Злісних неплатників комунпослуг не випускатимуть з країни

У Києві близько 50 тисяч особових рахунків, які системно не сплачують за житлово-комунальні послуги та відмовляються реструктуризувати заборгованість

2053 12.11.2019 в 08:51До боржників можуть бути застосовані санкції

У Києві близько 50 тисяч особових рахунків, які системно не сплачують за житлово-комунальні послуги та відмовляються реструктуризувати заборгованість. До таких боржників можуть бути застосовані санкції у вигляді арешту майна та обмеження виїзду за кордон.

Про це заявив генеральний директор комунального концерну «Центр комунального сервісу» (ЦКС) Андрій Щербина.

За його словами, не менше 80% киян своєчасно оплачують рахунки, але близько 5% споживачів із невідомих причин системно не платять фактично за усі спожиті послуги.

«Ми системно інформуємо споживача про наявність боргу – надсилаємо повідомлення, телефонуємо тощо. Адже через сусіда-боржника страждає весь будинок, який не підключають до послуги. Ми намагаємося вирішити питання в досудовому порядку, але якщо вже справа дійшла до суду, то наслідками для споживача може стати арешт майна та заборона виїзду за кордон», – говорить Андрій Щербина.

Він також додав, що судові витрати у розмірі 1921 грн покладаються на боржника. Крім суми основного боргу, на кожну послугу нараховуються 3% річних та втрати від інфляційних процесів за весь період прострочення боргу.

«У разі позитивного рішення суду, відбувається стягнення боргу в примусовому порядку. У першу чергу - на кошти боржника, шляхом їх арешту та списання з рахунків без згоди власника рахунку. У разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог, стягнення невідкладно звертається на майно, за умови перевищення суми боргу 83 460,00 грн. Також законодавством передбачено, що суд може обмежити у праві виїзду за межі України боржника за невиконання судового рішення. Тому ми наполегливо радимо громадянам не накопичувати борг, звертатися до «Центру комунального сервісу», якщо виникають питання щодо нарахувань», – сказав керівник ЦКС.


Читайте також про те, що кількість отримувачів субсидій у Києві скоротилась майже у півтора рази.  А також про те, що з листопада платіжки за комуналку будуть приходити без урахування пільг і субсидій.Источник: jkg-portal
 
Интересные новости:
12.11.2019
1721
В Киевсовете приняли решение направить в Верховную Раду и Кабмин обращение относительно строительств...
11.11.2019
2205
Проект цього закону №1231 спрямований на законодавче врегулювання основних правових та організаційни...
11.11.2019
100430
Украинцы в ноябре получат платежки за коммунальные услуги с суммами без учета льгот и субсидий. Об э...
07.08.2020
3248
Глава "Нафтогаза" рассказал, что будет происходить на газовом рынке в ближайшее время...
06.08.2020
884
Взрыв в Бейруте оставил без жилья 300 тысяч людей, ущерб может составить до $5 миллиардов...
06.08.2020
16667
Близится время, оплаты налога на недвижимость. Кому и сколько нужно заплатить...