Сміттєсортувальна станція на колесах з'явилася на Вінничині

Северинівська об'єднана територіальна громада, що на Вінниччині, придбала сміттєсортувальну станцію на колесах. Це пілотний проект як для компанії-виробника - харківського підприємства Greenex Eco, так і для України в цілому
1306 21.10.2019 в 08:02Проект передбачаэ облаштування 12 майданчиків, на кожному з яких встановлять по 6 контейнерів для роздільного збору відходів

Северинівська об'єднана територіальна громада, що на Вінниччині, придбала сміттєсортувальну станцію на колесах.

Це пілотний проект як для компанії-виробника - харківського підприємства Greenex Eco, так і для України в цілому, передає Вінниця.info.

Мобільний сміттєсортувальний комплекс має завантажувальний пристрій, конвеєр, дизель- генератор, прес, УФ-лампи, систему вентиляції кабіни, освітлення. Вагончик можна переміщувати на різні локації за допомогою звичайного трактора, універсальний завантажувальний пристрій дозволяє працювати з контейнерами різного типу і об'єму, відходи розділяють у окремі баки на чотири фракції: ПЕТ-тара, папір, картон, скло.

«Під'їжджає контейнер, завантажувальний механізм піднімає його, перекидає, в середині стоять ультрафіолетові лампи для обеззаражування, - зазначають у Greenex Eco. – Кабіна, у якій може одночасно працювати від 2 до 4 осіб, обладнана системою вентиляції, електропостачанням, швидкість руху конвеєрної стрічки можна регулювати».

Мобільна сміттєсортувальна станція дозволить розділяти відходи на території двох сільських рад, що входять в ОТГ - Северинівської та Чернятинської.

«Підйомні механізми дозволяють опрацьовувати до 600 кілограмів відходів за годину, - наголошують у компанії-виробника. - Станція обладнана як дизельним генератором, так і точкою підключення до електромереж, що дає максимальну автономність під час її роботи».

Проект також передбачаэ облаштування 12 майданчиків, на кожному з яких встановлять по 6 контейнерів для роздільного збору відходів, розповідає заступник голови Северинівської ОТГ Олександр Баніт. 

«Ми будемо першими, хто впроваджує такий проект, - каже він. - Комерційну вторинну сировину продаватимемо для переробки, решту відходів вивозитимуть на полігон».

Мобільний сміттєсортувальний комплекс вартістю у 2 мільйони 236 тисяч гривень придбали за кошти екологічного фонду: 85% вартості профінансували з обласного бюджету, ще 15% - з місцевого.

Раніше ми розповідали про те, що у Вінниці встановили нові підземні контейнери для роздільного збору сміття. А також про те, що Вінниця отримала європейську премію в області чистого транспорту

Автор: Наталя Яковлєва

Фото: Вінниця.info

 
Интересные новости:
22.10.2019
1348
В последнее время все чаще появляются впечатляющие новости о критическом загрязнении воздуха в Киеве...
18.10.2019
1914
Украинские банки преимущественно снижали кредитные ставки в течение третьего квартала 2019 года - по...
18.10.2019
3805
С 15 октября в Киеве начался прием заявок от домов ОСМД и ЖСК на конкурс проектов программы софинанс...
31.07.2020
1413
Искусственное солнце. Ученые приступили к сборке первого в мире термоядерного реактора...
30.07.2020
2564
Один из первых перехватывающих паркингов столицы находится недалеко от станции метро "Выдубичи"...