ДБН: Нові зупинки громадського транспорту повинні мати захисні стовпчики від можливого наїзду

Вже рік як вступили у дію ДБН «Вулиці і дороги населених пунктів». Відповідно до них, всі нові та реконструйовані зупинки громадського транспорту мають будуватися з обов’язковими захисними стовпчиками від можливого наїзду транспорту

783 01.10.2019 в 07:46На під’їздах до зупинок громадського транспорту мають встановлюватися огорожі перильного типу

У вересні 2018 року в Україні набули чинності нові державні будівельні норми щодо вулиць і доріг – ДБН «Вулиці і дороги населених пунктів». Відповідно до них, всі нові та реконструйовані зупинки громадського транспорту мають будуватися з обов’язковими захисними стовпчиками від можливого наїзду автобусів, тролейбусів, маршруток та інших авто. І місцева влада має активно ініціювати та впроваджувати ці важливі для людей зміни. Адже це безпека кожного громадянина. На цьому наголосив заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе на своїй сторінці Facebook.

Він підкреслив, що сьогодні по Україні вкрай мало таких безпечних зупинок. Це підтверджують і результати опитування користувачів соцмережі Facebook, яке відбулось на офіційній сторінці Лева Парцхаладзе. Всього до 5% опитуваних проголосували за те, що на найближчій зупинці біля їх будинку є захисні стовпчики.

«Тому місцева влада має якнайскоріше вирішувати це питання. Тим паче, що скоро холоди – дощ, сніг, ожеледиця. А це підвищує ризик невчасного гальмування і виникнення можливих ДТП», - відмітив він.Захисні стовпчики за можливості мають також розміщуватися не лише перед зупинками, а й вздовж тротуарів, на великих перехрестях і біля наземних переходів з підвищеною небезпекою для пішоходів. Таку норму заплановано найближчим часом теж внести у ДБН.

Окрім захисних металевих стовпчиків на під’їздах до зупинок громадського транспорту мають встановлюватися огорожі перильного типу відповідно до ДСТУ Б В.2.3-11 “Огородження дорожнє перильного типу. Загальні технічні умови”. Крім цього, на зупинках повинні бути передбачені засоби інформування пасажирів (електронні табло, таблиці з розкладом та схемою руху тощо) та автомати з продажу квитків. При цьому, вони не повинні погіршувати видимість для водіїв або заважати руху пішоходів.Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів.

 
Интересные новости:
30.09.2019
1071
З жовтня набувають чинності нові зміни у державні будівельні норми щодо проектування будівель готелі...
26.09.2019
729
Згідно з ДБН “Вулиці і дороги населених пунктів”, що вступив у дію минулого року, мініма...
24.09.2019
556
Від моменту випуску до моменту укладання асфальтобетонної суміші (АБС) має минути не більше трьох го...
09.12.2019
933
В Україні відтепер має будуватися та реконструюватися лише енергоефективне житло. Це передбачає ДБН,...
05.12.2019
1167
Нові будівельні норми щодо житлових будинків, які вступили в дію 1 грудня, зобов’язують проект...
03.12.2019
1141
1 грудня набувають чинності нові ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”,...