Верховною Радою прийнято Закон про скасування пайової участі з 2021 року

20 вересня Верховною Радою прийнято Закон, що скасовує обов'язкову сплату замовниками будівництва пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту з 2021 року. 2020 рік – перехідний

2471 23.09.2019 в 08:06Компромісним рішенням став перехідний 2020 рік

20 вересня 2019 року Верховною Радою прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (законопроект №1059 був прийнятий за основу у першому читанні 11 вересня). Закон набере чинності після підписання Президентом з моменту його публікації.

Законом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Цивільного, Земельного, Господарського процесуального кодексів України, Кодексу України з процедур банкрутства, законів України «Про нотаріат», «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та інших законів України.

Ініціатор та співавтор закону, заступник голови Комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк вважає, що "скасування корупційних пайових внесків дозволить залучити мільярди інвестицій в українську економіку".

«Нарешті! Знайшли компроміс (як на мене, трохи дивний, але компроміс).
З 1 січня 2021 р. ПАЙОВА участь буде скасована !!!!», - написала нардеп Олена Шуляк на своїй сторінці у Facebook.


Як зараз

Нагадаємо, що на сьогодні чинне законодавство передбачає обов'язкову сплату замовниками будівництва пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту: у розмірі 4% від вартості житлового будівництва та 10% від вартості нежитлової забудови.

Перелік об'єктів, замовники будівництва яких звільнені від сплати пайової участі, наведено у Частині 4 Ст. 40 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності»

Потрібно зазначити, що, наприклад, у Києві ставку пайової участі було знижено у 2017-18 роках до 2% (на 2019 рік встановлено 3,2%).

Як буде у 2020 році

З 1 січня і до кінця 2020 року Законом встановлено перехідний період, під час якого пайова участь буде сплачуватись виключно грошовими коштами за такими ставками (якщо менший розмір не встановлено рішенням органу місцевого самоврядування, чинним на день набрання чинності цим Законом):

  • для нежитлових будівель та споруд - 4% загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта;
  • для житлових будинків - 2% вартості будівництва об’єкта, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури і містобудування;
  • для всіх промислових об'єктів пайовий внесок скасовується.

Як буде з 2021 року

З 1 січня 2021 року прийнятим Законом повністю скасовується пайова участь у розвиток інфраструктури населеного пункту, шляхом виключення статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Також, Законом виключено Частину 5 Ст. 30 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та доповнено Ст. 7 Частиною 6 наступного змісту:

«6. Органам, що здійснюють управління у сфері містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду, забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь яких послуг, матеріальних або нематеріальних активів, у тому числі здійснення будівництва об’єктів».

Нагадаємо, що Верховною Радою також було прийнято за основу у першому читанні законопроект про створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а також законопроект «Про будівельні норми», що запроваджує параметричний метод нормування у будівництві.

Олена Шуляк також зазначила, що до нового року планується внести зміни до законодавства, де буде врегульовано порядок передачі інженерних мереж від забудовників на баланс міста.

 
Интересные новости:
23.09.2019
1487
2020 год станет транзитным от программы "Теплые кредиты" к программам Фонда энергоэффективности...
23.09.2019
1178
Екс-міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Генадій...
27.02.2020
639
В Мінекономики назвали причини зростання цін на житло...
27.02.2020
453
Промвиробництво в Україні у січні-2020 знизилося до січня-2019 на 5,1% ...
27.02.2020
1568
Проблемним є близько 15 житлових комплексів «Укрбуду», які неможливо добудувати і здати ...