«Чинні 490 райони необхідно укрупнити і таким чином значно зменшити їхню кількість» - міністерка Альона Бабак

Голова Міністерства розвитку громад та територій Альона Бабак пояснила, в якому напрямку буде рухатись територіальна реформа в Україні – за її словами, об’єднання за принципом спроможності має стати основою для економічного зростання країни

942 23.09.2019 в 08:04


Процес формування ОТГ планують завершити до кінця 2020 року

Голова Міністерства розвитку громад та територій Альона Бабак розповіла, у якому напрямку, на її думку, має рухатись далі територіальна реформа в Україні.

«Ми пройшли еволюційний етап добровільного об’єднання громад і зараз переходимо до наступного – об’єднання за принципом спроможності. Нам не потрібні 73% дотаційних ОТГ, що маємо зараз. Наша ключова задача – спроможні ОТГ та доступні для людей на рівні громад адміністративні та соціальні послуги», — так Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак окреслила ключові задачі децентралізації.

За її словами, об’єднання за принципом спроможності має стати основою для економічного зростання країни. Спираючись на стару подрібнену систему адмінтерустрою і організації влади цього не можна було досягти. Тому реформа місцевого самоврядування не повинна загальмуватись, а має пришвидшитись, активізуватись і відбутись.

«У нас залишаються необ’єднаними 6572 територіальних громад. До кінця 2020 року маємо повністю завершити процес формування ОТГ за принципами спроможності та забезпечити повсюдність місцевого самоврядування. Уся територія України має бути вкрита громадами. Фактично може бути утворено 1300-1400 ОТГ», — наголосила вона.

Міністр зазначила, що наступні місцеві вибори мають відбутись на новій територіальній основі громад і районів.

«Новий адмінтерустрій і надалі матиме три рівні, які відповідають європейській номенклатурі поділу територіальних одиниць. Перший рівень - громада, другий - район, третій - регіон», — сказала Альона Бабак.

За словами Міністра, чинні 490 райони необхідно укрупнити і таким чином значно зменшити їхню кількість.

«Якщо керуватись європейськими стандартами, наші райони повинні мати від 100 тисяч населення. Також маємо вирішувати, за що на рівні районів і областей відповідатиме місцеве самоврядування, а що координуватимуть ЦОВВ», — сказала вона.

Ці зміни, на думку голови міністерства, дозволять забезпечити комфортне середовище для життя людей, доступ до високоякісних послуг та узгодити інтереси держави та територіальних громад.
Читайте також:

 
Интересные новости:
20.09.2019
821
Завершение работ по строительству Запорожского моста потребует 12 млрд грн, при наличии инвестиций б...
20.09.2019
1497
Полиция проводит обыски у организаторов и исполнителей строительства ЖК «Фреш-сити», ЖК ...
20.09.2019
1464
В Киеве на реконструкции Боршаговского путепровода упал кран. Полиция показала видео...
05.12.2019
1367
У Новому Роздолі, що на Львівщині, знесли кінотеатр 1985 року, на фасаді якого була мозаїка авторств...
05.12.2019
834
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин взяв участь у церемонії відкриття нового міста Самчжійон, який влад...
04.12.2019
900
Сайт «Teplo.org» відображає технічні характеристики столичних будинків та інформацію про...