"Параметричний метод нормування у будівництві знизить корупційні ризики" - Альона Бабак

Параметричний метод розробки державних будівельних норм – дієвий інструмент боротьби з корупцією в будівельній галузі. Адже він надає архітекторам та проектувальникам можливість вибору найкращого проектного рішення та полегшить впровадження інноваційних технологій - вважає Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак
1353 13.09.2019 в 07:51Параметричний метод полегшить впровадження інноваційних технологій

Параметричний метод розробки державних будівельних норм – дієвий інструмент боротьби з корупцією в будівельній галузі. Адже він надає архітекторам та проектувальникам можливість вибору найкращого проектного рішення та полегшить впровадження інноваційних технологій. Завдяки чому в минуле має піти погодження відхилень від ДБН, відповідно зменшаться корупційні ризики. Про це сказала Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак, коментуючи прийняття Верховною Радою України у першому читанні за основу законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми щодо удосконалення нормування у будівництві».

«Розпорядчий метод нормування у будівництві, яким керуються зараз, це фактично, поелементний опис будівельного об’єкта, що перетворює ДБН на жорстку інструкцію. І не дає шансів на використання альтернативних технологій та проектних рішень. Будь-які відхилення від будівельних норм потребують узгодження з чиновниками, що створює певні корупційні ризики. Застосування параметричного методу при формуванні вимог ДБН прибрає цей чинник. Оскільки дає проектувальникам та забудовникам можливість вибору найкращого проектного рішення, полегшує впровадження інноваційних технологій. За умов дотримання основних параметрів: безпеки будівель та споруд для людей і навколишнього середовища, якості та функціональності», — сказала Альона Бабак.

Нагадаємо, що законопроект визначає три методи нормування у будівництві: розпорядчий, параметричний і цільовий. Вибір методу має залежати від особливостей об’єкта нормування, але параметричному методу надається перевага.

Проектом пропонується внести зміни до Закону "Про будівельні норми", а саме:

  • визначити методи нормування у будівництві (параметричний, розпорядчий, цільовий);
  • визначити об’єкт нормування;
  • розширити коло базових організацій у сфері будівництва, що виконують функції щодо здійснення робіт із нормування у будівництві;
  • вдосконалити процедуру оприлюднення будівельних норм.

Читайте також про те, що народні депутати прийняли у першому читанні законопроект про створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та законопроект щодо відміни пайової участі для забудовників.

Интересные новости:
13.09.2019
734
The Gateway Foundation разрабатывает проект первого в мире космического отеля. По их убеждению, уже ...
12.09.2019
719
Уряд призначив Дмитра Живицького та В'ячеслава Негоду заступниками у Міністерство розвитку громад і ...
12.09.2019
942
Голова Міністерства розвитку громад і територій пропонує вирішувати економічні проблеми боржників-те...
17.10.2019
725
Компания Space Logistics заявила, что организует запуск ракет из Украины и построит для этих целей к...
17.10.2019
730
Залізорудна компанія Ferrexpo побудує сонячну електростанцію для своїх потреб і планує у перспективі...
17.10.2019
643
Экс-нардеп Игорь Луценко стал советником Кличко в вопросах предотвращения и выявления коррупции в Ки...