В Україні відбувся повномасштабний запуск програми «Енергодім»

3 вересня відбулась презентація Програми комплексної модернізації багатоповерхівок «Енергодім» Фонду енергоефективності. У 2018 році на програму було виділено 1,5 млрд грн та цього року передбачено 1,2 млрд грн, а також фінансову підтримку ЄС та уряду Німеччини у 100 млн євро

1582 06.09.2019 в 08:33Перші 300 заявок до Програми отримають додатковий грант у розмірі 20%

3 вересня відбулась презентація Програми комплексної модернізації багатоповерхівок «Енергодім» Фонду енергоефективності. Тепер кожен із 31,5 тисяч ОСББ України, які бажають зробити свої будинки більш енергоефективними, можуть взяти участь у програмі.

Ми вже писали про те, що, завдяки «Енергодому», ОСББ можуть компенсувати від 40% до 50% коштів, витрачених на енергомодернізацію будинку. А наприкінці серпня до програми почали залучатися банки, і з 3 вересня 2019 року ОСББ можуть подавати заявки для участі в програмі «Енергодім» через усі відділення банків-партнерів, першим з яких став державний АБ Украгазбанк.

На презентації Фонду енергоефективності міністр Міністерства розвитку громад і територій Альона Бабак розповіла про те, що у 2018 році на програму з держбюджету було виділено 1,5 млрд грн та цього року передбачено 1,2 млрд грн. Окрім того, у програми є фінансова підтримка ЄС та уряду Німеччини у 100 млн євро.

«В Україні потреба в інвестиціях у енергоефективність будівель надзвичайно велика: близько 144 000 будинків, а це 80% усіх багатоквартирних будинків, потребують модернізації. Раніше держава здійснювала підтримку житлового фонду через програму «теплих кредитів», яка вирішувала проблему лише частково — замінити вікна чи утеплити фасад будівлі», – зазначила Альона Бабак під час прес-конференції, присвяченої презентації програми.

«Стабільне фінансування, перевірка якості робіт на всіх етапах та комплексне утеплення будинків – це основні новели Фонду енергоефективності порівняно з програмою «теплих кредитів». Мешканці можуть обрати один із варіантів комплексних заходів: пакет «Легкий» – дозволить зменшити споживання теплової енергії в середньому на 20 %, пакет «Комплексний» – на 60% від поточного споживання, що зменшить витрати родин на оплату комунальних послуг», — додала міністерка.

Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності наголосила: «Фонд, як інструмент фінансової підтримки енергоефективності для ОСББ, повинен стати національною історією успіху. Програма «Енергодім» — це механізм комплексної модернізації житлового фонду України. Реалізація програми дозволить українцям не лише економити на комунальних послугах та підвищити рівень енергоефективності житла, а й забезпечить дотримання міжнародних зобов’язань нашої держави у сфері енергоефективності, сприятиме зниженню рівня викиду парникових газів СО2 та впровадженню заходів з енергозбереження та ефективного використання енергетичних ресурсів».

Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». А перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

За словами керівника відділу програм допомоги, «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні Йоганнеса Баура енергоефективність є одним з найважливіших і найуспішніших напрямків співпраці між Європейським Союзом та Україною. Довгоочікувані реформи в цій галузі дали змогу ЄС надати значну підтримку країні. Через Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U) ми надали 104 мільйони на гранти та технічну допомогу Фонду енергоефективності. Це одна з найбільших існуючих зараз програм в Україні. І це показує, наскільки важлива для ЄС тема реформ у галузі енергоефективності.

Згідно із офіційною статистикою щороку в Україні втрачається близько 50 відсотків газу, що використовується для опалення житлового фонду.

Енергоефективність також вважається вагомою частиною зусиль уряду в боротьбі зі зміною клімату.

«Отримавши можливість інвестувати гроші в свою нерухомість через енергоефективні заходи, люди допомагають країні економити енергію, покращувати якість життя та створювати нові робочі місця на нових ринках енергоефективності. Ця ініціатива є частиною стратегії IFC підвищувати рівень життя в Україні», — зазначив керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар.Читайте також: 

Источник: minregion
 
Интересные новости:
06.09.2019
1151
3 вересня на підприємстві проводилась перевірка СБУ. Наступного дня Офіс великих платників податків ...
05.09.2019
1473
Кабмін одностайно проголосував за звільнення Віталія Кличка, київський голова відповів, що це «...
05.09.2019
2602
Кабмін міністрів звільнив замміністрів у 12 міністерствах. Всього звільнено 36 посадовців...
27.02.2020
639
В Мінекономики назвали причини зростання цін на житло...
27.02.2020
453
Промвиробництво в Україні у січні-2020 знизилося до січня-2019 на 5,1% ...
27.02.2020
1564
Проблемним є близько 15 житлових комплексів «Укрбуду», які неможливо добудувати і здати ...