Уляна Супрун закликала не рубати в містах тополі: їхній пух алергії не спричиняє

В.о. міністра охорони здоров'я запевняє, що тополі не викликають алергії
2212 18.06.2019 в 08:08


Тополі не винні


Навіть якщо вирубати всі тополі в місті кількість алергіків не зменшиться. В цьому переконує в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Про це вона написала на своїй Facebook-сторінці.

"Багато хто хоче знищити в місті всі тополі, аби не було тополиного пуху, який, мовляв, викликає алергію. Чи це дієвий спосіб боротьби з алергією?

Ні. Дієво зменшувати симптоматику алергії, якщо вона є. А щоб була менша поширеність алергії, слід боротися з тютюнопалінням, забрудненням повітря зваженими часточками, пліснявими будинками та бур’янами, і садити хвойні дерева та бавитися з тваринами.

Насправді, тополиний пух не викликає алергію. Він може потрапляти в очі чи до носа, але він — лише механічний подразник, а не алерген. А загострення алергії викликає цвітіння диких злаків, як то тимофіївки, яке в часі збігається з дозріванням насіння тополі. Саме пилок злаків розноситься вітром і викликає алергію.

Чи це означає, що тополі не мають жодного відношення до алергії? Ні, мають, але не так, як ми звикли думати. Тополя це дводомна рослина. Є жіночі дерева, які утворюють насіння, оточене пухом, а є чоловічі дерева, які навесні виділяють пилок, який розноситься вітром. Тополі дійсно можуть викликати алергію, але навесні, в березні чи квітні, коли квітнуть чоловічі дерева, і їхній пилок ми вдихаємо. Але це все одно не означає, що слід знищувати тополі.

Алергія, зазвичай, розвивається на кілька алергенів — приміром, пилок тополі, берези, полуницю, чи молоко або арахіс. Можна уявити, що всі тополі і берези в місті щезли, але всі алергени в будь-якому разі зникнути не можуть", - написала Супрун.

 
Интересные новости:
14.06.2019
2956
Рада США з географічних назв ухвалила рішення про зміну...
14.06.2019
5874
Аэропорт "Борисполь" ввел стандартные тарифы на новом многоуровневом паркинге...
26.05.2020
353
У Швеції перевезуть ціле місто на вантажівках через просідання грунту: фото...
26.05.2020
1335
В апреле за субсидиями обратились 42,62 тыс. домохозяйств, однако получили их далеко не все...
26.05.2020
2608
Платіжки на електрику розділять, як це було з газом: що відомо...