Яким буде Нотр-Дам після реконструкції (ФОТО)

Проект реконструкції зруйнованого даху Нотр-Даму передбачає розміщення фруктового саду і город, з них щороку можна буде отримувати до 21 тонни фруктів і овочів
3213 15.05.2019 в 08:09Реконструкція Нотр-Даму

Під відновленою покрівлею славетного Нотр-Дам де Парі можна буде розташувати фруктовий сад і город. Таку екологічну концепцію запропонувало паризьке архітектурне бюро Vincent Callebaut Architectures.

Проект передбачає створення нового даху зі скла, дуба та вуглецевого волокна, прикрасити його має знайдений серед уламків після пожежі півень. Під шпилем на горищі розташують фруктовий сад і город, з них щороку можна буде отримувати до 21 тонни фруктів і овочів. У цьому впевнений автор ідеї Вінсент Каллебаут.Кошти, вторговані від такої кількості городини пропонують спрямувати на потреби бідних. Доглядати сад і город можуть волонтери із благодійних організацій.
Крім того, дах і шпиль вироблятимуть електрику, тепло і енергію для вентиляції собору.


«Ми прагнемо представити трансцендентний проект, символ стійкого і екологічного майбутнього», – наголошують розробники.
На їх думку, якщо цей проект переможе, то новий Нотр-Дам визначатиме «нове обличчя Церкви в XXI столітті.

Зазначимо, що у квітні прем’єр Франції Едуард Філіп оголосив міжнародний конкурс серед архітекторів на реконструкцію даху Собору Паризької Богоматері. Там 15 квітня сталася масштабна пожежа, через яку були зруйновані готичний шпиль і покрівля храму. Серед запропонованих проектів реконструкції: дах із кришталю або вітражів, а шпиль Собору, приміром, пропонують замінити променем світла.


Що відомо про пожежу у Нотр-Дамі?


15 квітня 2019 року частину Собору Паризької Богоматері – одну з найвідоміших культурних пам'яток світу охопила масштабна пожежа. Рятувальникам вдалось її ліквідувати лише через 9 годин. Вогонь зруйнував верхню частину шпиля храму, годинник і значну частину покрівлі, також сильно постраждали вітражі.

Внаслідок обвалу даху в одному місці утворилась величезна діра у стелі. Кам'яна частина собору, каркас та дві вежі збереглися. Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв, що Нотр-Дам відбудують впродовж 5 років.

Джерело: 24tv.ua
Фото: CNN

 
Интересные новости:
24.04.2019
6842
Пожежа в Соборі Паризької Богоматері могла виникнути від недопалку, залишеного працівниками під час ...
19.04.2019
2898
Раніше на ремонтні роботи в соборі не могли знайти і кількох мільйонів, зараз же гроші на відновленн...
19.11.2019
1536
Между архитекторами, участвующими в восстановлении собора, разгорелась дискуссия по поводу того, как...
08.08.2019
2817
Архитектурное бюро Gensler представило концепт павильона для проведения религиозных церемоний на вре...
06.08.2019
2533
Сначала хотят обеспечить всеми необходимыми мерами защиты рабочих, которые могут подвергаться воздей...