Велике будівництво: у Києві зведуть “міні-місто” на 22 багатоповерхівки

Відразу 22 багатоповерхівки можуть з’явитися  у Подільському районі, на Сирці.
7426 29.11.2015 в 22:26

У житловому кварталі планують школу, дитсадок і кафе, а місцеві бояться недобудови

У місті починається нове масштабне будівництво. У Подільському районі, на Сирці, можуть з’явитися відразу 22 багатоповерхівки. У такому міні-містечку будуть свій дитсадок, школа, кафе та інше. Місцеві жителі бояться шуму, бруду і недобудови.

ЗАМІСТЬ КВІТІВ. Неподалік від паркової зони на вул. Тираспольській, 43, нещодавно з’явилася будівельна техніка, де кілька десятків робітників активно готують ділянку в 11,3 га для зведення 22 висотних житлових будинків. Згідно з паспортом, який розміщений біля будмайданчика, там з’явиться ЖК “Квіти України”. У ньому передбачені: дитячий садок, школа, спортивні майданчики, магазини, супермаркети, аптеки, відділення банків, салони краси, кафе і ресторани.

“Раніше тут вирощували квіти, виводили різні сорти, але ось уже років десять територія пустує. Кілька років тому подейкували, що тут будуть будувати житло для киян, яких планували відселяти з хрущовок, на час їх реконструкції, але незабаром про цю ідею перестали говорити. Ми не проти нового житлового кварталу. Але головне, щоб черговий недобуд тут не з’явився, адже далеко не всі забудовники можуть осилити аж 11 га землі”, – говорить мешканець сусіднього будинку Олександр Івашкевич. Інші обурюються. “Це ж скільки років тут буде бруд і шум від будівництва! Перекопають тут все що можна. Ми по вуха загрузнемо в цьому всі!” – говорить Володимир.

ДОВГОБУД? У компанії забудовника нас запевнили, що на цій ділянці з’явиться звичайний житловий комплекс, а не житло для відселенців з хрущовок. “Всі дозвільні документи у нас є. І ми їх можемо надати в будь-який момент. Житло поки ще не виставляли на продаж. Ціни сформуємо до лютого. Завершити будівництво комплексу плануємо протягом п’яти років. Крім розвиненої інфраструктури буде особливість – дуже багато квітів”, – пояснили нам у компанії, там додають, що на будмайданчику розміщено дозвіл від ДАБК, вказується навіть його номер.

У департаменті архітектури та містобудування КМДА нам підтвердили, що на об’єкт дійсно видавали вихідні дані.

До речі, ще в травні міськвлада і запустила онлайн-центр моніторингу забудови Києва, який дозволяє відстежувати законність будівництв через інтернет (відображаються дані Київзему по всіх майданчиках, дані за виданими містобудівним умовам, проектній документації, дані держкадастру), але інформації про ділянку на Тираспольській там поки немає.

Експерти сумніваються, що елітне житло бізнес-класу буде побудоване в зазначені терміни. “Малоймовірно, що такий об’єкт буде своєчасно добудований. Темпи будівництва залежать від інвестора, тобто покупця, а грошей у людей зараз немає – криза. Ще може виникнути складність у тому, що 11 га – це територія невеликого містечка, і тут потрібна добре розвинена інфраструктура, необхідна навіть невелика пожежна частина. І будувати її потрібно першочергово”, – пояснює “Сегодня” архітектор Георгій Духовичний.

Джерело: www.kyiv.ridna.ua
Фото: А. Яремчук

 
Интересные новости:
25.11.2015
1592
Скоро в Сырецком парке, который находится на улице Тимофея Шамрыло, построят современную площадку дл...
23.11.2015
1745
В ближайшее время некоторые из остановок общественного транспорта в городе Киеве получат новые назва...
23.11.2015
2170
Столичные власти традиционно составили рейтинг жилищно-коммунальных участков (ЖЭУ) города которые им...
13.10.2021
580
Головний принцип програми – співфінансування: 30% оплачують мешканці, а 70% – міський бю...
22.09.2021
627
Для каждого человека разработаны свои виды упражнений, учитывая возраст и возможности...
20.09.2021
2020
Повністю платними стали парковки на вулицях Урлівська, Анни Ахматової, Олени Пчілки...