Нові містобудівні норми оскаржують у суді (ІНФОГРАФІКА)

Позови стосовно вступу в дію нового ДБН - спланована антикампанія проти впровадження надважливих реформ у будівельній галузі, вважають в Мінрегіоні.

2923 18.12.2018 в 07:47

ДБН - право на життя людей в нормальних умовах

Нові державні будівельні норми “Планування та забудова територій” вступили в силу з 1 вересня 2018 року, вони продовжують діяти і є обов’язковими до виконання незалежно від тривання судового процесу.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
“Незважаючи на продовження опору новому ДБН щодо містобудування він діє відповідно до законодавства і є обов’язковим до виконання. 14 грудня нам стало відомо, що Окружний адміністративний суд міста Києва виніс рішення задовільнити позов у вигляді визнання протиправним та нечинним дії наказу Мінрегіону, яким був затверджений ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”.

Однак офіційні документи щодо цього рішення станом на сьогодні в Міністерство поки що не надходили. По-перше, це рішення ніяким чином не впливає на дію самого ДБН – він є чинним. По-друге, ми все одно будемо продовжувати відстоювати свою правоту в суді і оскаржувати рішення в апеляційній інстанції”, - сказав він.Він наголосив, що позови стосовно вступу в дію нового ДБН, є не що іншим, як спланованою антикампанією проти впровадження надважливих реформ у будівельній галузі і які пов’язані з формуванням якісної містобудівної політики в країні і, у першу чергу, направлені на те, щоб змінити життя українців на краще.

Вступ у дію нового ДБН був підтриманий Кабінетом Міністрів України. “Нові норми вже опубліковані і увійшли у впровадження. І ми дійдемо хоч до Верховного Суду і будемо відстоювати право на життя людей в нормальних умовах”, - наголосив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Віце-прем’єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко наголосив, що зупинення введення в дію ДБН є неможливим.“Зупинити дію наказу можно, але введення в дію ДБН - ні. Тому що вони вже опубліковані та вступили в дію з 1 вересня. Сьогодні громада не повинна бути в заручниках у забудовників, а має отримати безпечне і комфортне середовище навколо себе”, - сказав він.

У новому ДБН міститься понад 50 принципово якісних змін для безпеки і комфорту людей, зокрема введено:

  • обмеження висотності забудови у містах - нове поняття «блакитні лінії»;
  • обмеження забудови у зелених зонах - нове поняття «зелені лінії», які визначають межі ландшафтних та рекреаційних територій, на яких заборонено будівництво;
  • обмеження щільності забудови, яке забороняє її підвищення у декілька разів;
  • обов'язкове будівництво дитячих садків і шкіл у житловій забудові, збільшення майданчиків для відпочинку та спорту;
  • обов'язкове забезпечення безбар'єрного доступу.

Хочете дізнатись більше про нові ДБН? 
Читайте новини в спецтемі «Оновлення ДБН» на Головному будівельному порталі України >>>

Джерело: прес-служба Лева Парцхаладзе

 
Интересные новости:
27.09.2018
3021
В правительстве настаивают, что строительные компании обязаны работать согласно новым ГСН...
11.11.2019
1583
З 1 листопада вступили у дію нові ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”, згідн...