В Україні розробили енергодерево для підзарядки гаджетів

793 2018-10-16 07:55:00
Пристрій встановили в парку Муромця

Компанія Jerelo розробила енергодерево «SmartCityTree Каштан» для підзарядки мобільних гаджетів та гіробордів.

Автономний пристрій встановили у столичному парку Муромця.

«Розумне» дерево не лише дозволяє одночасно заряджати 24 мобільні пристрої через USB і чотири гіроборди, а й роздає Wi-Fi на 50 м та дозволяє послухати романтичну пісню передану через Bluetooth на вбудовані колонки.

Спочатку компанія, яка спеціалізується на автономних джерелах електроенергії для будинків, офісів і підприємств, планувала купувати енергодерева у французької NewWindTree, але ціни виявилися досить кусючими – і Jerelo створило український варіант, який використовував енергію вітру і сонця, розповідає засновник Jerelo Анатолій Степаненко.

«Перше українське енергодерево могло заряджати два електромобілі, але воно вийшло дорожчим за французьке, - говорить він. – Для здешевлення конструкції довелося відмовитися від вітру – як результат, дерево заряджає тільки гіроборди і гіроскутери».

Дерево повністю енергоавтономне і управляється дистанційно через інтернет. В комплект входять лавочки для відпочиваючих, місця для велосипедів.

Сьогодні українське енергодерево виробляють переважно з комплектуючих іноземного виробництва. Приміром, для формування листя потрібної форми використовуються азіатські гнучкі сонячні батареї.

Базову ціну вдалося знизити у порівнянні з французьким варіантом у три рази — до 30 тисяч євро.

У компанії пропонують встановлювати енергодерево біля торгових центрів, аптек. Місто або громада може встановити енергодерево у школі, парку або торговому центрі, а комерційна компанія може обладнати дерево рекламним екраном або логотипом на сонячних панелях.

«Україні необхідний абсолютно новий ринок екоінфраструктури, - наголошує Анатолій Степаненко. – Зараз ми працюємо з Києвом, домовляємося про встановлення близько 15 дерев у паркових місцях та зонах відпочинку».

Зі збільшенням кількості електромобілів в Україні зросте потреба у енергодеревах, які працюють на безкоштовному вітрі і сонці, впевнений Анатолій Степаненко, який веде перемовини з Міністерством інфраструктури України.

Наразі Jerelo веде переговори з мінською будівельною фірмою, яка зводить квартал сучасного житла, та пропонує свої рішення муніципалітетам Польщі, Прибалтики, Румунії та Німеччини. 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
В Естонії побудують сонячні станції на території шахт


Источник: Ecotown

Интересные новости:
16.10.2018
1311
В Израиле собираются снизить налоги и сборы на электромобили практически до нуля...
16.10.2018
628
Стало известно сколько в Украине выделят на энергоэффективность...
16.10.2018
901
Розпочато процес відновлення гарячого водопостачання у киян, які останні кілька місяців його не мали...
23.01.2019
383
"Богдан" поставит Киеву 55 троллейбусов...
23.01.2019
407
Новый собственник не может выселить должников из ипотечного жилья...
23.01.2019
727
Люди выжидают, чтобы подать заявления по новой льготной системе...