В Україні розробили енергодерево для підзарядки гаджетів

628 2018-10-16 07:55:00
Пристрій встановили в парку Муромця

Компанія Jerelo розробила енергодерево «SmartCityTree Каштан» для підзарядки мобільних гаджетів та гіробордів.

Автономний пристрій встановили у столичному парку Муромця.

«Розумне» дерево не лише дозволяє одночасно заряджати 24 мобільні пристрої через USB і чотири гіроборди, а й роздає Wi-Fi на 50 м та дозволяє послухати романтичну пісню передану через Bluetooth на вбудовані колонки.

Спочатку компанія, яка спеціалізується на автономних джерелах електроенергії для будинків, офісів і підприємств, планувала купувати енергодерева у французької NewWindTree, але ціни виявилися досить кусючими – і Jerelo створило український варіант, який використовував енергію вітру і сонця, розповідає засновник Jerelo Анатолій Степаненко.

«Перше українське енергодерево могло заряджати два електромобілі, але воно вийшло дорожчим за французьке, - говорить він. – Для здешевлення конструкції довелося відмовитися від вітру – як результат, дерево заряджає тільки гіроборди і гіроскутери».

Дерево повністю енергоавтономне і управляється дистанційно через інтернет. В комплект входять лавочки для відпочиваючих, місця для велосипедів.

Сьогодні українське енергодерево виробляють переважно з комплектуючих іноземного виробництва. Приміром, для формування листя потрібної форми використовуються азіатські гнучкі сонячні батареї.

Базову ціну вдалося знизити у порівнянні з французьким варіантом у три рази — до 30 тисяч євро.

У компанії пропонують встановлювати енергодерево біля торгових центрів, аптек. Місто або громада може встановити енергодерево у школі, парку або торговому центрі, а комерційна компанія може обладнати дерево рекламним екраном або логотипом на сонячних панелях.

«Україні необхідний абсолютно новий ринок екоінфраструктури, - наголошує Анатолій Степаненко. – Зараз ми працюємо з Києвом, домовляємося про встановлення близько 15 дерев у паркових місцях та зонах відпочинку».

Зі збільшенням кількості електромобілів в Україні зросте потреба у енергодеревах, які працюють на безкоштовному вітрі і сонці, впевнений Анатолій Степаненко, який веде перемовини з Міністерством інфраструктури України.

Наразі Jerelo веде переговори з мінською будівельною фірмою, яка зводить квартал сучасного житла, та пропонує свої рішення муніципалітетам Польщі, Прибалтики, Румунії та Німеччини. 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
В Естонії побудують сонячні станції на території шахт


Источник: Ecotown

Интересные новости:
16.10.2018
1248
В Израиле собираются снизить налоги и сборы на электромобили практически до нуля...
16.10.2018
583
Стало известно сколько в Украине выделят на энергоэффективность...
16.10.2018
827
Розпочато процес відновлення гарячого водопостачання у киян, які останні кілька місяців його не мали...
14.11.2000
377
За останні роки концентрація шкідливих речовин у повітрі суттєво зросла...
14.11.2000
445
Поезд будет ходить по маршруту Мукачево-Будапешт...
14.11.2000
283
Нові назви отримали вулиці Сабурова, Баумана та площа Червона Пресня...