РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 44.227 EUR: 51.303
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.850 44.450 44.227
EUR 50.800 51.800 51.303
USD 44.020 44.435 44.227
EUR 51.150 51.800 51.303
Новость

Метро на Виноградар: як виглядають збудовані монолітні двоярусні тунелі (ФОТО)

Загальна довжина ділянки двоярусних тунелів становить 1000 метрів
6466
08 августа 2025 г.

Фото тунелю, де потяги рухатимуться один над одним

Про те, як іде процес будівництва довгоочікуваного метро на Виноградар, розповіли у компанії-підряднику Autostrada.

Підрядник показав, як виглядають збудовані монолітні двоярусні тунелі між майбутніми станціями “Мостицька” та “Проспект Правди”, де поїзди метро рухатимуться один над одним. Це перший такий проєкт в історії українського метробудування.

Ідеться про те, що таке рішення зумовлене щільною забудовою житлового масиву Виноградар. Шум і вібрації від руху поїздів підземки будуть ефективно поглинатись спеціальними шумопоглинальними гумовими матами та підкладками, що дозволить мінімізувати звуковий вплив на мешканців прилеглих будинків.

Наразі споруджено понад 300 метрів таких конструкцій. Загальна довжина ділянки двоярусних тунелів становить 1000 метрів.

Паралельно на цій дільниці триває будівництво вентиляційного кіоска. Також тривають роботи з бетонування монолітних елементів відгалуження, розробки ґрунту та монтажу кріплень котловану для підготовки до наступних етапів будівництва. Від початку будівництва розроблено більше 75 тис. м3 грунту котловану.

У компанії також розповіли, що на станційному комплексі “Мостицька” завершено монолітні роботи та монтаж збірного залізобетону протидутьової вентиляційної збійки і наразі тут виконується зворотна засипка.

На оборотних тупиках за майбутньою станцією “Проспект Правди”, які слугують для розвороту поїздів і нічного відстою, триває спорудження приміщень технічного обслуговування рухомого складу, вентиляційного вузла та зумпфу для збору води. Паралельно на цій ділянці продовжуємо облаштування діафрагмових стін методом «стіна в ґрунті». Застосування цієї технології дає змогу безпечно виконувати будівельні роботи в безпосередній близькості до будівель та споруд, мінімізуючи вплив на існуючі споруди.

Як відомо, Autostrada інвестувала $40 млн у метро на Виноградар

Метро на Виноградар можуть не добудувати вчасно. Нагадаємо, у грудні 2023 року КП “Київський метрополітен” у судовому порядку розірвав договір з АТ “Київметробуд”. Причина – незадовільні терміни виконання будівельних робіт.

Суд змусив попереднього підрядника будівництва метро на Виноградар повернути Києву 139 млн грн. Також підрядника зобов’язали сплатити місту ще понад 78 млн грн.

Новий тендер столичний метрополітен оголосив 13 червня. Його виграла компанія “Автострада”, яка відновлює аварійний тунель між станціями “Деміївська” та “Либідська”. 15 серпня стало відомо про укладання договору з нею на добудову метро на Виноградар. Роботи фінансуватимуть за кредитні кошти.

 Гідроізоляція без компромісів: як праймер SWEETONDALE покращує надійність покрівель HYDROBASE у найскладніших умовах 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
bigkyiv
Фото:
Autostrada
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Метро на Виноградарь *
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
30 июня 2025 г.
4923
У Києві на двох станціях метро на Виноградарі будівництво триває безперервно - роботи ведуться ...
20 мая 2025 г.
1894
У бюджеті Києва на 2024–2026 роки на будівництво метро, включно з новими станціями, передбачен...
12 мая 2025 г.
4558
Від щита "Галина", який пробурив тунель від "Сирця" до "Мостицької", залишився тільки корпус. Його б...
13 марта 2025 г.
7692
Таке рішення ухвалили через обмежений простір та щільну забудову....
26 февраля 2025 г.
3688
Київметробуд має сплатити 139 млн гривень в бюджет Києва – суд ухвалив остаточне рішення у спр...
14 мая 2025 г.
951
Метою законопроєкту є звільнення власників пошкодженого або зруйнованого житла від сплати за послуги...
19 марта 2025 г.
7260
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
11 декабря 2024 г.
3743
Однак Уряд ще не передбачив фінансування на такі компенсації. Держбюджет-2025 передбачає на про...
Сегодня
1817
У межах програми 70/30 житлові будинки можуть встановлювати інвертори, акумулятори, сонячні панелі, ...
15 мая 2026 г.
3430
Споживачам радять перевірити у платіжках обсяг річного споживання, тариф, коригування і дату подання...
13 мая 2026 г.
2263
Столиця розвиває розподілену когенерацію, що дає змогу одночасно виробляти електричну і теплову енер...
Президент Володимир Зеленський підписав закон, який усуває нормативні перешкоди для будівництва Наці...
На території Михайлівського Золотоверхого монастиря відкрили музейно-археологічний простір над залиш...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини ринку ЖКХ в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!