РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.292 EUR: 51.258
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 43.292
EUR 40.000 41.000 51.258
USD 43.010 43.469 43.292
EUR 50.750 51.451 51.258
Новость

В Україні боржників пропонують виселяти до притулків

Через системне невиконання судових рішень, нестягнута із боржників заборгованість сягнула 770 млрд грн. Допомогти в цьому мають приватні виконавці, яким нададуть більш широкі повноваження
1010
29 июня 2021 г.


Виселення за борги


Новий закон «Про примусове виконання рішень» (проект №5660) має замінити чинне регулювання виконавчого провадження. Він передбачає розширення повноважень приватних виконавців та їх помічників, полегшення доступу до цієї професії, а також закріпить у суміжних актах та кодексах нові підходи до звернення стягнення на майно.

Наприклад, змінами до Житлового кодексу визначено, що громадян не можна виселити із житла без надання іншого, за винятком звернення стягнення на передане в іпотеку жиле приміщення або у разі примусової реалізації арештованого майна. При цьому після зміни власника всі мешканці повинні звільнити таке житло - добровільно або за рішенням суду. 

Останній варіант буде обов’язковим, якщо в квартирі чи будинку зареєстрована малолітня дитина. Але це не означає, що за таких обставин суд повинен зупинити звернення стягнення чи реалізацію майна.

За перешкоджання виконавцеві, який виконує постанову про виселення, накладатиметься штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів (3400 грн.). 

Нові помешкання надаватимуться на строк до року за рахунок спеціального фонду для тимчасового проживання, який повинна формувати місцева влада. Що це буде за житло - не уточнюється. Але застережено, що відсутність жилих приміщень у таких фондах або відмова в їх наданні з підстав, встановлених ст.132-2 ЖК (наприклад, наявність доходів для самостійного найму житла) не перешкоджатиме виселенню.

  Интересно о ремонте: как подобрать цвет жалюзи день-ночь на кухню
Источник:
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
ЖКХ**
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
29 июня 2021 г.
3269
Газзбыты начали публиковать цены на июль. Месячные тарифы местами достигают 15 грн за кубометр...
25 июня 2021 г.
5177
Тарифы на коммуналку со следующего отопительного сезона хотят считать по-новому...
24 июня 2021 г.
1403
При оплате коммуналки больше не придется платить лишние комиссии...
23 июня 2021 г.
1814
До 2024 года тарифы на горячую воду вырастут почти на 50%...
22 июня 2021 г.
1077
В компании объяснили такую разницу в ценах и напомнили, что у большинства клиентов – фиксирова...
22 июня 2021 г.
1231
З першого липня Міненергетики поверне пільгові 100 кВт-год електроенергії на місяць...
14 мая 2025 г.
773
Метою законопроєкту є звільнення власників пошкодженого або зруйнованого житла від сплати за послуги...
19 марта 2025 г.
7054
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
11 декабря 2024 г.
3516
Однак Уряд ще не передбачив фінансування на такі компенсації. Держбюджет-2025 передбачає на про...
Вчера
2344
Програма «СвітлоДІМ» фінансує закупівлю автономних джерел електроенергії для життєво важ...
17 февраля 2026 г.
2347
Уряд розширив можливості енергопідтримки житла: ОСББ, ЖК кооперативи та домогосподарства можуть отри...
12 февраля 2026 г.
2477
Центр протидії дезінформації прокоментував інформацію щодо підвишення тарифів для населення...
Із 23 лютого 2026 року у столиці стартує реставрація будинку 1814-1815 років на Андріївському узвозі...
Приватні донори гарантували виділення коштів на проєктні та контраварійні роботи для знакової будівл...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини ринку ЖКХ в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!