РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.413 EUR: 50.437
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 43.413
EUR 40.000 41.000 50.437
USD 43.200 43.660 43.413
EUR 50.150 50.751 50.437
Новость

Розділяти платіжки за електроенергію поки не будуть

Наразі немає передумов, щоб ділити тарифи на товарний та транспортний компоненти
5062
06 июня 2020 г.



Платіжки за електроенергію


Розділяти платіжки за електроенергію поки немає сенсу, про це повідомив менеджер з організації консультативних послуг у сфері аналітичної діяльності Богдан Серебренніков. Раніше про можливий розподіл платіжок повідомив голова Нацкомісії Валерій Тарасюк.

Він зазначив, що необхідною передумовою для розділення тарифів на товарний і транспортний компоненти є поступовий перехід до ринкового ціноутворення на електроенергію для населення.

«Для зручності населення, платіжка  має залишатись одна з указанням складових тарифу в окремих рядках. Важливою передумовою для розділення тарифів у платіжці на товарний та транспортний компоненти є перехід до ринкового ціноутворення на електроенергію для населення», - зауважив Серебренніков.



Зараз ми сплачуємо за спожиту електроенергію по фіксованому двоставковому тарифу, в залежності від обсягу  споживання за місяць: 0,9 грн/кВт год при споживанні до 100 кВт год та 1,68 грн/кВт год - понад цю межу.

Серебренніков зазначає, що навіть верхня ставка поточного тарифу не показує реальні витрати, що несе  виробництво при закупівлі та доставленні електроенергії домогосподарствам. Це відбувається через те, що в Україні застосовується приховане перехресне субсидіювання населення через механізм покладання спеціальних обов’язків (ПСО).

На законодавчому рівні розділення в платіжках пояснюється тим, що колишні «обленерго» розділилися на юридично окремі компанії. Одна з них - оператор системи розподілу (ОСР), який монопольно займається транспортуванням (розподілом) електроенергії локальними мережами, а інша займається її постачанням населенню. Відповідно, кожна з компаній має отримувати свою частину оплати, згідно з тарифами, затвердженими для них регулятором.

 

Читайте также: синоптики заявили о возвращении летней жары со следующей недели, подготовьте ваш кондиционер к летнему зною, читайте о распространенных проблемах с кондиционерами и том, где провести профилактику и заказать ремонт. 
Источник:
hmarochos
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
ЖКХ**
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
04 июня 2020 г.
1524
Кака карантин повлиял на динамику роста долгов за коммуналку...
05 июня 2020 г.
3290
В Україні планують підвищити норматив споживання газу і відмовляти в субсидії тим, у кого немає газо...
03 июня 2020 г.
1944
Енергоатом пропонує збільшити частку атомної енергії у прогнозному балансі...
03 июня 2020 г.
4813
Заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко розповів, як повернути втрачен...
03 июня 2020 г.
2317
Меморандум з МВФ спровокує зростання боргів за ЖКП...
02 июня 2020 г.
2763
Голова комітету Верховної ради з питань енергетики Андрій Герус повідомив про колосальне зниження пр...
14 мая 2025 г.
728
Метою законопроєкту є звільнення власників пошкодженого або зруйнованого житла від сплати за послуги...
19 марта 2025 г.
6993
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
11 декабря 2024 г.
3466
Однак Уряд ще не передбачив фінансування на такі компенсації. Держбюджет-2025 передбачає на про...
16 января 2026 г.
2317
В Україні модернізують систему пунктів незламності — цілодобова робота та оснащення резервними...
15 января 2026 г.
1201
Приватні донори гарантували виділення коштів на проєктні та контраварійні роботи для знакової будівл...
15 января 2026 г.
2832
Президент Володимир Зеленський припустив, що на час надзвичайної ситуації в енергетиці комендантська...
На Подолі у Києві припинив роботу оглядовий атракціон «Колесо огляду», який власник уже ...
Під Мостом Метро у Києві встановлюють підтримуючі арочні конструкції - ключовий етап протиаварійних ...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини ринку ЖКХ в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!