| Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
| USD | 39.800 | 40.300 | 42.281 |
| EUR | 40.000 | 41.000 | 49.215 |
| USD | 42.130 | 42.530 | 42.281 |
| EUR | 49.180 | 49.729 | 49.215 |
Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень для стабілізації ситуації в енергосистемі та забезпечення населення світлом.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Скорочення неважливого споживання
Обласні військові адміністрації у дводенний термін мають переглянути фактичні списки об’єктів критичної інфраструктури.
Відключення не застосовуватимуться до лікарень, шкіл, об’єктів життєзабезпечення та підприємств оборонно-промислового комплексу.
Із переліків будуть виключені споживачі, що не мають критичного значення для функціонування регіонів у нинішніх умовах. Вивільнені обсяги електроенергії спрямовуються для побутових споживачів.
ОВА, органи місцевого самоврядування та комунальні підприємства мають забезпечити зменшення неважливого споживання.
«Додаткове освітлення будівель і вулиць, парків, декоративні гірлянди, вулична реклама у центрах міст не є пріоритетними у час складної ситуації в енергетиці», - заявила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
При цьому вулиці та дороги з підвищеною аварійністю повинні залишатися освітленими навіть в умовах економії електричної енергії. Перелік таких ділянок визначать МВС та Національна поліція.
Пересування людей та безпека дорожнього руху має бути дотримана.
Заходи економії не стосуються електроенергії, виробленої на власних енергогенеруючих установках споживачів для власних потреб.
Робота об’єктів розподіленої генерації
Міненерго, Мінрозвитку, Держінспекція енергетичного нагляду та ОВА повинні забезпечити повноцінну роботу об’єктів розподіленої генерації - газопоршневих та газотурбінних установок, зокрема когенераційних, дизельних, бензинових та газових генераторів.
«Проблеми, що перешкоджають відпуску електроенергії в мережі, повинні бути оперативно усунені. Усі наявні когенераційні установки мають бути введені в експлуатацію», - наголосила Свириденко.
Імпорт електроенергії
Уряд дозволив державним компаніям та компаніям із часткою державної власності від 50% імпортувати електроенергію. Це зменшить навантаження на енергосистему та підвищить стабільність у пікові години.
Імпорт здійснюватиметься за погодженням з НЕК «Укренерго».
Андрій Озейчук про важливість ESG, EPD та GWP, а також перспективи EPBD у будівництві
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.