РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.319 EUR: 42.993
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.319
EUR 40.000 41.000 42.993
USD 41.150 41.649 41.319
EUR 42.900 43.600 42.993
Новость

Переїзд у будинок за містом: як не витратити зайвих грошей

Експерти розповідають, на що варто звернути увагу, якщо ви вирішили залишити шумне місто і перебратися у затишний будинок за його межами
2940
16 июня 2017 г.




Переїхати у приватний будинок дешевше поетапно: спочатку придбати ділянку, а потім поступово будувати дім. Ціни на землю, як і на всю нерухомість, зараз привабливі, тому інвестувати у цей сегмент доволі вигідно, пише Економічна правда.

У західноєвропейських країнах давно зрозуміли, що приватний будинок значно комфортніший за квартиру. Наскільки складно і дорого обзавестися будинком в Україні?
Що і почому

Найпростіший спосіб — купити готовий дім. Так можна зекономити час: не потрібно думати, як і де придбати ділянку, хто розробить проект і побудує дім.
Однак за цей комфорт доведеться заплатити більше. Квадратний метр будинку у передмісті Києва орієнтовно коштує 580 дол. Тобто будинок площею 160 кв м, оптимальна площа для сім'ї з дітьми, та 5-6 соток землі коштуватимуть 93 тис дол.

Загалом у передмісті Києва можна знайти пропозиції в межах 85-200 тис дол за будинок залежно від розташування та матеріалів, з яких побудовано дім.
Доступніший, але технічно складніший варіант — придбати ділянку, самостійно розробити проект оселі і шукати підрядників для його втілення.

На зведення будинку площею 160 кв м знадобиться близько 48 тис дол — 300 дол за кв м. Земельна ділянка площею шість соток коштуватиме 11-12 тис дол — 1760-2000 дол за сотку. Разом — 60 тис дол, що значно дешевше, ніж готовий дім.

Тенденції ринку
На думку експертів, ситуація на ринку землі стабільна і щодо цін, і щодо попиту. "Ціна за сотку залежить від місця: земля біля водойм і лісу дорожча. Найбільшим попитом користуються ділянки по 2 тис дол за сотку, найчастіше купують по 20-25 соток", — стверджує генеральний директор АН "Благовіст" Олена Бібєрова.

Характерна ознака — ділянки довго не зникають з продажу, а ціни на них періодично знижуються. Помітно, що попит відстає від пропозиції. Причиною стало падіння доходів населення через затяжну економічну кризу. Зате для тих, хто планує вкладати у нерухомість, така інвестиція може бути вигідною.

"Структура угод у 2015 році виглядала так: земельні ділянки і будинки — по 50%. У 2016 році: 10% — земельні ділянки, будинки — 90%. У 2017 році попит на ділянки збільшився", — розповідає Бібєрова.




Вигідна інвестиція
Ціна за сотку за останні десять років впала утричі, тому експерти радять купувати землю. Це не найбільш ліквідний актив, але його вартість буде зростати. Через кілька років землю можна буде продати, не втративши кошти, і навіть заробити.

Вигідно купувати земельну ділянку і для поліпшення житлових умов. Життя у приватному будинку має чимало переваг порівняно з багатоквартирним будинком: незалежність від сусідів, можливість самостійно моделювати свій життєвий простір, відносна незалежність від комунальних компаній.

Також приватний будинок можна добудувати, розширивши житлову площу. Дім завжди буде просторішим, ніж квартира в аналогічному ціновому сегменті. До того ж, приватні оселі зазвичай будуються ближче до природи.

Без інфраструктури
Нові власники заміських будинків часто стикаються з інфраструктурними проблемами. Передусім — з бездоріжжям та заторами, відсутністю супермаркетів, шкіл, кафе та ресторанів, лікарень. За всім цим доводиться їздити у місто.

Наприклад, мешканці селища Чабани поблизу Києва давно вимагають побудувати школу, але чують лише обіцянки. За підключення комунікацій потрібно платити. Крім того, будинок частіше потребує ремонту і він дорожчий, ніж у квартирі.

Як придбати землю
При виборі ділянки потрібно порівнювати площу за земельним актом та її вартість. Продавці часто маніпулюють цифрами, пропонуючи за одну ціну різні ділянки.

Звернувшись за оголошенням про продаж ділянки в межах 4 км від Києва вартістю 18 тис дол і площею 10 соток, автор виявила цікаві моменти. Сотка коштувала 1 800 дол, і це абсолютно ринкова ціна. На місці ж виявилося, що площа ділянки — 4 сотки, тож ціна сотки становить 4 500 дол, а це рівень цін 2009 року.

Тому надзвичайно важливо перевіряти вартість сотки землі, а не вести переговори за загальну вартість ділянки. Важливо також перевірити наявність поблизу промислових та інших об'єктів, що забруднюють навколишнє середовище, високовольтних ліній електропередач, під'їзних шляхів.

Щоб не натрапити на шахраїв, краще користуватися послугами компаній з продажу нерухомості, які можуть надати юридичний та нотаріальний супровід.

Перед придбанням ділянки необхідно перевірити цільове призначення землі, наявність заборон та відкритих кредитів. Ділянка на момент придбання мусить бути приватизована. Право власності повинен засвідчувати державний акт.

Потрібно також перевірити можливість підключення електрики та газу. Якість ділянки залежить і від рівня ґрунтових вод: якщо вони близько до поверхні, ділянку може підтопити. Від підтоплення більш захищені ділянки на височині. Також варто звертати увагу, чи немає поблизу заболочених територій.

Переїхати у приватний будинок дешевше буде поетапно: спочатку придбавши ділянку, а потім поступово будуючи дім. Ціни на землю, як і на всю нерухомість, зараз привабливі, тому інвестувати у цей сегмент доволі вигідно.

Джерело: Економічна правда

16 июня 2017 г.
1169
Эксперты видят перспективы более чем радужными - всё из-за конкуренции...
16 июня 2017 г.
2037
В столице собираются демонтировать почти 800 летних площадок...
16 июня 2017 г.
2363
Киевляне продолжают накапливать долги за электроэнергию...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2024 г.
3792
Верховна Рада України на засіданні 19 листопада ухвалила у другому читанні проєкт закону про державн...
19 ноября 2024 г.
3686
На 2025 рік Уряд виділяє на виплату компенсацій лише 4 млрд гривень – щонайменше вдвічі меншу ...
12 ноября 2024 г.
3907
В той же час Україна потребує 5 мільярдів доларів для термінового відновлення інфраструктури...
Сегодня
575
Разновидности, материал изготовлений и особенности шармов...
Сегодня
4429
Особлива увага приділялася середньовічним технікам, зокрема, відновленню даху, відомого як «лі...
Сегодня
7557
Хмарочос Puzzle Tirana стане сучасним символом Тирани, поєднавши елементи сільської архітектури з жи...
Вчера
676
26 листопада 2024 року в Києві відбудеться конференція-діалог "Забезпечення доступу до фінансування ...
11 ноября 2024 г.
1401
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзна...
11 ноября 2024 г.
1304
29 листопада відбудеться семінар та вебінар ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА - 2024/2025! Житло (квартири, п...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
395
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3735
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!