РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.681 EUR: 43.474
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.681
EUR 40.000 41.000 43.474
USD 41.500 41.999 41.681
EUR 43.300 44.001 43.474
Новость

Оприлюднено деталі угоди щодо корисних копалин між Україною та США

Українські чиновники стверджують, що поточний текст угоди порушує вітчизняне законодавство та потребує змін. Угода передбачала, що Вашингтон отримав би майже повний контроль над більшою частиною сировинної економіки України
9067
Вчера

США планували, що копалинами Україна може відшкодувати раніше отриману військову допомогу

Угода щодо корисних копалин між Україною та США

Угода про доступ США до українських корисних копалин, яку адміністрація американського президента Дональда Трампа планувала укласти з Києвом, передбачає контроль Вашингтона над мінеральними й нафтогазовими ресурсами, портами та іншою інфраструктурою України. Про це в понеділок, 17 лютого, повідомила газета The Telegraph із посиланням на проєкт договору.

Згідно з документом від 7 лютого 2025 року, США та Україна мали сформувати спільний інвестиційний фонд, щоб гарантувати, що «ворожі сторони конфлікту не отримають вигоди від відновлення України».

США вимагали 50% від поточних доходів, одержуваних Україною від видобутку ресурсів, і 50% від вартості «всіх нових ліцензій [на видобуток ресурсів], виданих третім особам». На такі доходи пропонувалось «накласти арешт» на користь США. Цей пункт означає: спочатку заплатіть нам, а потім годуйте своїх дітей, повідомило виданню джерело, близьке до переговорів.

Угода також передбачала, що «за всіма майбутніми ліцензіями США матимуть право переважної купівлі корисних копалин, придатних для експорту». Таким чином Вашингтон отримав би майже повний контроль над більшою частиною сировинної економіки України, зазначає видання. Фонд «матиме виключне право встановлювати метод, критерії відбору, терміни та умови» всіх майбутніх ліцензій та проєктів, ішлося в проєкті.

Зображення: telegraph.co.uk

У разі підписання угоди, Вашингтон отримає контроль над більшою частиною ресурсної економіки України і матиме ексклюзивне право визначати методи, критерії, умови та терміни всіх майбутніх ліцензій, що надаватимуться Києвом. The Telegraph припускає, що зміст угоди викладено в тоні, який вказує на те, що над документом працювали не чиновники з різних американських відомств, а приватні юристи.

Зображення: telegraph.co.uk

The Telegraph нагадує, що президент Володимир Зеленський сам висловив ідею надати США пряму частку у видобутку українських корисних копалин під час візиту до Вашингтона торік у вересні. У такий спосіб, як вважає видання, політик намагався сприяти продовженню поставок зброї та розраховував, що американські компанії почнуть працювати в Україні, створюючи «політичну розтяжку», яка стримуватиме російського диктатора Владіміра Путіна від повторного нападу.

«Він [Володимир Зеленський], напевно, не очікував, що зіштовхнеться з умовами, які зазвичай накладаються на держави-агресори, що зазнали поразки у війні. Вони гірші за фінансові санкції, накладені на Німеччину та Японію після їхньої поразки у 1945 році», – ідеться в матеріалі.

The Telegraph підкреслює, що у разі ухвалення угоди на 500 млрд доларів, вимоги Дональда Трампа становили б більшу частку українського ВВП, ніж репарації, накладені на Німеччину за Версальським договором.

За даними видання, українські чиновники, які були присутні на Мюнхенському форумі, стверджували, що поточний текст угоди порушує українське законодавство та потребує змін.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на Мюнхенській безпековій конференції заявив, що угода, яку 12 лютого до Києва привіз міністр фінансів США Скотт Бессент і яка передбачала доступ до видобутку українських корисних копалин, не готова захистити Україну та її інтереси.

Раніше, 9 лютого, Дональд Трамп сказав в інтерв’ю New York Post, що хоче укласти із Володимиром Зеленським угоду на 500 млн доларів про доступ до українських рідкоземельних металів та газу в обмін на гарантії безпеки у можливій мирній угоді. Утім, згодом в адміністрації Трампа заявили про угоду вже на 500 млрд доларів, зазначивши, що про гарантії безпеки не йдеться, а копалинами Україна може відшкодувати раніше надану військову допомогу США.

В ефірі телеканалу Fox News Дональд Трамп заявив, що Україна «в принципі погодилася» передати йому свою сировину на 500 млрд доларів. Він також попередив, що якщо Київ відмовиться від угоди, Україна може бути передана Росії «на тарілочці». «Вони можуть домовитися. Вони можуть не укласти угоду, але одного дня вони можуть стати, а можуть і не стати росіянами. Я хочу повернути свої гроші», – сказав Трамп.

Зауважимо, насправді п’ять пакетів допомоги, узгоджених Конгресом, становлять 175 млрд доларів, з яких 70 млрд доларів було витрачено в США на виробництво озброєнь. Частина з них – це гуманітарні гранти, але більша частина – це кредитні гроші, які потрібно повертати, нагадує Telegraph.

За словами віцепрем’єр-міністерки України Ольги Стефанішиної, яку цитує The Guardian, Україна «не відхилила» запропоновану США угоду щодо рідкісноземельних мінералів і вона залишається на стадії обговорення.

«Ми очікуємо, що вона [угода] буде підписана», – сказала Стефанішина.

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
zaxid
Вчера
4787
На дороги витратять на 4,5 млрд грн менше, ніж у 2024 році...
18 февраля 2025 г.
1584
Документ вносить технічні зміни для усунення юридичної колізії та жодним чином не впливає на порядок...
18 февраля 2025 г.
4774
Проект Waterworth з’єднає США, Індію, Південну Африку, Бразилію та інші регіони...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
Вчера
2875
Україна витратила на підготовку інфраструктури 300 мільйонів гривень, але через обстріли і нестачу к...
Вчера
9068
Українські чиновники стверджують, що поточний текст угоди порушує вітчизняне законодавство та потреб...
06 февраля 2025 г.
2271
Нова постанова Уряду запроваджує автоматичний розгляд документів, що дають право на виконання підгот...
Сегодня
5476
Подорож фунікулером триває п’ять хвилин і цей проєкт реалізовувався 15 років та коштував сім м...
Вчера
5344
Перетворення млинів на галерею передбачало масштабне очищення будівлі від промислових елементів. Вті...
18 февраля 2025 г.
4526
Колись там жили працівники автомобільного заводу General Motors...
13 февраля 2025 г.
1471
12 березня відбудеться семінар "ПОДАТОК та ОБЛІК в БУДІВНИЦТВІ". Участь можлива у online та offline ...
07 февраля 2025 г.
1412
18 лютого відбудеться засідання Ради Будівельної палати України...
Вчера
1901
20 лютого на конференції зустрінуться провідні експерти, будівельні компанії, виробники матеріа...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
3012
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
577
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!