Процес перевірки життєздатності проєкту займе кілька років (Фото: TerraPower)
Будівництво першої ядерної електростанції
на натрієвих реакторах
Минулого місяця Комісія з ядерного регулювання США прийняла заявку компанії Білла Гейтса TerraPower на дозвіл на будівництво АЕС нового покоління. Відтак в США вперше за понад 40 років схвалили комерційний проєкт з нелегководним реактором.
Домом для найсучаснішої ядерної установки у світі стане місто Кеммерера, штат Вайомінг. Цього тижня в тут заклали майбутню ядерну електростанцію на натрієвих реакторах Natrium, яку спроєктувала TerraPower.
«Тепер, коли ми зробили перші кроки, першим завданням є будівництво натрієвої випробувальної установки, яка випробовуватиме компоненти та передаватиме рідкий натрій, який використовуватиметься для охолодження ядерного реактора. Будівництво триватиме протягом наступних років, перш ніж станція, сподіваємося, запрацює у 2030 році. … Процес перевірки займе кілька років, тому тим часом TerraPower продовжить будівництво неядерних частин об'єкта. У наступному році розпочнеться будівництво так званого „енергетичного острова“, де будуть розміщені парові турбіни та інше обладнання, яке фактично виробляє електроенергію», - розповідає Гейтс у своєму блозі.
Гейтс акцентує, що проєкти як цей «можуть бути великими та ризикованими», але додає, що вони «надто важливі для майбутнього, щоб не діяти».
Цікаво про будівництво: Лінійка матеріалів ULTRAWOOL - сучасна тепло- та звукоізоляція для котеджного будівництва від українського виробника
Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.