РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.155 EUR: 43.500
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.155
EUR 40.000 41.000 43.500
USD 42.050 42.600 42.155
EUR 43.500 44.240 43.500
Новость

Для чого потрібен Державний реєстр нерухомих пам’яток і коли він запрацює

Реєстр працює в тестовому режимі - вже понад 100 тис. об‘єктів внесені до системи, але вони поки що не верифіковані.
4202
25 апреля 2024 г.

єПам’ятка

Для повноцінного запуску Державного реєстру нерухомих памʼяток України («єПамʼятка») необхідно внести документацію на майже 150 тис. об’єктів - саме стільки на обліку в Україні, а також провести їх інвентаризацію і щодо деяких об‘єктів оновити дані. З 10 квітня Реєстр працює в тестовому режимі - вже понад 100 тис. об‘єктів внесені до системи, але вони поки що не верифіковані. Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

Вона зазначила, що функціонал інформаційно-комунікаційної системи реєстру «єПам‘ятка» досить зручний і містить багато розділів для усієї необхідної щодо кожної з пам‘яток інформації. Однак деяка буде доступна тільки авторизованим користувачам - облдержадміністраціям, органам охорони культурної спадщини, а також Міністерству культури та інформаційної політики України.

«Вже працюють індивідуальні кабінети користувачів, а також доступні короткі інструкції, як можна використовувати інформацію та можливості самого Реєстру як для захисту культурної спадщини, так і підвищення прозорості та подолання корупції у пам’яткоохоронній сфері та питаннях, пов’язаних із будівництвом. Натепер ключове завдання - допрацьовувати Реєстр таким чином, щоб його дані були доступні для всіх», - розповіла Олена Шуляк.


Що може єПам’ятка зараз

Функціонал системи вже налагоджений для першого етапу запуску - користувачі наразі можуть не лише ознайомитися з обліковою інформацією щодо тієї чи іншої пам‘ятки, але й переглянути її охоронні зони тощо. Однак зараз все ще є певні технічні обмеження - ознайомитися з документацією можна лише на той об’єкт, дані щодо якого занесено до системи та верифіковано.

З доступної облікової інформації наразі система показує тільки номер наказу про внесення тієї чи іншої пам‘ятки до об‘єктів культурної спадщини. На таке обмеження пішли свідомо з міркувань безпеки - якщо зараз відкрити доступ всім користувачам до всього масиву даних облікової документації, це може на якийсь час обвалити систему. І таке можна буде зробити навмисно.

«Ми прагнемо цьому запобігти, тому в майбутньому потрібно буде передбачити таку технічну можливість, щоб і громадськість мала доступ до всього масиву інформації, і щоб система від цього не постраждала. Це технічно можливо і планується реалізувати в наступному етапі. Наразі ж ми не маємо достатньої кількості серверів, які дозволять наявному функціоналу працювати без затримок та повноцінно. Незабаром сервери нам має поставити ЮНЕСКО», - повідомила Голова комітету містобудування.


Що треба для повноцінної роботи єПам‘ятки

Щоб реєстр повноцінно виконував свою памʼяткоохоронну та антикорупційну роль, окрім запуску інформаційно-комунікаційної системи, потрібно, зокрема, внести документацію на 144 тис. об’єктів - саме стільки на обліку в Україні. Дані про понад 100 тис. об‘єктів вже внесено, але вони допоки не верифіковані. Окрім того, потрібно провести інвентаризацію об’єктів і щодо деяких оновити документацію. З урахуванням цього, а також через брак кадрів - спеціалістів відповідного профілю, які будуть верифікувати необхідну інформацію і здійснювати інвентаризацію об’єктів, цей процес може затягнутися. З урахуванням того, що один спеціаліст за день може внести в середньому одну пам‘ятку, наповнення реєстру верифікованою інформацією може зайняти 5-10 років.

В деяких регіонах цей процес відбувається досить жваво. Зокрема, нещодавно верифікували і внесли в реєстр інформацію щодо найбільш східної пам‘ятки України - на Луганщині. Також активно вносить свої пам‘ятки на Херсонщині.

До реєстру свідомо вноситимуть і знищені об‘єкти культурної спадщини - це необхідно для підтвердження шкоди, завданої російськими агресорами. Також туди потраплятимуть об’єкти на тимчасово окупованих територіях, навіть попри відсутність доступу до них та можливості з’ясувати стан об’єкта.


Для чого потрібен Реєстр єПам‘ятка

Впровадження реєстру перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнної відбудови, а також оптимізуватиме процеси охорони пам’яток України на всіх рівнях державного управління. Сам він буде частиною екосистеми електронного містобудівного кадастру, який запустять в дослідну експлуатацію на початку 2024 року, поряд з реєстром адміністративно-територіальних одиниць і територій територіальних громад, реєстром містобудівної документації, реєстром всіх будівель і споруд на території України та реєстром адрес. Також «єПам’ятка» взаємодіятиме з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва, через яку забудовники зможуть отримати погодження та дозволи на роботи в історичних містах та на пам’ятках в онлайн-режимі, що знизить корупційні ризики у галузі будівництва.


Цікаво про будівництво:
 Система збору дощової води та покрівля від Ruukki – комплексне рішення для будівництва


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal



Источник:
thepage
25 апреля 2024 г.
2558
Проєкт реалізуватиметься за підтримки уряду Швеції. Модульне містечко розгорнеться на 3,1 гекта...
25 апреля 2024 г.
2977
Якщо підприємець відповідає простим та прозорим критеріям щодо рівня сплати податків вище середнього...
24 апреля 2024 г.
3092
Частка опитаних підприємств, які мають проблеми з підбором кваліфікованих кадрів, зросла з 31,0...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
15 января 2025 г.
5955
Аналітики українського маркетплейсу нерухомості, проаналізували ціни на квадратний метр жи...
15 января 2025 г.
3089
Регламент (ЄС) 2024/3110 замінить чинний Регламент (ЄС) № 305/2011. Основні зміни спрямовані на гарм...
13 января 2025 г.
3939
Нововведення дозволить запобігти незаконним забудовам, спростить відведення ділянок та забезпечить а...
01 января 2000 г.
13
Екологічне виробництво Ruukki – шлях до вуглецево-нейтрального будівництва...
Вчера
8344
Однак доступ до "небесно басейну" обмежений, навіть для мешканців хмарочосів...
Вчера
4402
Сучасний дизайн повинен бути адаптованим до клімату. Абсолютно нова будівля має деякі конструкт...
20 декабря 2024 г.
1930
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2492
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
10 декабря 2024 г.
1664
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2891
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
529
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!