РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.592 EUR: 43.509
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.592
EUR 40.000 41.000 43.509
USD 41.500 41.999 41.592
EUR 43.350 44.039 43.509
Новость

Що і де сьогодні будують в Україні

Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів, розповів про сьогоднішній стан будівельної галузі в Україні.
2282
15 июля 2016 г.



Стан та перспективи будівництва в Україні


Старий житловий фонд, мала кількість введеного в експлуатацію житла, нерівномірний розподіл активного будівництва по регіонах країни, вкрай малі обсяги будівництва — головні проблеми на ринку будівництва в Україні.

У Всеукраїнській спілці виробників будматеріалів проаналізували стан та перспективи будівництва у нашій державі. Висновки не надто втішні.

За результатами аналізу, президент Всеукраїнської спілки виробників буддматеріалів, віце-президент Конфедерації будівельників України Іван Салій, за 5 місяців поточного року будівельна галузь продемонструвала 9% росту. Але за минулі роки було 50% падіння. Більш-менш активно будують всього у п'яти регіонах: Одеса, Львів, Київ, Київська область, Івано-Франківськ.

«Інші — "мертві" регіони. Я не розумію, чим займається там влада. Немає грошей? То їх треба заробляти, а не тільки красти. Тому проблема є у будівництві і в державних програмах з будівництва. Навіть усі програми "попєрєдніків" анульовані», — наголосив Салій.


Обсяги будівництва

Обсяги будівництва за 2015 рік в Україні склали 55 917 млн грн (або 1,8 млн євро за курсом НБУ станом на березень 2016). З них будівництво житлових будівель — 13,5 млн, нежитлових — 14,4 млн. Ще 27 млн — на будівництво інженерних споруд.


Введення в експлуатацію житла

У 2014 році в експлуатацію ввели 9, 539 млн квадратних метрів житла. У 2015 — 9,227 млн, що на 3,3 % менше.

Лідирує у 2015 Київська область з 1,707 млн, далі — місто Київ, тут 1,352 млн квадратних метрів житла ведені в експлуатацію. "Бронза" — у Львіської області, 1,015 млн. Замикають першу п'ятірку Івано-Франківська і Одеська області з 796 і 632 тисячами квадратних метрів житла відповідно.

Аутсайдери зі введення житла в експлуатацію: Луганська і Донецька області — з 10 тисячами квадратних метрів кожна, і Запорізька, Дніпропетровська і Кіровоградська області з 50 тисячами.


Потреба у будівництві

За словами Івана Салія, потреба у будівництві в Україні безмежна.

У перерахунку на одну особу в середньому по Україні ввели в експлуатацію 0,22 квадратних метрів на людину. А необхідно будувати 0,5-0,7 квадратних метрів на особу.

При цьому в Україні 7,1 млн (42%) домогосподарств забезпечені житловою площею менше 13,65 м2. А 1,7 млн домогосподарств мають на одну особу менше 7,5 м2 житлової площі.


У селі і в місті

За місцем будівництва в експлуатацію прийнято житла у 2015 році 7,465 млн квадратних метрів у міських поселеннях і 3,759 млн — у сільській місцевості. (У 2014: 6,645 млн у містах і 3,096 у селах). За три місяці 2016 року: 1,108 млн у містах і 640 тисяч квадратних метрів у селах.


Проблеми старого житла

Ще одна проблема, на якій наголошують будівельники — реновація житла.

З усього обсягу будівельних робіт тільки 7-8% — на ремонт, — наголосив Іван Салій.

«Ми взагалі не ремонтуємо житло. Навіть на дорогах робимо хоча б латки. Все сучасне житло і будівництво, якщо воно не халтура — є енергоефективним, із застосуванням сучасних технічних рішень і технологічних матеріалів. Головна проблема — що робити зі старим житловим фондом», — пояснив він.

Іван Салій зауважив, що у Європі цю проблему вже вирішили, а у нас ще й не починали. Так у Англії кошти на будівництво виділяються навпіл: 50% на нове будівництво, 50% — на реновацію старого житла. У Німеччині 36 мільярдів євро виділяють на нове будівництво, 93 мільярди — на реновацію.

У підсумку виходить, що те, що будують в Україні — просто мізер у порівнянні з потребами.

«Якщо подивитись на обсяги будівництва, то у нас це 1,8 мільярда євро. У Польщі – 36 мільярдів. У Польщі менше населення? У Туреччині – 28 мільярдів обсяги будівництва. Ми взагалі нічого не будуємо», — підсумував Іван Салій.


Джерело: Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів
Автор: Яніна Ткачук

12 июля 2016 г.
3331
Соглашение о зоне свободной торговли между Украиной и Канадой подписали министр экономического ...
11 июля 2016 г.
1957
КГГА решила усовершенствовать механизм уплаты паевого взноса, который взимается на развитие инфрастр...
08 июля 2016 г.
1994
Эксперты отрасли поделились своим мнением, относительно того, как государство должно поддерживать ра...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 февраля 2025 г.
3103
Україна витратила на підготовку інфраструктури 300 мільйонів гривень, але через обстріли і нестачу к...
19 февраля 2025 г.
9308
Українські чиновники стверджують, що поточний текст угоди порушує вітчизняне законодавство та потреб...
06 февраля 2025 г.
2278
Нова постанова Уряду запроваджує автоматичний розгляд документів, що дають право на виконання підгот...
21 февраля 2025 г.
11343
Три будівлі, повністю побудовані з деревини, створять простір, який дозволяє місту «дихати&raq...
20 февраля 2025 г.
5503
Подорож фунікулером триває п’ять хвилин і цей проєкт реалізовувався 15 років та коштував сім м...
19 февраля 2025 г.
5372
Перетворення млинів на галерею передбачало масштабне очищення будівлі від промислових елементів. Вті...
13 февраля 2025 г.
1534
12 березня відбудеться семінар "ПОДАТОК та ОБЛІК в БУДІВНИЦТВІ". Участь можлива у online та offline ...
07 февраля 2025 г.
1426
18 лютого відбудеться засідання Ради Будівельної палати України...
19 февраля 2025 г.
2134
20 лютого на конференції зустрінуться провідні експерти, будівельні компанії, виробники матеріа...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
3021
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
585
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!