РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.043 EUR: 44.686
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.043
EUR 40.000 41.000 44.686
USD 40.740 41.140 41.043
EUR 44.230 44.831 44.686
Новость

В Україні запускають проєкт з оновлення майстерень у профтехах. ШІ показав, як вони можуть виглядати

Симуляційні простори, що створюють ілюзію робочого місця, інтеграція технологій віртуальної та доповненої реальності, а також дотримання принципів екологічного та інклюзивного дизайну – так візуалізував штучний інтелект майбутні нові майстерні профтехів
3512
22 февраля 2024 г.

#100майстерень

У МОН стверджують, що в наступному році планують суттєво змінити уявлення суспільства про колишні ПТУ, перетворивши їх на європейські професійні коледжі.

Для цього стартує проєкт #100майстерень, за яким трансформують 100 навчальних приміщень в закладах професійної освіти. Ці майстерні дозволять близько 50 тис. учнів опанувати професії, які вже мають попит на ринку праці та будуть ще більше затребувані в період відбудови.

Разом з архітектором та за допомогою штучного інтелекту у МОН спробували візуалізувати вигляд оновлених приміщень, а маючи наявні дані про трансформацію закладів передбачити принципи за якими будуватимуть профтехи майбутнього. 

Серед досліджених напрямів – логістика, сільське господарство, енергетика, будівництво та готельно-ресторанна сфера. Приблизну реставрацію кожного напряму можна побачити з двох ключових видів: фасад та інтер’єр приміщення. 

За допомогою штучного інтелекту у МОН спробували візуалізувати вигляд оновлених приміщень

Проєкт реальної реставрації майстерень спроєктує вже цього року українське урбан бюро. 


Принцип #1. Гнучкі навчальні простори

Проєктування гнучких та адаптивних просторів, які можна легко переналаштувати для різних типів професійного навчання.

Включення рухомих меблів, модульних стін та багатофункціональних просторів для підтримки різноманітної навчальної діяльності.

Гнучкий освітній простір – це трансформер, який може бути великою аудиторією для 50-60 слухачів або легко перетворитись на 2 кабінети по 20 студентів, які будуть працювати паралельно не заважаючи один одному. Тобто той самий простір може бути використано для одночасної роботи у великих і маленьких командах. Пересувні меблі залишають простір для креативу викладачу; від індивідуальної роботи – до колективного обговорення у групі навколо великого спільного столу.

Візуалізація створена із допомогою штучного інтелекту


Принцип #2. Навчальне середовище для співпраці

Створення просторів, які сприяють співпраці та командній роботі, що відображає спільну природу багатьох професійних сфер

Проєктування відкритих і прозорих просторів для заохочення спілкування та взаємодії між студентами та викладачами.

Майбутні майстерні враховуватимуть різні рівні і сценарії взаємодії між студентами та викладачами. Зокрема, передбачати місця як загального, так і приватного користування – кімнати для відпочинку або зони співпраці, де студенти можуть працювати над проєктами та обмінюватися ідеями в невеликих групах.


Принцип #3. Інтеграція технологій

Впровадження найсучасніших технологій, таких як віртуальна реальність (VR) і доповнена реальність (AR), для покращення досвіду професійного навчання.

Проєктування просторів, які дозволяють використовувати технології для практичного навчання та розвитку професійних навичок.

Візуалізація створена із допомогою ШІ

Майбутні простори мають бути адаптовані під сучасні технології або виклики майбутнього. Це згодом дозволить їм легко адаптовуватись та довше залишатись технічно-актуальними і не потребувати капітальних змін.


Принцип #4. Сталий розвиток та зелений дизайн:

Створення майстерень  на принципах сталого та екологічного дизайну, включаючи енергоефективні системи, природне освітлення та екологічні будівельні матеріали.

Інтеграція відкритих просторів для практичного навчання про сталі практики або для релаксації та відпочинку.

В оновленні нових майстерень необхідно використовувати екологічні та інноваційні матеріали й технології, які підвищують продуктивність, комфорт та естетику школи. Наприклад, таких як дерево, які мають низький вплив на навколишнє середовище.

Сонячні панелі на “зеленому” даху. Візуалізація створена із допомогою ШІ

Також актуальним буде використання енергоефективних та розумних систем, такі як сонячні панелі, світлодіодне освітлення та датчики, які зменшують експлуатаційні витрати та вуглецевий слід школи. Важливим також є дотримання екологічних принципів, таких як, денне освітлення та використання перероблених матеріалів у будівництві, які покращують якість повітря в приміщенні, тепловий комфорт і самопочуття мешканців.

Потрібно надавати пріоритет природному освітленню та вентиляції для створення комфортного та здорового навчального середовища.


Принцип #5. Реальні симуляційні простори

Створення реалістичних, стандартних для галузі симуляційних просторів, що імітують реальні умови на робочому місці для професійного навчання.

Розроблення імітаційних робочих середовищ, таких як агротехнічні симуляційні лабораторії, автомайстерні або кулінарні кухні, для надання практичного досвіду.

Навчальні простори повинні дублювати майбутнє робоче середовище. Вони мають максимально якісно ознайомити студентів зі специфікою їх роботи та особливостями робочого місця. Тож, різниця між майстернями і робочим приміщення має бути мінімальною. 


Принцип #6. Інклюзивний дизайн та безбар’єрність

Проєктування просторів, доступних для людей з різними здібностями, досвідом та інвалідністю. 

Включення принципів універсального дизайну для створення інклюзивного та гостинного середовища для всіх студентів.

Візуалізація створена із допомогою ШІ

Необхідно враховувати сучасні реалії й очікувати, що в майбутньому в Україні буде велика кількість людей з інвалідністю. Попри це, вони мають мати вільний і якісний доступ до навчання та викладання. Для цього необхідно впроваджувати універсальні принципи дизайну, такі як пандуси, ліфти та інші засоби доступності, щоб зробити простір привітним для всіх.


Принцип #7. Залучення усіх зацікавлених сторін до життя училища

Проєктування професійно-технічних навчальних закладів як громадських центрів, які взаємодіють з місцевим бізнесом, промисловістю та ширшою громадою.

Включаючи простори для громадських заходів, семінарів та партнерства з бізнесом для практичного навчання.

Візуалізація створена із допомогою ШІ

Необхідно проєктувати простори, які сприяють взаємодії з місцевою громадою, бізнесом та іншими стейкхолдерами освіти. Тож, потрібно передбачати місця для виставок, воркшопів, майстер-класів і заходів, які з’єднують студентів з потенційними роботодавцями та членами громади.


Принцип #8. Безпека

Включення просторів, які надають пріоритет фізичному та психічному добробуту студентів та персоналу.

Проєктування рекреаційних зон, тихих просторів та включення елементів озеленення для покращення добробуту навчального середовища.

Створення укриття, яке може мати функцію подвійного призначення.

Візуалізація створена із допомогою ШІ

У нових просторах необхідно виділити місце для зон оздоровлення та відпочинку, щоб підтримувати загальний добробут студентів і співробітників. Розглянути можливість облаштування відкритих просторів, фітнес-залів та тихих зон для релаксації і зняття стресу. Для більшої ефективності частково ці функції можуть бути обладнані в підземних або захищених зонах будівлі, і слугувати приміщенням подвійного використання, які під час небезпеки можуть слугувати укриттями.


Принцип #9. Адаптивне повторне використання та реновація

Трансформація існуючих будівель або перепрофілювання промислових приміщень для професійної освіти, що сприяє сталому розвитку та збереженню архітектурної спадщини.

З погляду сталого розвитку і ефективного використання ресурсів важливим є реновація існуючих будівель училищ, ніж будівництво повністю нових комплексів училищ. Це не скасовує створення нових будівель, однак на даному економічному етапі адаптація і реновація чинних архітектурних споруд є більш ефективною.


Цікаво про будівництво:
 Лінійне водовідведення в Україні від "БІГ-СІТІ ЮА"


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal



Источник:
pragmatika
22 февраля 2024 г.
4854
Автореєстрація спеціальних майнових прав дозволить убезпечити від вчинення шахрайських дій та стане ...
21 февраля 2024 г.
7429
Цей мегапроєкт з'єднає материкову частину Італії з островом Сицилія через Мессинську ...
21 февраля 2024 г.
2975
Нові станції дозволять скоротити автомобільний трафік на 53 тисячі автомобілів на день...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
12 июля 2024 г.
3089
З появою ЄДЕССБ усі процеси відбуваються в онлайн-форматі, кожен крок  фіксується, а будь-які с...
11 июля 2024 г.
3617
Дефіцит робочої сили, який оцінюють у 20-50%, впливає на всі процеси будівництва. Як він загрожує ри...
10 июля 2024 г.
3994
З житлового фонду соціального призначення можна буде орендувати житло у кількох форматах...
Сегодня
4659
Новий міст спроєктований не як інфраструктурний об’єкт, а як новий громадський простір...
11 июля 2024 г.
9704
Новий простір діє одночасно як міський парк і меморіал...
11 июля 2024 г.
1119
Вітчизняний виробник будматеріалів SWEETONDALE вивів на ринок екструдований пінополістирол XPS ...
12 июля 2024 г.
1287
23 липня 2024 року відбудеться ексклюзивна панель КБУ на тему «АНАЛІТИКА УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ НЕ...
11 июля 2024 г.
1080
31 липня у КВЦ «Парковий» в Києві пройде Конгрес - INVEST IN UKRAINE, в рамках якого від...
28 июня 2024 г.
1623
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
158
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3476
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!