РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.289 EUR: 44.968
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.289
EUR 40.000 41.000 44.968
USD 41.070 41.490 41.289
EUR 44.630 45.230 44.968
Новость

єВідновлення: умови надання компенсації за пошкоджене/зруйноване житло планують змінити

Програму єВідновлення, яка передбачає компенсації від держави за зруйноване і пошкоджене в результаті війни житло, у 2024 році чекають трансформації
2909
31 января 2024 г.

Оновлення програми 
єВідновлення

Наразі ініціатори програми розглядають можливості змін у термінах подачі заяв, заборони отримати компенсацію за пошкоджене/зруйноване житло, яке придбали суто заради грошей від держави, та присвоєння різних статусів населеним пунктам залежно від ступеня їх руйнувань.

Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Вона зазначила, що механізми роботи програми і її ефективність уважно відстежують і визначають моменти, в яких єВідновлення потрібно покращувати. Зокрема, в Україні провели масштабні публічні консультації за участі учасників програми та її виконавців. Під час цих зустрічей з’ясували низку моментів, що потребують удосконалення.

Як приклад голова профільного комітету навела випадки, коли заяви продовжують подавати і через 3 та більше місяців після руйнування, бо немає чітко прописаних на законодавчому рівні термінів подачі.

“Для нас принципово важливо, щоб механізм державної компенсації був максимально прозорим, ефективним та справедливим. На жаль, ми бачили окремі випадки, коли деякі громадяни намагаються використати програму єВідновлення заради власної наживи, саме тому важливо заборонити можливість подавати заяви і отримувати компенсацію тим, хто на момент пошкодження житла не були його власниками, а придбали постфактум саме заради компенсації”, – зауважила народна депутатка.

Серед інших можливих пунктів покращення, виявлених під час публічних консультацій, Олена Шуляк назвала:

  • Необхідність визначити межі житла, пошкодження якого дозволяють претендувати на компенсацію. Зокрема, визначити статус земельної ділянки під приватним будинком, від права власності на який громадяни відмовились, отримавши сертифікат;
  • Запровадження алгоритму оцінки стану житла, якщо пошкоджень зазнала не квартира, а багатоквартирний будинок за умови, якщо його стан впливатиме на можливість проживання у квартирі;
  • Скасування для отримувача компенсації за знищене житло необхідності сплачувати пенсійний збір при купівлі нерухомості в обмін на житловий сертифікат єВідновлення.

“Ми уважно вивчаємо запити громадян і намагаємось оперативно реагувати, запроваджуючи послуги, на які високий попит у суспільстві. Зокрема, коли з‘ясувалося, що потребує вдосконалення процедура подання заяв, ми ввели можливість подавати їх через ЦНАП або у нотаріуса, а не лише через Дію. Так само відчули запит на можливість подавати заяву у випадках, коли у житла декілька співвласників. Це теж вже можна зробити”, – зазначила Шуляк.

Крім цього, окремим пунктом змін, необхідність запровадження яких неодноразово звучала від громадян, є можливість отримання компенсації за пошкоджене або зруйноване житло, розташоване на тимчасово окупованих територіях. Більше того, у цьому напрямку вже почали працювати – реалізували пілотний проєкт єВідновлення в тимчасово окупованому Мелітополі, де мешканці пошкоджених і зруйнованих осель могли подавати заяви на компенсацію.

Збирання та аналіз інформації про стан житла – це перший важливий етап для розуміння поточної ситуації там, наголосила Шуляк, адже у комісій, які таку нерухомість обстежують, наразі немає можливості зробити це очно. Тому, будуть використовуватись інші види обстежень. Зокрема, технічні засоби – дистанційне зондування Землі, аерофотозйомка, супутникові знімки.

“Ми звертаємось до всіх громадян, чиє житло зазнало руйнувань внаслідок російської збройної агресії, повідомляти про це – подавати через Дію відповідні інформаційні повідомлення, на основі яких формується Реєстр пошкодженого і знищеного майна. Ми повинні розуміти масштаби руйнувань, оскільки від цього залежать наші відновлення і відбудова”, – підсумувала Олена Шуляк.

Нагадаємо, з грудня 2023 року для українців, чиє житло було пошкоджене внаслідок бойових дій, з’явилася зможуть отримати допомогу для проведення не лише термінового ремонту, коли сума компенсації до 200 тис. грн), а і капітального ремонту своїх домівок. Сума компенсації у цьому випадку може сягати до 500 тис. грн. Крім цього, з 1 січня подавати заяви на компенсацію єВідновлення можуть ті українці, які здійснили ремонт свого пошкодженого житла за власний кошт.


Цікаво про будівництво:
 Rauta пропонує нову послугу – виконання функцій служби замовника у будівництві


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal



Источник:
sluga-narodu
31 января 2024 г.
2601
Станом на сьогодні в Україні близько 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Ще близько 2 мільйонів...
30 января 2024 г.
2381
Жителі Наддніпрянського старостинського округу отримали 100 будівельних наборів: ОСБ-плити, дошки, р...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
Вчера
4706
Це може призвести до повного припинення діяльності основної програми компенсацій в Україні в наступн...
Вчера
1893
Для цього народні депутати пропонують передбачити відповідні видатки із загального бюджетного фонду...
31 октября 2024 г.
2619
Згідно з ухваленим документом, громадським об'єднанням, які опікуються охороною культурної спадщини,...
Вчера
1154
Всередині нього буде знаходитися величезний атріум зі спіралеподібною вежею в центрі. Навколо цієї в...
Вчера
525
Автор проєкту, відомий японський архітектор Шигеру Бан, зазначає, що музей є роботою з органічним фа...
31 октября 2024 г.
3369
Автори проєкту вирішили перепланувати об'єм будинку та оптимізувати його просторову конфігурацію від...
22 октября 2024 г.
1409
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
15 октября 2024 г.
1688
19 листопада усі провідні бімщики країни знову зустрінуться, щоб подискутувати, обговорити події, но...
10 октября 2024 г.
1266
У Києві відбудеться професійний форум, де зберуться провідні експерти та фахівці будівельної га...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
345
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3674
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!