Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.289 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 44.968 |
USD | 41.070 | 41.490 | 41.289 |
EUR | 44.630 | 45.230 | 44.968 |
Понад 4000 учасників долучились до дискусій про майбутнє України під час архітектурно-будівельного BUSINESS FORUM «Відбудова країни. Стратегія змін для архітекторів, девелоперів та забудовників», який був організований Конфедерацією будівельників України разом з Медіагрупою DMNTR | «Дім та Інтер'єр».
«З початком повномасштабного вторгнення російської федерації було зруйновано або пошкоджено понад 50 млн кв. м житла, це близько 9% всього житлового фонду, понад 1,2 тисячі лікарень, понад 3 тисяч закладів освіти, тисячі кілометрів доріг, сотні мостів, підприємств, об'єктів інфраструктури. Житло, як мінімум 1,3 млн українських родин, було пошкоджено або зруйновано, понад 5 мільйонів українців вимушені були виїхати закордон. Ми не можемо знати скільки ще триватиме війна, але вже зараз стоїть завдання відновлення. І воно вже почалося. Щоб збудувати краще – всі процеси мають бути системними, швидкими та прозорими», - наголосив президент КБУ Лев Парцхаладзе, відкриваючи форум.
Більш ніж 9-годинна дискусія основної програми та 3 години обговорення в рамках Блоку з відновлення громад пройшла у режимі нон-стоп на декількох майданчиках.
На першій панелі головного залу: «Інвестиції. Інституції. Відбудова та інтеграція України до світового бізнес-контексту», обговорювались вже запроваджені державні інструменти та програми із залучення міжнародної допомоги.
Зокрема, директор ДП «Група управління проектами Агентства відновлення» Вадим Ноздря описав функціонал агенції та роботу офісів підтримки на місцях, які допомагають громадам оформлювати проєкти відновлення та шукати донорське фінансування виходячи з пріоритетів.
Співзасновник коаліції RISE Ukraine, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олексій Дорогань розповів про запуск електронної екосистеми DREAM і повідомив про наповнення її потенційними проєктами.
«До Галузевої системи вносяться проєкти відновлення для отримання державного фінансування. Уже 5 тисяч проєктів подано через цю систему, і коли уряд вирішуватиме, які проєкти фінансуватиме з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, ці рішення ухвалюватимуть на основі аналізу та порівняння проєктів у цифрі, а не на папері», - розповів Дорогань.
Стосовно найбільш гострого питання – надання житла ВПО та відновлення зруйнованого точилась гостра дискусія. Найбільш дієвий та демократичний в світі інструмент – іпотека, тому дискутувались варіанти, як зробити більш ефективною державну програму доступної іпотеки "єОселя".
«Уже видано 1 тисячу кредитів на 1,3 млрд грн. Це в принципі небагато, але вже старт», - повідомив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.
Максим Бахматов - Засновник Офісу Трансформації, представник Міністерства відновлення України, підкреслив, що лише невелика доля допомоги прийде як грантова, а більша частина – це кредити чи приватна інвестиція. І забезпечити прозорі процедури відбору, реалізації та фінансування – спільне завдання держави, громад та бізнесу.
Лев Парцхаладзе повідомив, що КБУ, як єдиний представник від України, разом з Федерації європейської будівельної промисловості (FIEC), яка об'єднує 32 країни та іншими розробили загальний Проєкт рекомендацій, щодо майбутньої відбудови України. Він містить пункти щодо відкритості та прозорості закупівель, вимоги до техніки та матеріалів тощо.
«Зокрема, такі рекомендації щодо безпеки платежів, встановлення відповідних стандартів, навчання для громад, підрядників, архітекторів та багато інших, які дозволять нам відбудувати краще ніж було і максимально швидко», - сказав він.
На архітектурному блоці дискусія йшла про філософію відбудови, зокрема енергоефективність та інклюзивність. Були показані вже розроблені проєкти, які можуть пришвидшити відбудову. Світлана Берзіна - консультант проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» зосередила увагу на невідворотності впровадження зелених стандартів як стосовно будматеріалів, так і проєктів загалом.
Андрій Пашенько показав типові проєкти освітніх закладів. Керівник проєктного офісу будівельного сектору МЕТІНВЕСТ-СМЦМ Тетяна Скрипка представила проєкт «Сталева мрія», будинки з металевим каркасом різної висотності та призначення.
Дмитро Васильєв - співзасновник і головний архітектор компанії Архіматика під час дискусії наголосив на необхідності переосмислення містобудівних рішень сільського урбанізму під час відновлення звільнених територій.
Тема містобудівної політики була головною і у дискусії третьої панелі. Представлена аналітика від ЛУН (первинне та вторинне житло) та CBRE Ukraine (комерційна нерухомість) показала позитивний тренд на відновлення ринку загалом та інвестиційного інтересу до України, зокрема. Але головні питання, як підкреслив модератор панелі, засновник і голова Advanter Group Андрій Длігач, ще не вирішені ані на рівні держави, ані на рівні спільноти. Де саме, для кого будувати житло та промислові потужності, за державні/кредитні кошти чи приватні інвестиції відновлювати інфраструктуру, як стимулювати повертатись людей та інвестувати у розвиток бізнесу різного формату тощо.
Зокрема, учасники дискусії, серед яких представники активного бізнесу, наголосили, що саме бізнес вміє та має можливість залучити іноземні інвестиції (як прямі, так і у вигляді фондів) щодо очікувань до державних інституцій, то вони не змінились – умови безпеки та правового захисту.
Окремо в рамках BUSINESS FORUM пройшов блок з відновлення громад, який об'єднав представників влади, асоціацій органів місцевого самоврядування, обласних військових адміністрацій, міських, селищних і сільських голів та експертів галузі.
Під час дискусії голова Секретаріату Української асоціації районних та обласних рад Юрій Андрійчук звернув увагу на гостро необхідні інструменти, які б стимулювали інвестиції на сході країни. «На наше переконання 75 км прикордонна зона на Сході та Півночі мають бути пріоритетними. Аби наші території були не тільки звільнені, а щоб там було життя та повертались люди», - сказав він. Експерт звернув увагу, що окрім кредитів та грантів, потрібно залучати такі інструменти як концесія, страхові міжнародні програми.
«Ми вже зібрали проблематику по 1800 населеним пунктам у сірій зоні. Щоб туди прийшов інвестор, потрібні страхові компанії, які забезпечать можливість створювати робочі місця», - сказав він.
Під час форуму Лев Парцхаладзе Президент Конфедерації будівельників України та Павло Козирєв, Голова Асоціації малих міст України підписали Меморандум про співпрацю задля спільних дій, направлених на підвищення спроможності органів місцевого самоврядування в громадах України щодо відновлення громад та територій, постраждалих від військової агресії росії. Співпрацею передбачено консультативну, інформаційну, експертно-аналітичну та іншу підтримку, організація та реалізація спільних заходів, проєктів та програм з використанням цифрової платформи «СУПЕРМАРКЕТ РІШЕНЬ ДЛЯ ГРОМАД», як ефективного інструменту взаємодії з представниками органів місцевого самоврядування.
Загалом в дискусіях форуму взяли участь понад 40 спікерів, а до онлайн-трансляції долучились декілька сотень глядачів.
Під час форуму на виставкових майданчиках свої проєкти, продукцію та технології представили архітектурні бюро, виробники та постачальники продукції та технологій. Також була представлена експозиція робіт Всеукраїнських конкурсів Ukrainian Urban Awards та «Інтер'єр Року». Одночасно на додаткових майданчиках проходили майстер-класи архітекторів, урбаністів, дизайнерів та забудовників у форматі нон-стоп з 12:00 до 21:00.
Організаторами перераховано 500 000 гривень до Фонду Президента України Володимира Зеленського UNITED24 на напрямок “Відбудова України”.
Лев Парцхаладзе наголосив, що мета BUSINESS FORUM це в першу чергу консолідація зусиль всіх, хто буде залучений до відбудови України.
«Саме тому важливо було зібрати на одному майданчику представників влади, бізнесу, громад, міжнародної спільноти тощо. Я впевнений, що завдяки синергії і активної участі професійної громадськості та місцевих громад відбудова України має бути реалізована швидко, якісно і прозоро», - акцентував він.
Генеральний спонсор: Метінвест
Генеральний партнер: ARCHICLUB
Фінансовий партнер: Глобус Банк
Стратегічний партнер: ЛУН, Forbes
Партнери заходу: SAGA Development, TOPIAR, TOMA GROUP, Kolorit, Farba Service, Світ Меблів, Sensar Development, Міністерство дверей, KMD- фасадні рішення, BUDOVA, ADVANTAGE AUSTRIA Ukraine, Креатор-Буд, Інтергал-Буд, UGLA, MANEZH, Beloded Landscaping, Galleria Porcellanato, Інститут екологічного управління та збалансованого природокористування - проєкт GIZ Energy Efficiency and Climate Projects, СПС-БУД, Нове Століття, Royal House, ГК «Моноліт», Reynaers Aluminium Belgium, АГРОМАТ, ТОВ Данко, Galantpol, hansgrohe Ukraine, KyivBuild, ПБФ ГРУП, Оскар Груп, Ribas Hotels Group, Harmet Modular Houses, Caspian Servise, Natuzzi, Bosphorus Development
Генеральний інформаційний партнер: Interfax-Ukraine
Інформаційні партнери: Build Portal, ProfBuild, Commercial Property, Хмарочос, АФНУ Україна, Асоціація малих міст України, Асоціація Інженерів-Консультантів України, UkraineInvest, HD Technopolygon, Українські Новини, ROYAL Design MAIN, Property Times, Soft Loft, Інформатор, StroyObzor, Marketer, Economist.com.ua, Портал нерухомості Budynok, Vidbudova, Mind. UA, Український центр сталевого будівництва, Zagorodna. com, Аспекти Будівництва, Home Ideas Supply, Comments.ua, Aspekty.Media, Київ | Вайб твоєї столиці, HIS.ua, LIGA ZAKON, Ukrainian Association of Government Relations Professionals and Lobbyists, Coatings-UA. com
Джерело: КБУ
Інформацію опубліковано на правах реклами
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.