Допоможіть зберегти
електроенергію
Ракетні обстріли ворога пошкодили лінії електропередач. Ті, що вціліли, зазнають величезного навантаження і потужності розподіляються непропорційно.
Кожен має підійти більш свідомо до використання електроенергії. Попіклуйтесь про сусідів, попіклуйтесь про Україну - економте електроенергію з 6 до 23.
Про необхідність максимально скоротити споживання електроенергії з 6 ранку до 23:00 написав Глава Київської ОВА Олексій Кулеба.
"Тримаємо енергетичний фронт. Вистоємо!" - пише Кулеба.
«Пошкоджено лінії електропередач. Ті, що вціліли, зазнають величезного навантаження. Потужності розподіляються непропорційно. Відповідно, їх потрібно розвантажувати в години пік вранці та ввечері. Десь зменшити споживання електрики, а десь – збільшити», – каже екс-міністр енергетики України, колишній голова наглядової ради "Київенерго" Іван Плачков.
Зменшити споживання електроенергії, можна змінивши підхід та час використання енергоємних приладів:
- Бойлер (від 2 кВт⋅год) – вмикати бойлер необхідно лише для нагріву води, а потім варто його вимикати. Якщо бойлер ввімкнений цілодобово, то це значно збільшує споживання електроенергії, а гаряча вода все одно використовується лише, коли є потреба: наприклад прийняти душ (у цей час краще відмовитись від прийому ванни), помити посуд.
- Кондиціонери і обігрівачі (від 0,7 кВт⋅год) – їх теж краще вмикати для обігріву лише вночі, коли споживання відчутно зменшується по всій країні.
- Пральна машина (від 0,7 кВт⋅год) – у більшості машин є функція «відкладене прання », тому прання також доцільно перенести на нічний час, запрограмувавши час старту.
- Мікрохвильовка (від 0,8 кВт⋅год) – якщо в домівці встановлена електрична плита (від 3,5 кВт⋅год), то наприклад, для підігріву їжі краще використовувати саме мікрохвильовку. Вона менше споживає електроенергії, оскільки витрачається менше часу на розігрів їжі.
- Повербанки, акумулятори та інші системи зберігання енергії (від 0,06 кВт⋅год) – їх також доцільно заряджати повністю вночі для використання вдень.
- Лампи, світильники – зменшити споживання можна, замінивши лампи розжарювання (від 0,1 кВт⋅год) на LED (від 0,009 кВт⋅год), а також вмикаючи світло лише у тій кімнаті, де ви знаходитесь.
Задля зменшення споживання можна тимчасово відмовитись від використання такої техніки, замінивши її аналогами:
- Телевізор (від 0,08 кВт⋅год) - оперативно новини можна почитати у телеграм-каналах через смартфон або комп’ютер;
- Пилосос (від 2 кВт⋅год) – його можна замінити на звичайний віник;
- Посудомийна машина (від 1,05 кВт⋅год) – мити посуд можна, набираючи воду у миску;
- Електродуховки, пічки (від 1 кВт⋅год) – обмежити споживання випічки ще нікому ніколи не зашкодило)
- Праска (від 2,2 кВт⋅год) – враховуючи погодні умови, можна підбирати одяг, який немає потреби прасувати.
- Фени, плойки та інші прилади для укладання волосся (від 2,2 кВт⋅год) – якщо ви працюєте дистанційно, то можна відмовитись від використання цих приладів. Це точно позитивно відобразиться на волоссі.
Цікаво дізнатись: Служби доставки, які привозять замовлення день у день
Читайте більше новин про війну росії проти України у спецтемі на Build Portal
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.