Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.319 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 42.993 |
USD | 41.150 | 41.649 | 41.319 |
EUR | 42.900 | 43.600 | 42.993 |
Добірка стінописів, які малювали вуличні художники протягом трьох місяців великої війни.
1. Пес Патрон
Місто: Київ, парк "Відрадний"
Автори витвору: Віталій Гідеван та Олена Нойна
Для малюнку загальною площею 30 м2 використали 50 балонів фарби. Кошти на створення цього мінімуралу надав меценат, повідомляє Київзеленбуд Солом'янського району столиці.
Директор КП УЗН Солом'янського району Олексій Лукаш каже, що Патрон – саме той герой, який потрібен цьому парку. Адже у "Відрадному" відпочивають сім’ями, багато дітей приходить сюди, а найпалкіші фанати Патрона – діти.
Нагадаємо, пес Патрон – український собака-винюхувач вибухівки. Він став талісманом загону піротехніків, які займаються розмінуванням територій у Чернігівській області.
Патрон став символом українсько-російської війни і навіть нагороджений медаллю "За віддану службу", а його господар Михайло Ільєв - орденом "За мужність" III ступеня.
2. Український військовий зашиває прапор України
Місто: Київ, Оболонський район
Автор витвору: стритарт художник Олександр Корбан
На муралі зображено руки людини у формі військового, які зшивають Україну в одне ціле.
Мурал був створений у той час, коли проходили бої за визволення Бучі та Ірпеня.
"Завдяки неймовірним зусиллям наших воїнів ЗСУ, тероборони, волонтерів і всіх українців, які об’єдналися, ми стримуємо ворога, щоб він не зміг розірвати нашу рідну країну. І ми вистоїмо, ми переможемо", – написав автор.
Олександр Корбан є автором кількох відомих муралів столиці, зокрема, "Слон із повітряними кулями" на вулиці Туполєва та "Дівчинка з кліткою" на вулиці Антоновича.
3. Свята Джавеліна
Місто: Київ, вул. Антоновича
Автори витвору: художники з творчої групи Kailas-V
На стінописі символічна мадонна тримає в руках переносний протитанковий ракетний комплекс "Джавелін".
Рада церков висловила свій протест щодо муралу: "Стіни багатоповерхівок у столиці є публічним простором, тому під час створення новітніх мистецьких продуктів на них просимо дотримуватися норм українського законодавства, яке зобов’язує з належною пошаною ставитися до релігійних переконань членів українського суспільства". Та спрямували звернення президенту Володимиру Зеленському та міському голові Віталію Кличку.
Врешті, з муралу прибрали німб. Автори заявили, що "КМДА та Віталій Кличко стали на бік середньовіччя та порушення прав митців на самовираження".
Kailas-V створили багато відомих муралів у Києві та інших містах України, зокрема, "Портрет Тараса Шевченка", "Портрет Кузьми Скрябіна" у Харкові, "Крути" в Києві.
4. "Красавіца терпіти не буде"
Місто: Рівне, вул. Соборна
Автор витвору: рівненський художник Костянтин Качановський
"Я думаю, всі розуміють, до чого йде відсилання. Це до відомої фрази так званого в народі Путлєра: "Нравіца - нє нравіца, тєрпі мая красавіца". Так ось, це моя відповідь: Красавіца терпіти не буде!" - пояснює Костянтин Качановський.
Зображена на стінописі українка, на думку начальника Рівненської ОВА Віталія Коваля, є уособленням боротьби рішучих українців проти "другої армії світу".
5. "Сміливий народ сміливої країни"
Місто: Рівне, ТЦ "Злата Плаза"
Автор витвору: Костянтин Качановський
"Ідеєю було показати, що справжні герої знаходяться серед нас, і кожен на своєму місці є героєм", - каже Костянтин Качановський.
Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль каже, що таких муралів у місті має бути більше.
6. "Воїни та українка"
Місто: Полтава, вул. Європейська
Автори витвору: полтавські художники Олександр Фастовець та Антон Кравченко
Малювали на стіні розміром приблизно 3х12 м. Для роботи використали понад чотири літри фарби та понад 20 балончиків.
У зображеної українки агресивний вираз обличчя, щоб всі розуміли: не можна ображати Україну, пояснює Олександр Фастовець.
7. Пташка з колосками
Місто: Ужгород, мікрорайон "Білочка"
Автори витвору: харківська художниця Марія Ващенко, ужгородські художники Іван Мунчак, Ксенія Дубовик, Олександра Платунова
Патріотичний стінопис створили на фасаді багатоповерхівки замість обличчя Леніна (малюнку ще радянських часів), повідомляє Ужгородська міська рада.
7 червня, мурал офіційно відкрили.
8. "Україна переможе"
Місто: Хмельницький, вул. Соборна
Автори витвору: команда Fullenko Muralles
Розмір муралу – близько 100 м2. На створення малюнку пішло близько 15 літрів фарби (+ фарба у балонах).
"Патріотичний мурал "Україна переможе!", як Символ незалежності та незламності Українського Народу. Символ віри у Перемогу та Любові до своєї Землі! Цей мурал як зізнання у коханні до нашої України", – кажуть у команді Fullenko Muralles.
9. "Рускій воєнний корабль … "
Місто: Запоріжжя, Хортицький район
Автори витвору: Денис Антюхов та Ганна Соловйова
Розмір малюнку - 5х6 м.
Коли Укрпошта оголосила про появу марки, Ганна не спала до 7-ї ранку, чекаючи, коли можна буде забронювати замовлення. А після отримання марки вони з Денисом вирішили її масштабувати. Місце для муралу обрали неподалік свого будинку, ідею художники узгодили із райдержадміністрацією.
10. "Дівчина, яка символізує Україну"
Місто: Ужгород, вул. Льва Толстого
Авторки витвору: Марія Ващенко, Олександра Платунова
"Ця дівчина символізує Україну, а блакитно-жовті кольори й квітка, яка з неї виходить, - це також символ того, що Україна розквітне як країна, бо до початку війни про Україну мало людей знали", - пояснила Закарпаття авторка ескізу Марія Ващенко, яка виїхала з Харкова.
Цікаво про будівництво: з чого краще побудувати будинок?
Читайте больше новостей о войне россии против Украины в спецтеме на Build Portal
Колаж: Liga
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.