РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.479 EUR: 44.747
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.479
EUR 40.000 41.000 44.747
USD 41.200 41.660 41.479
EUR 44.740 45.444 44.747
Новость

13,3 га захищених від забудови: гору у Києві планують оголосити ландшафтним заказником

Відома з часів Київської Русі гора стане заказником
2017
30 мая 2022 г.


Юрковицю планують визнати 
ландшафтним заказником


У Києві планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення природну територію “Гора Юрковиця”. Проєктований заказник площею 13,3 га розташований між вулицями Кирилівською, Нижньоюрківською, Отто Шмідта, Татарською, Нагірною та Богуславським узвозом у межах Шевченківського та Подільського районів. 

Як повідомляється на Facebook-сторінці Київради, відповідний проєкт рішення розробили для збереження унікальної природної екосистеми, яка включає пам’ятку археології національного значення “Городище і могильник IX-XIII століття” та входить до ареалу формування стародавнього Києва.

За словами депутата Київської міської ради Дмитра Банаса, майбутній заказник знаходиться на вершині та схилах легендарної Лисої гори та має важливе історичне значення, оскільки на ділянці виявлено сліди людської діяльності часів кам’яної доби, а в період Київської Русі Юрковиця була північним краєм оборони міста.

Також на горі до нашого часу збереглись могили монастирського кладовища, який було знищено радянською владою в 1935 році.

Оголошення цієї території ландшафтним заказником місцевого значення  унеможливить використання цих земель під забудову та меліорацію, захистить унікальний природній та історико-культурний об’єкт від знищення.

Також це сприятиме розвитку туризму та інших видів рекреаційної діяльності у природних умовах з дотриманням режиму охорони заповідних природних комплексів і об’єктів.

В Управлінні туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації додали, що після оголошення території “Гора Юрковиця” ландшафтним заказником місцевого значення буде заплановано створення туристичного маршруту з метою промоції культурної спадщини національного значення та розвитку туристичної галузі столиці.

Цікаво про будівництво: з чого краще побудувати будинок?

Читайте больше новостей о войне россии против Украины в спецтеме на Build Portal

Источник:
bigkyiv
30 мая 2022 г.
33590
На переконання глави держави, є нагода модернізувати країну та міста. Зеленський зауважив, що н...
27 мая 2022 г.
25885
В перспективі технологію можна буде застосовувати для створення стільців або, наприклад, будіве...
27 мая 2022 г.
1836
Подати заяву про зруйноване житло тепер можуть не тільки фактичні власники...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 марта 2025 г.
5586
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
14 марта 2025 г.
4815
Міський голова анонсував «очищення» міської влади, а також зміниу структур КМДА...
27 марта 2025 г.
8610
Архітектор спроєктував цей будинок у 1959-му - в рік своєї смерті. Слідуючи плану більш як 60-р...
25 марта 2025 г.
491
Які варіанти телебачення пропонує Volia, як перевірити можливість підключення у вашій квартирі ...
25 марта 2025 г.
748
Як правильно обрати анкер і якими є практичні поради до його застосування...
Сегодня
1048
4 червня 2025 року в Києві відбудеться IV-й Український Будівельний Конгрес, який об’єднає про...
24 марта 2025 г.
845
На його меті – забезпечення можливості громадянам України отримати компенсацію або підтримку д...
20 марта 2025 г.
2225
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
447
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
703
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!