РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.166 EUR: 43.642
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.166
EUR 40.000 41.000 43.642
USD 42.020 42.521 42.166
EUR 43.540 44.240 43.642
Новость

Як зареєструвати речові права на нерухоме майно та зекономити кошти

Починаючи із 01.05.2016 всі державні «реєстраційні служби», припинили надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх оскаржень. Нотаріуси, як правило, розглядають право виконувати відповідні повноваження, як додатковий вид діяльності, що має приносити суттєвий дохід. Позаяк рівень їх професійності іноді залишає бажати кращого... Який є вихід із цього замкнутого кола, розповідає КБУ.
1985
23 мая 2016 г.



Реформа (лат. reform, фр. réforme — «перетворюю», «змінюю»).

Оптимісти вірять, що всі зміни завжди відбуваються на краще, а серйозні кроки (тим більше держави) обґрунтовані не лише бажанням кардинальних перетворень будь-якою ціною, а мають на меті на уламках зруйнованого створити те нове, що суттєво відрізняється від минулого - обов’язково в кращу сторону. 

Розпочався третій тиждень від закінчення реформи у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. 

Всі державні «реєстраційні служби», припинили надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень з 01.05.2016 як це передбачено підпунктом 3 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». 
«Повноваження передані на місця – реформа завершена» - рапортує у пресі керівництво Мін’юсту. 

... Що маємо на практиці?!

Аналізуючи звернення осіб, які сьогодні потребують отримання послуги з державної реєстрації речових прав на нерухомість, можна однозначно стверджувати, що нотаріуси розглядають право виконувати відповідні повноваження не як делеговану державою обов’язкову функцію, а як додатковий вид діяльності, що має приносити суттєвий дохід. Суми, які має сплати набувач нерухомості за державну реєстрацію права власності столичному нотаріусу, шокують та мало відрізняються від тих ….які….ну ви розумієте… 

Така ситуація не по всій країні, звісно. Але, найчастіше ми маємо справу із речовими права на нерухоме, розташоване в столиці. Тут ситуація значно ускладнена тим, що «місцева влада» не проявила належної ініціативи для отримання функцій, які так старанно передавалися на місця, та і досі не створила умов для отримання мешканцями столиці «мінімального гарантованого державою рівня отримання послуг». Тож, на даний час киянам лишається лише «сервіс» у приватних нотаріусів. 

А що ж реформатори?! Посадові особи Міністерства юстиції заявляють, що законодавством у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно не передбачено будь-якої плати за державну реєстрацію окрім адміністративного збору (хіба що плата за інформацію з Державного реєстру прав). На підтвердження цього виступає стаття 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». 

Утім, абзац третій частини першої статті 4 Закону України «Про нотаріат» дає нотаріусу право одержувати плату за надання «додаткових послуг правового та технічного характеру, які не пов'язані із вчинюваними нотаріальними діями, плату за вчинення інших дій, покладених на них відповідно до закону, а також за вчинення приватними нотаріусами нотаріальних дій». 

Ринок надання нотаріусами послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно лише формується. І це становлення відбувається далеко не в ідеальних умовах: сире і частково застаріле законодавство, м’яко кажучи, незадовільна робота програми, у якій потрібно здійснювати реєстраційні дії, та ще ряд чинників зумовлюють немалу вартість послуг. Але краще так, ніж некваліфіковані дії з державної реєстрації речових прав на нерухомість. Бо ж доволі часто стикаємось із тим, що окремі нотаріуси беруть плату меншу, ніж скрізь, але й відношення до процедури залишає бажати кращого: в ліпшому випадку на поданих клієнтом документах просто вчаться реєструвати. 

Нажаль, вже лунає багато тверджень про те, що реформа виявилася «провальною». Утім Конфедерації будівельників України вдається зберігати оптимізм. Завдяки роботі Фронт-офісу КБУ члени Конфедерації будівельників України позбавлені необхідності платити захмарні суми за державну реєстрацію прав на новозбудовану нерухомість та можуть при цьому не турбуватися за якість отриманих послуг. 
З огляду на критичну ситуацію з державною реєстрацією прав, що склалася в столиці, Фронт-офіс КБУ готовий відкрити свої двері не тільки членам Конфедерації, а й іншим особам, які зіткнулися з проблемами при отриманні відповідних послуг.

З питань отримання комплексної послуги у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно звертайтеся за тел.: (044) 200-04-52 
з 10-00 до 19-00.


Джерело: Конфедерація будівельників України
Інформація розміщена на правах реклами

18 мая 2016 г.
2447
Мнения экспертов, относительно перспектив развития индустриальных парков в Украине....
13 мая 2016 г.
1878
Державний фонд регіонального розвитку затвердив 219 проектів, наданих 11 регіонами із обсягом фінанс...
13 мая 2016 г.
3815
11 мая рабочие разрыли памятник национального значения - часть фундамента города Владимира Великого....
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
15 января 2025 г.
5968
Аналітики українського маркетплейсу нерухомості, проаналізували ціни на квадратний метр жи...
15 января 2025 г.
3137
Регламент (ЄС) 2024/3110 замінить чинний Регламент (ЄС) № 305/2011. Основні зміни спрямовані на гарм...
13 января 2025 г.
3951
Нововведення дозволить запобігти незаконним забудовам, спростить відведення ділянок та забезпечить а...
Сегодня
408
The leading European manufacturer of steel construction solutions has set an ambitious goal: to redu...
Сегодня
4459
Концепція базується на грі з рельєфом – один з фасадів будівлі підпорядковується важливій пішо...
20 декабря 2024 г.
1942
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2494
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
10 декабря 2024 г.
1666
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2896
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
530
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!