РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.592 EUR: 43.509
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.592
EUR 40.000 41.000 43.509
USD 41.500 41.999 41.592
EUR 43.350 44.039 43.509
Новость

Ринок новобудов у передмісті: як змінились ціни за районами та за віддаленістю від Києва (ІНФОГРАФІКА)

Динаміка цін на первинному ринку житла в передмісті столиці станом на 1 лютого 2022 р.
23439
08 февраля 2022 г.


Як змінювалися ціни на первинну
нерухомість у передмісті Києва


Середня вартість квадратного метра станом на 1 лютого 2022 р. становила 22 000 грн, що на 800 грн більше від січневого цінника. Різниця між середньою ціною у столиці та передмісті становить 13 400 грн на кожному квадраті. Треба зважати, що в Києві доволі великий розрив між цінами за районами - майже 51 тис. грн на квадратному метрі між найдорожчим Печерським та найдешевшим Деснянським районами. В передмісті ціни за районами та віддаленістю від столиці також різняться, але не так суттєво. І якщо порівнювати бюджетні райони Києва з передмістям, то первинка у деяких найпопулярніших напрямках, як от Вишгороді, Вишневому, Ірпені, Софіївській та Петропавлівській Борщагівках в середньому коштує дорожче ніж у Деснянському районі й наближується до Солом’янського, Дарницького та Оболонського районів Києва.

Розглянемо докладніше, що відбувалося з цінами по районах та за віддаленістю від Києва.


За відстанню

За перший місяць 2022 року знову скоротився розрив в ціні між найближчим передмістям та новобудовами в радіусі 5-10 км від столиці, й наразі середня ціна різниться лише на 500 грн:

До 5 км - 24 000 грн/кв. м (+900 грн),
5-10 км - 23 500 грн/кв. м (+1300 грн).

Квадратний метр в житлових комплексах, розташованих на відстані 10-20 км, подорожчав на 200 грн і досяг позначки 20 000 грн/кв. м.

Останні роки популярні напрямки передмістя активно забудовувалися, створюючи додаткове навантаження на інфраструктуру та збільшуючи трафік на виїздах та в’їздах, через що вже близькість до Києва перестала бути суттєвою перевагою. Нерухомість в передмісті вже не розглядається, як варіант просто ночівлі в перерві між роботою у Києві, адже дистанційна робота та онлайн-навчання дали більше свободи у виборі місця для проживання. Покупець готовий платити за якісний проєкт з розвиненою власною інфраструктурою, рекреаційною складовою в напрямках з неперевантаженим трафіком.


За районами

В безумовні лідери вийшов Вишгородський район, тут квадратний метр подорожчав одразу на 3000 грн й на 1 лютого становив 26 500 грн/кв. м.

На 1200 грн виріс квадрат у Софіївській Борщагівці й зрівнявся з Ірпенем, який подорожчав на 900 грн - 24 000 грн/кв. м.

Петропавлівська Борщагівка додала 600 грн й наразі квадратний метр тут коштує 24 500 грн/кв. м.

Буча стала дорожчою на 500 грн - 20 500 грн/кв. м. Найменше подорожчав Бориспіль - до 19 800 грн/кв. м (+200 грн).

Святопетрівське та Гостомель залишилися без змін - 20 200 та 20 000 грн/кв. м відповідно.

Бровари продемонстрували зворотну динаміку - ціна опустилася до 18 500 грн/кв. м (-500 грн).

І найбільше просіло в ціні Вишневе, втративши одразу 1200 грн на квадраті - 23 300 грн/кв. м.

Зацікавленість місцевих громад у наповненні бюджетів буде сприяти забудові передмістя, крім того, вибір цікавих ділянок під забудову тут значно більший, ніж у Києві. Забудовники обирають рекреаційні зони, з доступом до водойм, з виходами до парків та лісів, аби створити додаткову цінність для власних проєктів. З’являється дедалі більше різноформатних комплексів, які одночасно включають багатоповерхову житлову забудову, котеджі та таунхауси, комерційну складову та власну соціально-побутову інфраструктуру. Вихід на ринок передмістя нових потужних гравців буде впливати й на ціну квадратного метра в бік збільшення.


Цікаво про ремонти і будівництво: читайте як обрати алюмінієві решітки для вентиляції .
Источник:
3m2
07 февраля 2022 г.
14226
Житло за містом не втрачає попит. Ба більше - ринок активно переформатовується, з’являються но...
03 февраля 2022 г.
27910
Динаміка цін на квартири в новобудовах, залежно від району столиці та класу житла...
21 января 2022 г.
5412
Середня вартість житла у новобудовах Києва зросла до 34,7 тисячі гривень за квадратний метр...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 февраля 2025 г.
3065
Україна витратила на підготовку інфраструктури 300 мільйонів гривень, але через обстріли і нестачу к...
19 февраля 2025 г.
9268
Українські чиновники стверджують, що поточний текст угоди порушує вітчизняне законодавство та потреб...
06 февраля 2025 г.
2276
Нова постанова Уряду запроваджує автоматичний розгляд документів, що дають право на виконання підгот...
Вчера
11331
Три будівлі, повністю побудовані з деревини, створять простір, який дозволяє місту «дихати&raq...
20 февраля 2025 г.
5498
Подорож фунікулером триває п’ять хвилин і цей проєкт реалізовувався 15 років та коштував сім м...
19 февраля 2025 г.
5364
Перетворення млинів на галерею передбачало масштабне очищення будівлі від промислових елементів. Вті...
13 февраля 2025 г.
1524
12 березня відбудеться семінар "ПОДАТОК та ОБЛІК в БУДІВНИЦТВІ". Участь можлива у online та offline ...
07 февраля 2025 г.
1424
18 лютого відбудеться засідання Ради Будівельної палати України...
19 февраля 2025 г.
2098
20 лютого на конференції зустрінуться провідні експерти, будівельні компанії, виробники матеріа...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
3021
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
584
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!