Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 42.155 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.500 |
USD | 42.050 | 42.600 | 42.155 |
EUR | 43.500 | 44.240 | 43.500 |
В рамках обговорення питань впровадження нового Технічного регламенту у будівництві народний депутат, заступник голови профільного комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк запланувала проведення зустрічей з представниками галузі. Перша така зустріч відбулась 22 червня на виробничому майданчику ТОВ Рууккі Україна в м. Копилів Київської області.
В зустрічі прийняли участь Юрій Обух, директор Рууккі Україна, Вячеслав Колісник, виконавчий директор Асоціації Український Центр Сталевого Будівництва та Денис Рисухін, директор Metipol. Мова йшла про необхідність впровадження цивілізованих правил надання будівельної продукції на ринок та підтримки виробників якісної продукції.
Олена Шуляк: «На ринку металочерепиці біля 50% — фальсифікат. Про це говорили з керівництвом Рууккі Україна, передовою компанією в Україні з виробництва високоякісної покрівлі за європейськими стандартами. Мова про виробництво за правилами, передбаченими європейським 305-им регламентом, який ВРУ прийняла в 2020-му. З 1 січня 2023 року всі виробники будівельної продукції будуть зобов’язані подавати декларації стосовно тієї продукції, яку вони виробляють. Для всього будівельного рику це нові умови роботи, нові стандарти - це очищення від фальсифікату і перший крок до «промислового безвізу.
Чесні виробники ринок хочуть конкурувати за чесним принципом і вивільнити ринок від підробок та неякісної продукції. Тому разом з Рууккі Україна і Metipol обговорили, як пришвидшити процес якісних змін. Мова про:
На зустрічі представники обговорили ризики, пов’язані з впровадженням положень закону – а саме, терміни початку роботи органів з оцінки, погану інформованість учасників ринку, відсутність інструменту підвищення впливу фахових громадських об’єднань у процесі впровадження положень Закону, потенційну можливість зловживань з боку органів при видачі документів з оцінки відповідності, відсутність зобов’язання технічного нагляду замовника перевіряти наявність декларацій та знаку відповідності тощо.
Обидві сторони – і законодавці, і виробники – зацікавлені в ефективному діалозі та покращенні умов здорової конкуренції на ринку. Тож за результатами зустрічі дійшли до висновку у необхідності створення постійно діючої робочої групи за участі представників міністерств, органу ринкового нагляду та фахової спільноти для узгодження необхідних кроків до максимально ефективної реалізації нового Закону, зокрема – для розробки підзаконних нормативно-правових актів, які будуть відповідати реаліям ринку.
Була також зазначена необхідність та шляхи забезпечення дієвого ринкового нагляду у галузі виробництва будівельних матеріалів в Україні, і насамперед – нагальна потреба запуску повноцінної роботи ДІАМ.
Рууккі Україна - приклад підприємства, що виготовляє високоякісну продукцію відповідно до вимог європейським норм та стандартів, тож постійно стикається з проблемою недоброякісної конкуренції з боку виробників неякісних матеріалів, наявність яких на ринку – це питання не лише безпеки ринку, але й безпеки кінцевих споживачів цієї продукції. Чесні виробники – за якість та чесну конкуренцію. Руукі Україна - перша та єдина компанія в Україні, яка зареєструвала передбачену новим законом Декларацію про відповідність на свою продукцію ще у 2019 році, що робить компанію найбільш відкритою у своєму сегменті та ще раз підтверджує лідерські позиції на ринку якісного товару.
Юрій Обух, директор Рууккі Україна: «Ми цілком та повністю підтримуємо положення нового закону. Прозорі правила ринку – це не лише питання чесної конкуренції та якості представленої на ринку продукції. Це ще й питання благополуччя кінцевого споживача, його впевненості у своєму безпечному майбутньому. Закликаємо всіх добросовісних виробників активно підтримати нову законодавчу ініціативу».
Денис Рисухін розповів про ситуацію на ринку, про потенціал збільшення виробництва сировини для галузі в Україні, про плани розширення виробництва на заводі компанії в м. Первомайську та про перебіг антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну прокату з полімерним покриттям походженням з Китайської Народної Республіки.
Вячеслав Колісник, виконавчий директор Асоціації УЦСБ: «Зустріч з народним депутатом Оленою Шуляк була організована з її ініціативи та за сприяння нашої Асоціації. Олена Шуляк отримала можливість наочно оглянути процес виробництва металочерепиці і профільованого настилу, маркування, що наноситься на продукцію лазером, та надає повну інформацію щодо виробника та якісних характеристик продукції, діючу систему менеджменту якості і надані Рууккі Україна декларації на власну продукцію. Спілкування з виробниками будівельної продукції допоможе законодавцям і представникам влади уникнути деяких ризиків, пов’язаних з імплементацією нового Технічного регламенту».
Джерело і фото: Build Portal
Інформацію опубліковано на правах реклами
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.