Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 42.155 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.500 |
USD | 42.050 | 42.600 | 42.155 |
EUR | 43.500 | 44.240 | 43.500 |
9-го червня в рамках форуму "Smart Building" Конфедерація будівельників України провела ексклюзивну дискусійну панель «Планування і оновлення міст: виклики сьогодення».
Обговорили проблеми та виклики у будівельній галузі, з якими стикаються сучасні міста.
Як проходив форум "Smart Building": дивіться фотозвіт від Build Portal
На дискусійній панелі були присутні експерти ринку та головні архітектори міст
“Можу відзначити, що всі проблеми та виклики є очевидними. З одного боку ми бачимо, що історичні центри міст досить активно забудовуються, а з іншого - міста “розповзаються”. Якщо ми поглянемо на космічні знімки України з перервою у десять років, то можем побачити, що більшість населених пунктів зникає з мапи України, а великі міста стають ще більшими за розмірами. Як наслідок, це призводить до перевантаження міст транспортом і складностей з інженерною інфраструктурою тощо. Також, можна помітити досить таки різну проблематику у великих і малих містах. У великих - не вистачає територій, а у малих містах - не знають що робити з вільною площею та будівлями.”
“Ми не повинні жити в умовах калькутизації країни, необхідно звертати увагу не лише на столицю, а на районні центри, від яких залежить надзвичайно багато. Сприяє цьому саме адміністративно-територіальна реформа, яка зараз здійснюється.
«Закон «711-20» ввів у будівельне професійне середовище поняття “комплексний план просторового розвитку”, який збільшує повноваження очільників територій тощо».
711 ВНІС ЗМІНИ ДО:
“Пандемія навчила весь світ працювати дистанційно. Зокрема, в Україні повернутися до офісу планувало 60% населення, проте за світовими даними залишаться працювати в офісі лише 40%. Відповідно до цього змінюється загальний спосіб життя людей, особливо тих, хто працює в креативних індустріях. Прогнозовано, що більшість людей будуть працювати з дому і не захочуть втрачати близько 12% свого часу аби добратися на до роботи. Тому lifestyle споживача диктує девелоперам нові умови. Найдорожчий ресурс – це час. Усі потреби, починаючи від робочого місця, і закінчуючи медичними, освітніми, спортивними потребами, шопінгом повинні закриватися в 20 хвилинній пішохідній доступності.”
“Для Києва такі проєкти не є новими, формат «міста в місті» представлений у значній кількості. Можливо, вони ще не ідеально відповідають сучасним світовим тенденціям, вони не генерують ВВП, окрім невеликої комерції на стріт-рітейлі, може не вистачати рекреаційної інфраструктури, але перевагою житла таких районів є ціна”.
“Стратегія розвитку міста - це генеральний план і його різні сторони: детальний план території та зонування.Саме за допомогою такої документації можна поборотися за вирішення різноманітних проблем міста. На жаль, в більшості випадків проблеми у сфері будівництва накопичуються”.
“Сьогодні без уточнених генеральних планів багато питань, пов’язаних з розвитком міст знаходяться в управлінні певних осіб. Саме через це з’являється багато проблем, з якими потім доводиться боротися, на жаль, бувають і такі складнощі, які вирішити вже неможливо”.
“В маленьких містах трохи інший ритм життя та інше відношення до подій, які відбуваються на загальнодержавному рівні. Тому хочеться поділитися з проблемами, з якими зіштовхнулася я, аби інші не повторювали їх. Зараз, до нашого міста долучилося два невеликі селища і я, як головний архітектор, коли переглянула їх містобудівну документацію була надзвичайно шокована. Адже, один документ датований 1975 роком, а інший - 1983 і скасований судом. Відповідно, раджу своїм колегам звернути увагу на те, що від нас - архітекторів, залежить майбутнє нашої країни. Адже, потрібен ініціатор, який зміг би створити експертну групу, котра зможе відвідувати міста і час від часу перевіряти містобудівну документацію”.
Дмитро Баглаєв поділився досвідом роботи з проблемними генпланова та новаціями, які впроваджуються у місті Славутич:
“Славутич- один із наймолодших міст України. Тому проблеми інших великих міст мені достатньо складно зрозуміти, адже у маленьких містах здебільшого їх немає. Наразі, у місті Славутич населення складає 20 тис. осіб, ми адміністративно не можемо створити навіть ОТГ. Більшу половину загальної території займають ліси, які, на жаль, ми досі ніяк не використовуємо у нашому міському житті”.
«Наше місто будувалось одноразово, буквально за два роки був розроблений генеральний план, весь проєкт побудови міста і воно зросло прямо в лісі в такому вигляді, як воно зараз є»,- розповів Дмитро Баглаєв.
“Головні архітектори відповідно до законодавчої бази не мають повноважень вирішувати зовнішній вигляд фасадів будинків. Проте, потім, в разі будь-яких проблем у місті громадськість звертається до міської ради з обвинуваченням в бік головного архітектора”.
“Ірпінь розвивається в рамках інфраструктури. Зокрема, після довгих перемовин закликали забудовників будувати не лише житло, а й об’єкти комерційного призначення: школи, дитячі садочки, спортивні комплекси тощо . Такі задуми заплановано реалізовувати не за рахунок місцевих коштів, а за рахунок інвесторів”.
“На сьогодні наявність містобудівної документації та затверджений план зонування надає можливість поштовху для розвитку міста. Зараз, у Броварах розпочинається будівництво нерухомості комерційного призначення. Однією з головних проблем є відсутність містобудівної документації приєднаних навколишніх сіл, адже вирішення цієї проблеми потребує вкладення чималих коштів”.
Іван Шпилевський поділився досвідом роботи з розробки містобудівної документації, викликами та проблемами сьогодення:
“Перше, що потрібно - це змінити підхід до містобудівної документації, зокрема, генеральних планів міст. Основним викликом цього є хаотична, несистемна забудова міст. Однією з проблем є те, що великі забудовники диктують правила державним органам і побороти це буде достатньо складно. Також, ще один негативним фактором є те, що забудовники диктують волю авторам та розробникам детальних планів забудови. Часто архітектори змушені розробляти проєктну документацію з суттєвими відхиленнями від діючих нормативів та законодавства”.
Наприкінці ЕКСКЛЮЗИВНОЇ ДИСКУСІЙНОЇ ПАНЕЛІ КБУ "ПЛАНУВАННЯ І ОНОВЛЕННЯ МІСТ: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ" Ганна Бондар подякувала всім присутнім за участь та побажала більше якісних та обговорених з громадою міських планів.
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.