РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.286 EUR: 43.466
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.286
EUR 40.000 41.000 43.466
USD 41.150 41.649 41.286
EUR 43.040 43.800 43.466
Новость

Ексклюзивна дискусійна панель «Планування і оновлення міст: виклики сьогодення». Про що говорили головні архітектори міст (ФОТО)

9-го червня проблеми та виклики у будівельній галузі обговорили на дискусійній панелі  «Планування і оновлення міст: виклики сьогодення»
6794
15 июня 2021 г.


Планування і оновлення міст:
виклики сьогодення


9-го червня в рамках форуму "Smart Building" Конфедерація будівельників України провела ексклюзивну дискусійну панель «Планування і оновлення міст: виклики сьогодення».

Обговорили проблеми та виклики у будівельній галузі, з якими стикаються сучасні міста.

Як проходив форум "Smart Building": дивіться фотозвіт від Build Portal


На дискусійній панелі були присутні експерти ринку та головні архітектори міст

  • Олександр Чижевський- Президент «Національної Спілки Архітекторів України»;
  • Віталій Бойко - Засновник Urban Experts;
  • Андрій Миргородський - Заслужений архітектор України;
  • Наталія Хілько- Головний архітектор Чернівців;
  • Дмитро Баглаєв - Головний архітектор міста Славутич;
  • Михайло Сапон- Головний архітектор Ірпеня;
  • Світлана Батинчук - Головний архітектор Броварів;
  • Іван Шпилевський - Головний архітектор Українського державного науково-дослідницького інституту проєктування міст «ДІПРОМІСТО».


Лев Парцхаладзе , президент Конфедерації будівельників України


Відкрив ексклюзивну панель Президент КБУ Лев Парцхаладзе: 

«Місто - це не випадковість, а результат послідовних бачень і цілей. Хочу відмітити, що з кожним роком змінюються тенденції та тренди у будівельній галузі. За даними ООН у 2030 році 6 із 10 людей будуть жити у містах. Відповідно, для нас дуже важливо бачити, якими будуть міста та їх планування, і безумовно генеральні плани створюються не на 5 років, а на десятки. Хочу також зазначити, що ще в далекому 2003 году був намічений старт проекту KYIV CITY. Тоді з різних країн були запрошені 13 випускників Гарвардського університету, яким дали технічне завдання в розробці KYIV CITY. Вони створили концепцію трохи більше, ніж за місяць. На жаль, тоді проект не був реалізований. 8 червня Віталій Кличко видав розпорядження про створення робочої групи по KYIV CITY, в яку увійшов і я як співголова. Упевнений, що зараз нам вдасться втілити ідею в життя!»

Анна Бондар, модератор заходу, Керівник Директорату технічного регулювання в будівництві в Мінрегіоні


Модератор заходу - Анна Бондар, розповіла власне бачення стосовно проблем у будівельній галузі

“Можу відзначити, що всі проблеми та виклики є очевидними. З одного боку ми бачимо, що історичні центри міст досить активно забудовуються, а з іншого - міста “розповзаються”. Якщо ми поглянемо на космічні знімки України з перервою у десять років, то можем побачити, що більшість населених пунктів зникає з мапи України, а великі міста стають ще більшими за розмірами. Як наслідок, це призводить до перевантаження міст транспортом і складностей з інженерною інфраструктурою тощо. Також, можна помітити досить таки різну проблематику у великих і малих містах. У великих - не вистачає територій, а у малих містах - не знають що робити з вільною площею та будівлями.”

Олександр Чижевський, президент «Національної Спілки Архітекторів України»


Олександр Чижевський розповів про проблеми України загалом та реформування будівельної галузі, що сприяє розвитку:

“Ми не повинні жити в умовах калькутизації країни, необхідно звертати увагу не лише на столицю, а на районні центри, від яких залежить надзвичайно багато. Сприяє цьому саме адміністративно-територіальна реформа, яка зараз здійснюється.

«Закон «711-20» ввів у будівельне професійне середовище поняття “комплексний план просторового розвитку”, який збільшує повноваження очільників територій тощо».

711 ВНІС ЗМІНИ ДО:

  • Водного кодексу України;
  • Земельного кодексу України;
  • Закону України «Про охорону культурної спадщини»;
  • Закону України «Про землеустрій»;
  • Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності»;
  • Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
  • Закону України «Про Державний земельний кадастр».

Віталій Бойко, засновник Urban Experts


Віталій Бойко розказав про те, як якісно та швидко підготувати ідеальний генплан і повідомив про зміни, які відбулися у будівельній галузі через пандемію:

“Пандемія навчила весь світ працювати дистанційно. Зокрема, в Україні повернутися до офісу планувало 60% населення, проте за світовими даними залишаться працювати в офісі лише 40%. Відповідно до цього змінюється загальний спосіб життя людей, особливо тих, хто працює в креативних індустріях. Прогнозовано, що більшість людей будуть працювати з дому і не захочуть втрачати близько 12% свого часу аби добратися на до роботи. Тому lifestyle споживача диктує девелоперам нові умови. Найдорожчий ресурс – це час. Усі потреби, починаючи від робочого місця, і закінчуючи медичними, освітніми, спортивними потребами, шопінгом повинні закриватися в 20 хвилинній пішохідній доступності.”

“Для Києва такі проєкти не є новими, формат «міста в місті» представлений у значній кількості. Можливо, вони ще не ідеально відповідають сучасним світовим тенденціям, вони не генерують ВВП, окрім невеликої комерції на стріт-рітейлі, може не вистачати рекреаційної інфраструктури, але перевагою житла таких районів є ціна”.

Андрій Миргородський, заслужений архітектор України


Андрій Миргородський поділився своїм баченням на виклики сьогодення, з якими стикаються архітектори

“Стратегія розвитку міста - це генеральний план і його різні сторони: детальний план території та зонування.Саме за допомогою такої документації можна поборотися за вирішення різноманітних проблем міста. На жаль, в більшості випадків проблеми у сфері будівництва накопичуються”.

“Сьогодні без уточнених генеральних планів багато питань, пов’язаних з розвитком міст знаходяться в управлінні певних осіб. Саме через це з’являється багато проблем, з якими потім доводиться боротися, на жаль, бувають і такі складнощі, які вирішити вже неможливо”.

Наталія Хілько, головний архітектор Чернівців


Наталія Хілько розповіла про ситуацію з будівельною галуззю в Чернівцях та запросила відвідати місто:

“В маленьких містах трохи інший ритм життя та інше відношення до подій, які відбуваються на загальнодержавному рівні. Тому хочеться поділитися з проблемами, з якими зіштовхнулася я, аби інші не повторювали їх. Зараз, до нашого міста долучилося два невеликі селища і я, як головний архітектор, коли переглянула їх містобудівну документацію була надзвичайно шокована. Адже, один документ датований 1975 роком, а інший - 1983 і скасований судом. Відповідно, раджу своїм колегам звернути увагу на те, що від нас - архітекторів, залежить майбутнє нашої країни. Адже, потрібен ініціатор, який зміг би створити експертну групу, котра зможе відвідувати міста і час від часу перевіряти містобудівну документацію”.

Дмитро Баглаєв, головний архітектор міста Славутич

Дмитро Баглаєв поділився досвідом роботи з проблемними генпланова та новаціями, які впроваджуються у місті Славутич:

“Славутич- один із наймолодших міст України. Тому проблеми інших великих міст мені достатньо складно зрозуміти, адже у маленьких містах здебільшого їх немає. Наразі, у місті Славутич населення складає 20 тис. осіб, ми адміністративно не можемо створити навіть ОТГ. Більшу половину загальної території займають ліси, які, на жаль, ми досі ніяк не використовуємо у нашому міському житті”.

«Наше місто будувалось одноразово, буквально за два роки був розроблений генеральний план, весь проєкт побудови міста і воно зросло прямо в лісі в такому вигляді, як воно зараз є»,- розповів Дмитро Баглаєв.

Михайло Сапон, головний архітектор Ірпеня


Михайло Сапон розповів про відповідальність архітекторів та їх повноваження:

“Головні архітектори відповідно до законодавчої бази не мають повноважень вирішувати зовнішній вигляд фасадів будинків. Проте, потім, в разі будь-яких проблем у місті громадськість звертається до міської ради з обвинуваченням в бік головного архітектора”.

“Ірпінь розвивається в рамках інфраструктури. Зокрема, після довгих перемовин закликали забудовників будувати не лише житло, а й об’єкти комерційного призначення: школи, дитячі садочки, спортивні комплекси тощо . Такі задуми заплановано реалізовувати не за рахунок місцевих коштів, а за рахунок інвесторів”.

Світлана Батинчук, головний архітектор Броварів


Світлана Батинчук поділилася тим, який вплив на Бровари здійснює безпосередньо Київ:

“На сьогодні наявність містобудівної документації та затверджений план зонування надає можливість поштовху для розвитку міста. Зараз, у Броварах розпочинається будівництво нерухомості комерційного призначення. Однією з головних проблем є відсутність містобудівної документації приєднаних навколишніх сіл, адже вирішення цієї проблеми потребує вкладення чималих коштів”.

Іван Шпилевський, головний архітектор Українського державного науково-дослідницького інституту проєктування міст «ДІПРОМІСТО»

Іван Шпилевський поділився досвідом роботи з розробки містобудівної документації, викликами та проблемами сьогодення:

“Перше, що потрібно - це змінити підхід до містобудівної документації, зокрема, генеральних планів міст. Основним викликом цього є хаотична, несистемна забудова міст. Однією з проблем є те, що великі забудовники диктують правила державним органам і побороти це буде достатньо складно. Також, ще один негативним фактором є те, що забудовники диктують волю авторам та розробникам детальних планів забудови. Часто архітектори змушені розробляти проєктну документацію з суттєвими відхиленнями від діючих нормативів та законодавства”.

Наприкінці ЕКСКЛЮЗИВНОЇ ДИСКУСІЙНОЇ ПАНЕЛІ КБУ "ПЛАНУВАННЯ І ОНОВЛЕННЯ МІСТ: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ" Ганна Бондар подякувала всім присутнім за участь та побажала більше якісних та обговорених з громадою міських планів.

 


























Іван Шпилевський, головний архітектор Українського державного науково-дослідницького інституту проєктування міст «ДІПРОМІСТО»

Лев Парцхаладзе , президент Конфедерації будівельників України, Іван Шпилевський, головний архітектор Українського державного науково-дослідницького інституту проєктування міст «ДІПРОМІСТО»



Дмитро Баглаєв, головний архітектор міста Славутич



Фото: прес-служба Build Portal

14 июня 2021 г.
5088
Дивіться як проходили одразу 4 довгоочікувані події в житті архітектурної спільноти України...
09 июня 2021 г.
4245
Будівельна палата України приймала представників провідних профільних ЗМІ на зустрічі в честь святку...
02 июня 2021 г.
4171
27 травня 2021 у Києві відбувся Перший міжнародний ВІМ-форум, в ході якого експерти розповіли п...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2024 г.
3751
Верховна Рада України на засіданні 19 листопада ухвалила у другому читанні проєкт закону про державн...
19 ноября 2024 г.
3674
На 2025 рік Уряд виділяє на виплату компенсацій лише 4 млрд гривень – щонайменше вдвічі меншу ...
12 ноября 2024 г.
3906
В той же час Україна потребує 5 мільярдів доларів для термінового відновлення інфраструктури...
Сегодня
557
Разновидности, материал изготовлений и особенности шармов...
Сегодня
4414
Особлива увага приділялася середньовічним технікам, зокрема, відновленню даху, відомого як «лі...
Сегодня
7551
Хмарочос Puzzle Tirana стане сучасним символом Тирани, поєднавши елементи сільської архітектури з жи...
Вчера
632
26 листопада 2024 року в Києві відбудеться конференція-діалог "Забезпечення доступу до фінансування ...
11 ноября 2024 г.
1389
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзна...
11 ноября 2024 г.
1301
29 листопада відбудеться семінар та вебінар ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА - 2024/2025! Житло (квартири, п...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
394
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3734
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!