Рада схвалила законопроєкт № 4543 який передбачає розблокування процесів великої приватизації
Велика приватизація
повертається
Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт № 4543. Він передбачає розблокування процесів великої приватизації. Крім того, народні депутати прийняли за основу документ про визначення об'єктів державної власності, які не підлягають приватизації.
Рішення про скасування заборони на проведення аукціонів щодо великої приватизації в період карантину підтримали 257 народних депутатів.
Велику приватизацію відновили
Проєкт закону пропонує виключити із закону пункт, відповідно до якого тимчасово, на період карантину та обмежувальних заходів через епідемію COVID-19, діє заборона на проведення аукціонів з продажу об'єктів великої приватизації.
У пояснювальній записці йдеться про те, що документ спрямований на забезпечення проведення низки підготовчих, організаційних заходів та заходів, які передують проведенню продажу об'єктів великої приватизації на аукціонах, та проведення самих аукціонів.
“Зняття обмежень на продаж великих державних підприємств дасть змогу не тільки наповнити державний бюджет, а й залучити великий обсяг приватних інвестицій в розвиток цих компаній та економіку України,” – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.
Насамперед ідеться про приватизацію таких об’єктів, як завод “Більшовик”, Одеський припортовий завод, Об’єднана гірничо-хімічна компанія, “Президент-готель”.
“Ухвалення закону дозволить нарешті оголосити та провести аукціони”, - додала заступниця міністра Світлана Панаіотіді.
Об'єкти, які не підлягають приватизації
Крім того, нардепи у першому читанні проголосували за перелік об'єктів держвласності, які не підлягають приватизації.
Пропонує затвердити такі переліки:
- перелік акціонерних товариств, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою ніж 50% + 1 акція та не підлягає приватизації, згідно з додатком 1;
- перелік господарських товариств та об'єднань, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, становить 100%, державних комерційних та казенних підприємств, що не підлягають приватизації, згідно з додатком 2;
- перелік об'єктів культури та спорту, що не підлягають приватизації, згідно з додатком 3;
- перелік державних підприємств, що не підлягають приватизації, але можуть бути перетворені в господарські товариства, згідно з додатком 4;
- перелік об'єктів лісового господарства, що не підлягають приватизації, згідно з додатком 5.
Які компанії належать до перелічених додатків
- Відповідно до додатку 1, не підлягатимуть приватизації, зокрема, такі підприємства: "Нафтогаз", Державна акціонерна холдингова компанія "Артем", "Укрпошта" та Укрзалізниця.
- Відповідно до додатку 2, не підлягатимуть приватизації, зокрема, такі підприємства: "Енергоатом", "Укргідроенерго", "Укренерго", Оператор ГТС, Чорнобильська АЕС.
- Відповідно до додатку 3, не підлягатимуть приватизації, зокрема, такі об'єкти: ДП "Національний цирк України", ДП "Національний центр Олександра Довженка", Національне видавництво дитячої літератури "Веселка", Національний заповідник "Хортиця", Національний музей Тараса Шевченка.
- Відповідно до додатку 4, не підлягатимуть приватизації, але можуть бути перетворені в господарські товариства, зокрема, такі об'єкти: ДП "Рубін", ДП "Харківський завод спеціальних машин", ДП "Львівський бронетанковий завод".
- Відповідно до додатку 5, не підлягатимуть приватизації, зокрема, такі об'єкти лісового господарства: Ялтинський гірсько-лісовий заповідник, Шацький національний природний заповідник.
Интересно о ремонтах: 3 практичных решения для детской комнаты
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
- Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
- Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.