РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 39.670 EUR: 42.520
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 39.670
EUR 40.000 41.000 42.520
USD 39.450 39.830 39.670
EUR 42.280 42.850 42.520
Ми допрацьовуємо BuildPortal. Зовсім скоро він стане ще кращим!

Гостиний двір: хто хоче реставрувати знакову будівлю і чому КМДА проти?

Кличко стверджує, що місто вже майже узгодило передачу Гостиного двору
944 02.02.2021 в 09:28



Дві думки на Гостиний двір


Відновлення Гостиного двору та облаштування у ньому Музею сучасного мистецтва та культурного хабу буде проводитися в межах національного проєкту «Велика реставрація». Про це заявив міністр культури Олександр Ткаченко 30 грудня на зустрічі з групою активістів.

Від робочої групи на зустрічі були присутні також депутатка Анна Бондар із помічницею Богдана Безщасною та адвокатка Марина Соловйова, а з боку міністерства – комунікаційниця Ольга Боровикова та радниця міністра Яна Баринова, яка зараз відповідає за створення концепції Музею сучасного мистецтва.

Так, міністр запевнив, що на відновлення Гостиного двору є гроші, й виготовлення проєкту консервації та протиаварійні заходи мають початися невідкладно. Паралельно ГО «Музей сучасного мистецтва» розроблятиме концепцію оновленого Гостиного двору. Залучатимуть і громадськість.

Реконструкция Арсенальной площади: историческую часть Киева изменят до неузнаваемости. Что запланируют архитекторы (ФОТО)

Крім музею у будівлі, на першому поверсі, плануть розмістити кав’ярні та сувенірні й мистецькі крамнички, які презентуватимуть творчі промисли та регіональну кухню регіонів (Косів, Петриківка, Опішня, Іза тощо). Однак остаточне рішення про функції будівлі ухвалять на етапі розробки та затвердження концепції.

«Гостиний двір задумувався у 1809 році як торговий центр, де в кожній арці – окремий заклад. Саме таке використання будівлі оживляє і тримає Контрактову площу. Якщо буде один-два входи на 400-метровий периметр фасаду будівлі – площа буде мертвою», – коментує столичний урбаніст.

За його словами, робоча група наголосила на невідкладній потребі вигнати з Гостиного двору охорону колишнього орендаря та подати до суду на компанію «Укрреставрація» з вимогою компенсувати збитки, нанесені будівлі. Урбаніст зауважує, що внаслідок діяльності забудовника знищено 50% внутрішніх фасадів.

Водночас міський голова Віталій Кличко заявив, що наміри Мінкульту забрати Гостиний двір – «навмисне блокування і затягування часу, протягом якого Гостиний двір стоятиме в такому ж стані й руйнуватиметься». Він зазначає, що Ткаченко втрутився, коли процес передачі будівлі Києву добігав кінця й місто могло приступити до її відновлення в комплексі з реконструкцією Контрактової площі та реалізації концепції пішохідного Подолу.

Реставрація Київської фортеці: що зроблено і які плани на 2021 рік (ФОТО)

Кличко нагадує, що процес передачі Гостиного двору тривав роками. У 2019 році будівлю повернули державі – в управління Фонду держмайна, далі почалася процедура передачі її на баланс міста. Тепер Мінкульт повинен заново пройти всі бюрократичні процедури та обговорення.

«Коли місто пройшло всі обговорення, бюрократичні процедури, погодження з урядовцями…, голос подало Міністерство культури. Спочатку міністр Ткаченко заблокував рішення про передачу на засіданні уряду, запропонувавши нам підписати Меморандум. Уклали і погодили з Мінкультом Меморандум, я підписав його в редакції міністерства. Передали документ у відомство. І там він… загубився. Підготували новий. Але, виявилося, що не потрібен ніякий Меморандум, бо міністр культури проти передачі Гостиного двору громаді столиці», – нарікає Кличко.

Кличко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням втрутитися в ситуацію і невідкладно передати Гостиний двір громаді Києва.

Нагадаємо, Гостиний двір на Контрактовій площі з 1994 року перебував в оренді компанії «Укрреставрація». У 2011 році прем’єр-міністр Микола Азаров виключив будівлю зі списку пам’ятників архітектури, а наступного року КМДА дозволила девелоперу «реконструювати» Гостиний двір під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти виступили з акціями протесту проти перебудови й окупували внутрішній двір.

У 2014-2018 роках суди скасували дозволи на виконання будівельних робіт, було розірвано договір оренди, відновлено охоронний статус пам’ятки та повернуто будівлю державі. Гостиний двір сьомий рік стоїть без даху.

Восени 2020 року та сама «Укрреставрація» у зверненні до прем’єр-міністра Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там «громадські та культурно-мистецькі об’єкти».

22 січня 2021 року міністр Ткаченко у листі до прем’єра Шмигаля попросив про передачу Гостиного двору в управління Міністерства культури, щоб розмістити там Музей сучасного мистецтва.

На противагу Епіцентру: в Києві з'явиться нова мережа будівельних гіпермаркетів. Коли і де їх відкриють 

Интересно о ремонтах: ранее мы писали, как подобрать мебель после ремонта и стройки
Источник: hmarochos
 
 
Интересные новости:
02.02.2021
1200
У Кореї розробили прозорі сонячні панелі які можна застосовувати в будівництві та виробництві е...
02.02.2021
1188
Минулого року 10 історичних будівель та їх елементів було занесено до Переліку об’єктів культу...
26.04.2024
2311
В якій би точці України громадянин або його родина не знаходилась, за допомогою е-системи вони можут...
26.04.2024
2591
Рішення пов'язане з відновленням фінансової допомоги з боку Євросоюзу та Сполучених Штатів ...
26.04.2024
1460
Метою законопроєкту №9630 є впорядкування системи кваліфікації та створення Єдиного реєстр...