У НБУ попередили, що підвищення облікової ставки у 2021 році є неминучим. Наразі облікова ставка становить 6% і це найнижчий за історію незалежної України рівень
Що буде з обліковою
ставкою у 2021 році
Більшість комітету з монетарної політики НБУ схиляється до підвищення облікової ставки у 2021 році. Вона має повільно зрости до 7% протягом наступних місяців.
Члени комітету вважають, що підвищення облікової ставки:
- сприятиме послабленню фундаментального інфляційного тиску;
- має покращити інфляційні очікування, а тому допоможе поступово сповільнити інфляцію.
Як заявили у НБУ, збільшення облікової ставки може повернути інфляцію до цільового діапазону 5% на початку 2022 року.
"Під час обговорення прогнозної траєкторії облікової ставки думки членів КМП також розділилися, хоча переважна більшість вважає підвищення облікової ставки у 2021 році неминучим", – мовиться у повідомленні.
Як йдеться в повідомленні, вісім із десяти членів КМП підтримують збереження облікової ставки на рівні 6%, утім, по-різному оцінюють ризики для інфляційного розвитку.
Як змінювалася облікова ставка в Україні
- Перша встановлена Нацбанком України облікова ставка – у 1992 році – дорівнювала 30%. У добу гіперінфляції у 1993 – 1994 роках вона сягнула рекорду – 300%.
- Згодом знизилася і не перевищувала 20%, аж поки у 2015 знову підвищилася до 30%. У 2019 році НБУ змінював облікову ставку 5 разів і знизив її з 18% до 13,5%
- Впродовж 2019 року гривня зміцнилася на 20%, а інфляція вперше за багато років є меншою за цільовий показник і становила 4,1%.
- Вже у червні 2020 року НБУ знизив облікову ставку до рекордного мінімуму – до 6%. Причиною цього стали: зниження темпів інфляції, поступове відновлення ділової активності з послабленням карантину, Україна та МВФ домовилися продовжувати співпрацю і про новий транш.
Що таке облікова ставка?
Це – монетарний інструмент. Вона стосується багатьох українців, адже саме від неї залежить відсоток на кредити та депозити, іпотеку, рівень інфляції та курс гривні. Облікова ставка показує, скільки коштують гроші в економіці. Що вища ставка, то дорожчими є гроші в економіці. Що нижчою – то дешевшими.
Интересно о ремонтах: ранее мы писали, как подобрать мебель после ремонта и стройки
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
- Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
- Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.