РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 39.535 EUR: 42.310
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 39.535
EUR 40.000 41.000 42.310
USD 39.400 39.830 39.535
EUR 42.200 42.730 42.310
Ми допрацьовуємо BuildPortal. Зовсім скоро він стане ще кращим!

В Україні впроваджують зворотну оренду - нову послугу для власників торговельної нерухомості

В Україні з'явилися нові можливості для структурного фінансування інвестицій
872 28.01.2021 в 09:19



Зворотна оренда


Продаж з подальшою орендою (sale-leaseback, скор. SLB) – це вид інвестиційної угоди, за якої об'єкт нерухомості після продажу залишається в продавця в довгостроковій оренді. В ЄС відомі оператори супермаркетів активно вдаються до подібних угод для отримання необхідних коштів для розвитку.

Міжнародна консалтингова компанія спільно з групою експертів з управління активами впроваджує нову для українського ринку концепцію фінансування, для чого створюється спеціальний інвестиційний фонд в Україні. Метою створення даного фонду є продаж зі зворотною орендою (sale-leaseback, скор. SLB) як ефективного та поширеного в світі інструменту фінансування в сфері рітейлу. Інвестиційний фонд купує в операторів-власників на умовах зворотної оренди діючі сучасні супермаркети, які розташовані в окремих будівлях.

Будівельна галузь почне відновлення у 2021 році - прогноз FIEC (ІНФОГРАФІКА)

Дотримуючись стандартів SLB угод, торговельні площі передаються оператору назад в оренду на ринкових умовах на період від 10 до 15 років. Оператор несе повну відповідальність за технічний стан орендованого приміщення та забезпечує страхування об'єкта оренди. Це дозволяє фонду гарантувати захищений, постійний і передбачуваний дохід, який спільно з ростом ринкової вартості активів робить фонд привабливим і надійним інструментом для приватних та інституційних інвесторів.

Як працює sale-leaseback і що гарантує фонд мережам супермаркетів:

  • Партнерство з надійним інституційним орендодавцем. Збереження права переважної купівлі за будь-якого подальшого продажу нерухомості.
  • Довгострокову оренду всієї власності, включаючи господарські зони. Збереження торговельною мережею повного операційного контролю над орендованим майном, суборендарями, парковкою, брендингом, а також управлінський нагляд.
  • При продажу нерухомості 100% її ринкової вартості відразу надходить в розпорядження мережі супермаркетів, що дозволяє реінвестувати отримані кошти в основні бізнес-операції.
  • Торговельна мережа може спільно з SLB фондом розвивати проєкти будівництва нових об'єктів, що дозволить прискорити реалізацію планів по розширенню і знизити потребу в середньостроковому фінансуванні девелопменту.

«Інтерес у Європі до SLB угод зростає, незважаючи на глобальні виклики Covid-19. Такі світові бренди як Carrefour і Casino у Франції, Sainsbury у Великобританії провели в останні кілька років низку угод зворотної оренди, які дозволили їм значно поліпшити свої фінансові показники й отримати необхідні кошти для експансії», – розповів  керуючий директор консалтингової компанії.

Додатковим аргументом на користь привабливості сек'юритизації SLB операцій в Україні є недостатній рівень розвитку місцевого ринку боргового фінансування, що гальмує розвиток галузі, яка має величезний потенціал для розширення.

НБУ розширив можливості для кредитування під іпотеку та МСБ

На думку експерта, український продуктовий рітейл давно вийшов на європейський рівень, а в низці прикладів показує більш високі результати, ніж роздрібні мережі в ЄС. Водночас, через обмежене доступне довгострокове фінансування девелопменту українські торговельні мережі часто не можуть належним чином проінвестувати заплановані розширення і SLB фонд в корені міняє цю ситуацію.

МВФ улучшил прогноз по выходу мировой экономики из кризиса 

Интересно о ремонтах: ранее мы писали, как подобрать мебель после ремонта и стройки
Источник:
 
 
Интересные новости:
28.01.2021
697
Світова економіка втратила чверть мільярда робочих місць - це вчетверо більше, ніж під час фіна...
28.01.2021
1751
Заступник голови КМДА Вячеслав Непоп розповів про видані киянам квартири...
28.01.2021
963
По словам Шмыгаля, эта инициатива может помочь трудовым мигрантам оставаться в Украине...
03.05.2024
1370
Після масштабного падіння майже на 30% у 2022 році торік економіка України вже демонструвала зростан...
03.05.2024
2508
Портал спрощує процедуру укладання різних видів договорів, погодження замовлень на перевезення, обмі...
03.05.2024
3360
Востаннє вирішити проблему застарілого житлового фонду в Україні спробували у 2021 році, коли був за...