РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.253 EUR: 43.563
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.253
EUR 40.000 41.000 43.563
USD 41.150 41.649 41.253
EUR 43.370 44.039 43.563
Новость

Ринок житлової нерухомості: як змінився попит, портрет споживача і що буде з цінами

Українці поступово починають задумуватися над купівлею нерухомості, але експерти пропонують почекати з таким рішенням до наступного літа
5161
21 сентября 2020 г.



Як змінився попит
на ринку житла


Тривалий та непередбачуваний карантин, як в світі, так і в Україні, призвів до кризового періоду. Все це вплинуло й на ринок нерухомості, якому на літо довелося впасти в анабіоз. Зараз будівництво починає відновлюватися, а люди все частіше задумуються про те, щоб придбати квартиру чи будинок. Як змінився попит на квартири в Україні та хто їх купує зараз?

Чому українці поки не купують квартири

Коли в Україні карантин був у самому розпалі, українці не поспішали купувати нерухомість, що логічно. Експерти кажуть, що у кризові періоди у населення змінюється готовність витрачати кошти. Аналітик  Максим пояснює, що вперше з 2015 року реальні доходи населення зменшилися. Тому більшість українців змушені різати свої поточні витрати і відкладати на невизначений термін великі покупки.

При цьому, ринок нерухомості зберігає стабільну картину по портрету покупця: більшість молоді сім'ї до 35 років (51%). Слідом категорія населення, хто поліпшує житлові умови, у віковій групі 36-55 років (37%), і потім вже інвестори 40-55 років (12%), - каже Максим.

Він додає, що зараз час покупця (такого покупця, у якого є значні накопичення для покупки живими грошима, без розстрочки і кредиту). Але якщо говорити про класичну схему придбання в кредит, то продавці не готові віддавати майно дешевше. Все міркують з точки зору, що ситуація з карантином тимчасова і ринок повинен відновиться, тому готові чекати кращих часів.

Вікторія, експертка ринку нерухомості, додає, що невизначеність у зв'язку з карантином і економічною ситуацією, змушують багатьох клієнтів відмовлятися від покупки квартири за 100% оплату її вартості, тому багато покупок здійснювали в розстрочку.

Яка нерухомість користується попитом

Вікторія зазначає, що істотних змін у портреті покупців не відбулося. Як і раніше, велика частина покупців орієнтована на якісні проекти, так звані проекти нових форматів житла, будь-то в межах міста або передмісті. Наприклад, в Києві попитом користуються такі формати, як, наприклад, "місто в місті", багатофункціональні житлові комплекси з гарно розвиненою інфраструктурою.

"Що стосується передмістя, то купівельні переваги зосереджені, знову-таки на об'єктах нових форматів, таких як еко-комплекси, nature friendly-комплекси, в яких до 2/3 всієї забудовується площі відводиться під об'єкти інфраструктури та рекреацію, як природну, так і створювану забудовником", - каже Вікторія.

Вона додає, що понад 50% попиту в Києві сконцентровано на об'єктах нових форматів. А в передмісті цей відсоток ще вище: можна говорити, що попит на такі об'єкти досягає 60%. Крім цього, за останні півроку попит потроху переорієнтовується на більш дорогі квартири і квартири середньої цінової категорії.

В Києві ситуація трохи інша: покупець шукає квартири по найбільш прийнятній ціні, орієнтуючись переважно на майбутню капіталізацію придбаної квартири, тому в Києві попитом користуються як малометражні квартири - до 30 квадратних метрів, так і двокімнатні - до 80 квадратних метрів), - говорить Вікторія.

Експертка додає, що купівельний інтерес залежить від стадії готовності проекту: на початкових стадіях купуються в основному однокімнатні квартири, переважно як інвестиційна покупка, а коли готовність проекту сягає 50% і вище, тоді і зростає попит на більш дорогі квартири вартістю близько 1000 доларів за квадратний метр.

Також, активно зростає попит на трикімнатні квартири та таунхауси. директор по маркетингу житлового комплексу, зазначила, що з початку року попит на об’єкти економ-класу знизився як мінімум на 15%, а однокімнатні квартири зараз купують переважно як об’єкт для інвестицій.

"Окрім постійно високого попиту на однокімнатні квартири, як об'єкта для інвестицій, збільшилася кількість придбань дорожчого житла, що називається «для себе", - каже вона.

Чи варто купувати нерухомість цієї осені

Експерти переконані, що про активні інвестиції в нерухомість, або зростанні іпотеці поки міркувати не доводиться. Максим додає, варто придивлятися до нерухомості, але без активних дій.

Через невпевненість в тому, наскільки криза зовнішня (це відносини США і Китаю в сукупності з пандемією) позначиться на таких країнах як Україна, можна припустити, що ціни все ж покажуть помірне зниження аж до літа 2021 року, - повідомив Максим.



Цікаво про будівництво: раніше ми публікували фотозвіт з реалізацію дахових вікон FAKRO в сучасному дизайн-проєкті квартири на Подолі
Источник:
24tv
16 сентября 2020 г.
4170
Большинство квартир в столичном пригороде покупаются по программам рассрочки от застройщиков...
15 сентября 2020 г.
3475
В конце лета возобновился спрос на загородные дома. Сейчас цена добротного коттеджа сопоставима...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2024 г.
3599
Верховна Рада України на засіданні 19 листопада ухвалила у другому читанні проєкт закону про державн...
19 ноября 2024 г.
3588
На 2025 рік Уряд виділяє на виплату компенсацій лише 4 млрд гривень – щонайменше вдвічі меншу ...
12 ноября 2024 г.
3894
В той же час Україна потребує 5 мільярдів доларів для термінового відновлення інфраструктури...
20 ноября 2024 г.
1380
Що включає повний покрівельний комплект Ruukki, та чому його варто обрати...
19 ноября 2024 г.
12574
Розташована в культурному районі Саадіят, резиденція буде оточена монументальними архітектурними тво...
14 ноября 2024 г.
8636
Фасадну стіну зібрано з шести тисяч напівпрозорих блоків боросилікатного скла...
11 ноября 2024 г.
1343
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзна...
11 ноября 2024 г.
1263
29 листопада відбудеться семінар та вебінар ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА - 2024/2025! Житло (квартири, п...
13 ноября 2024 г.
3451
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
389
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3728
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!