РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.043 EUR: 44.686
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.043
EUR 40.000 41.000 44.686
USD 40.740 41.140 41.043
EUR 44.230 44.831 44.686
Новость

Чи вирішать 500 тисяч робочих місць проблему безробіття в Україні (ІНФОГРАФІКА)

Безробіття в Україні різко зросло: чи вирішать 500 тисяч робочих місць проблему
1625
04 июня 2020 г.



500 тисяч робочих місць Уряду
та безробіття в Україні


Українці втрачають роботу через карантин та кризу. Середня зарплата зменшується, як і кількість вакансій на ринку. Обіцяна програма від уряду про 500 тисяч робочих місць, якою хотіли вирішити проблеми, експерти називають неефективною.

Попри те, що Україна поетапно виходить з карантину та запускає економіку, кількість безробітних зростає. Що відбувається на ринку праці України та Європи та чи вирішать 500 тисяч робочих місць проблему?


Безробіття в Україні

Станом на 1 червня в Україні офіційно зареєстрували понад 510 тисяч безробітних за даними Держслужби. З початку карантину кількість офіційно безробітних в Україні подвоїлася. Проте це лише ті, хто офіційно став на облік у центрі зайнятості. Фактичний рівень безробіття значно вищий. За підрахунками Торгово-промислової палати, кількість безробітних у травні становила 2,5-2,8 мільйона українців.


Прогнози по безробіттю

В Україні прогнозують рівень безробіття – 9,4% за підсумками 2020 року. Натомість МВФ дає ще песимістичніший прогноз – 10%. Ситуація дещо покращиться у 2021: безробіття може впасти до 9,1%.

Безробіття буде тривалим у зв’язку із значним падінням економіки та суттєвими структурними змінами. Мігранти повільно повертатимуться до місць роботи за межами України, – йдеться у консенсус-прогнозі Мінекономрозвитку.


 

Що відбувається на ринку праці

Ринок праці зараз в унікальному становищі. За словами експерта Олексія Куща, це гібридна криза, адже вона спричинила як кризу попиту, так і кризу пропозиції на ринку праці.



Кілкість вакансій різко скоротилася. 12 березня на сайті пошуку роботи було опубліковано 54 тисячі вакансій. А вже 26 квітня кількість вакансій скоротилася більше ніж вдвічі – 22, 8 тисяч вакансій.

З 3 квітня кількість активних вакансій почала збільшуватись Зараз на сайті майже 32 тисячі активних вакансій.

Читайте:


Чому такі низькі зарплати

Під час карантину та кризи, що наростає зарплати в українців зменшилися. Так, у березні середня по Україні зарплата була 11 446, а у квітні опустилася до 10 430 за даними Держстату. Мінімальна зарплата в Україні – 4 723.

Таким чином, запропоновані урядом зарплати 6-8 тисяч – це дещо вище за "мінімалку" та суттєво нижче середньої зарплати. За прогнозами ЮНІСЕФ через пандемію та кризу понад 6 мільйонів українців опиняться за межею бідності. За словами Зеленського це всі, хто отримує менше 250 доларів (менше 6 700 гривень) на місяць. Президент погодився, що це мало, але бідністю не вважає. 


Чи вирішує створення нових місць проблему безробіття

Ініціатива влади про забезпечення українців робочими місцями з невеликими зарплатами – шість тисяч гривень – може сприйматися, як намагання щось зробити. Великого позитиву така ініціатива не додасть. Але не викличе серйозного негативу. Позитивно вплине на тих, у кого немає навіть такої зарплати. Ті, в кого вищі доходи, сприймуть це, як те, що їх не стосується, – сказав соціолог Михайло Міщенко.

Економіст Олексій Кущ переконаний, що ці 500 тисяч робочих місць не вирішать проблеми безробіття. Навпаки, люди не захочуть отримувати такі низькі доходи, живучи від зарплати до зарплати, і оберуть інший шлях: стануть на облік як офіційно безробітні, щоб отримати допомогу від держави, та працюватимуть у тіньовому секторі.

Щоб вирішити проблему з безробіттям та значною кількістю трудових мігрантів, необхідно розвивати підприємтсва та залучати інвестиції.


Як українці реагують на проблеми в економіці

Протести в Україні виникають на основі трьох факторів: корупція, війна на Донбасі – перехід червоних ліній, які стосуються здачі національних інтересів, і соціально-економічний фактор – приміром, різке зростання тарифів, розповів експерт Любомир Мисів.

Сумнівно, що загальне безробіття без інших факторів стане причиною протестів по всій Україні. В Україні всі масові протести, зокрема, майдани, базуються на факторі несправедливості, порушенні прав конкретної групи населення або конкретного громадянина. Умовно, багаті проти бідних, – розповів соціолог Любомир Мисів.

З цим погоджується і експерт Михайло Міщенко. 

"Як показує досвід України, масштабні протести під економічними гаслами не відбуваються. Загальнонаціональні акції протесту відбуваються під політичними гаслами. Коли рівень довіри до влади падає. Коли влада явно перешкоджає реалізації суспільних надій", – розповідає соціолог.

Протестувати через безробіття українці будуть лише за умови, що це накладеться з іншими проблемами. Зокрема восени, яка традиційна для українських протесів, погіршиться економічна ситуація, якщо влада не робитиме правильних дій, вважає Любомир Мисів.


Безробіття в Європі

Україна – не єдина держава, що зіткнулася зі зростанням безробіття. Це загальносвітовий тренд. Відчула це і Європа, яка є найбільшим імпортером українських трудових ресурсів. Багатьом європейським компаніям доводиться скорочувати свій штат та звільняти, зокрема, українських працівників. Близько 30% українців у Польщі втратили роботу через пандемію. Про це розповів експерт Василь Воскобойник. Зрозуміло, що Україна не буде виплачувати дотації польським компаніям, щоб ті не звільняли українців, розповідає експерт Олексій Кущ.

В Іспанії, яка стала одним з осередків поширення коронавірусу, рівень безробіття теж стрімко зростає. Кількість фактично безробітних в Іспанії сягнула 3,8 мільйона людей станом на початок травня. З них майже 300 тисяч лише за один місяць втратили роботу. Про це повідомляє Reuters.

У Британії ситуація ще більше критична. За два тижні близько половини мільйона людей звернулися по допомогу по безробіттю. Нагадаємо, що в Україні понад 510 тисяч офіційно безробітних.


Як ситуація в Європі впливає на українських заробітчан

За словами експерта з економіки Олексія Куща у Європі і дальше потребують українців на сезонні роботи, але у багатьох сферах попит зараз знизився, зокрема у будівництві.

Україна – велика експортна держава трудових ресурсів. І на думку Олексія Куща це недобре, адже створює залежність від інших країн. Аргумент, що українські заробітчани надсилають значні кошти в Україні (у 2019 це 12 мільярдів доларів) нівелюється іншим фактом: якби трудові мігранти залишилися в Україні та працювали тут, то акумулювали б 80 мільярдів доларів в економіці України.

Експерт погоджується, що зараз в Україні немає умов для того, щоб близько 5 мільйонів трудових мігрантів залишилися жити та працювати тут. Для цього не потрібні програми із створення малооплачуваних робочих місць. Для цього необхідна розбудова підприємств та залучення інвестицій.

Дані без врахування тимчасово окупованих територій та анексованого Криму



Читайте также о распространенных проблемах с кондиционерами и том, где заказать ремонт читать  

Источник:
24tv
03 июня 2020 г.
1701
За прогнозами експертів, економіка зможе повернутись на показники 2019 року не раніше...
27 мая 2020 г.
2149
Протягом всієї історії людства пандемії істотно впливали на розвиток мегаполісів. Як на міста світу ...
25 мая 2020 г.
9535
Согласно КМУ, большинство безработных имеют высшее образование, но власти предлагают низкоквалифицир...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
12 июля 2024 г.
3089
З появою ЄДЕССБ усі процеси відбуваються в онлайн-форматі, кожен крок  фіксується, а будь-які с...
11 июля 2024 г.
3617
Дефіцит робочої сили, який оцінюють у 20-50%, впливає на всі процеси будівництва. Як він загрожує ри...
10 июля 2024 г.
3994
З житлового фонду соціального призначення можна буде орендувати житло у кількох форматах...
Сегодня
4655
Новий міст спроєктований не як інфраструктурний об’єкт, а як новий громадський простір...
11 июля 2024 г.
9703
Новий простір діє одночасно як міський парк і меморіал...
11 июля 2024 г.
1116
Вітчизняний виробник будматеріалів SWEETONDALE вивів на ринок екструдований пінополістирол XPS ...
12 июля 2024 г.
1287
23 липня 2024 року відбудеться ексклюзивна панель КБУ на тему «АНАЛІТИКА УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ НЕ...
11 июля 2024 г.
1080
31 липня у КВЦ «Парковий» в Києві пройде Конгрес - INVEST IN UKRAINE, в рамках якого від...
28 июня 2024 г.
1623
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
158
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3476
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!