РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.289 EUR: 44.968
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.289
EUR 40.000 41.000 44.968
USD 41.070 41.490 41.289
EUR 44.630 45.230 44.968
Новость

Чи будуть дорожчати квартири в новобудовах?

Після карантину первинний ринок нерухомості буде в непростій ситуації. Чи всі забудовники, девелопери і покупці готові прийняти виклик у цьому челленджі?
2124
27 мая 2020 г.



Як зміниться ціна на житло
в новобудовах

Що з продажами

COVID-19 і, як наслідок, 2-місячний карантин фактично відкинув первинний ринок житла в 2019 рік з його «міцною» гривнею, політикою й «Укрбудом». Продажі істотно скоротилися: у березні-квітні в об'єктах економ-класу – до 70% від рівня грудня 2019 – січня 2020 року, а в об'єктах нових форматів, за різними оцінками, – на 15-20%. При цьому відкладений попит збільшився практично на 40-50%: на кожну здійснену операцію приходилося близько 10-15 відкладених.

Ще додам: кількість квартир, придбаних на початкових стадіях будівництва, скоротилася на 35%, хоча саме на старті проекту ціни на квартири були максимально прийнятними для покупця (на 25-30% нижче, ніж на стадії введення об'єкта в експлуатацію). При цьому, на завершальних стадіях будівництва через досить високі ціни, рівень продажів знизився взагалі на 75-80%.


Як буде реалізований відкладений попит

На сьогоднішній день у 40% об'єктів житлового будівництва роботи або тільки розпочаті (підготовка котловану, облаштування пальового поля), або знаходяться на стадії будівництва каркаса будівель. Тобто, іншими словами, у потенційного покупця буде вибір між об'єктами на початкових стадіях будівництва за найбільш привабливою ціною і житловими комплексами, будівництво яких добігає кінця.

Цілком очевидно, що дуже важливою для покупця стане репутація забудовника, інтенсивність будівництва (чи велося будівництво під час карантину), «чистота» документів майбутнього ЖК. Крім цього важливою стане концепція майбутнього об'єкта, створюваний інфраструктурний комплекс, якість будівництва, інвестиційний потенціал планованої покупки.

Вагомими для покупця стануть функціональність планувань і додаткові інфраструктурні можливості. Наприклад, на ринку є проекти з однокімнатними квартирами площею близько 45-46 м2, які за бажанням покупця можна переобладнати під 2 рівноцінні смарт-квартири. Крім цього, 6 з 10 покупців звертають особливу увагу на майбутню інфраструктурну складову: попитом будуть користуватися об'єкти, в яких передбачений вбудований ТЦ, фітнес-центр, студія дитячого розвитку, продуктовий маркет, коворкінг. Також однією з обов'язкових умов, висунутих інвестором, є вільний від машин простір, закритий ЖК, що охороняється, наявність лаунж-зон, міні-парків і т. д.

З великою часткою ймовірності зазначу, що в найближчі 1-2 місяці попит з метою збереження і примноження капіталу буде сконцентрований на 10-15 об'єктах нових форматів на початкових стадіях будівництва. Такі проекти на старті будівництва можуть залучити понад 70% всіх покупців, об'єкти з терміном будівництва більш 1 року – близько 10%, і на завершальній стадії – до 20%.

Таким чином, в умовах обмеженого попиту пріоритетними для покупця стануть якісні об'єкти за найбільш вигідними цінами.


Ціни не зростатимуть

Я переконана, що на сьогоднішній день багато компаній намагатимуться стримувати існуючі ціни, тим більше, що об'єктивних причин для їх збільшення просто не існує.

По-перше, за посткарантинних обставин зниженого попиту саме стабільні ціни будуть відповідати очікуванням покупців. «Ринок стабільний», – це чіткий меседж, сигнал для покупця. В такому сигналі, думаю, зацікавлені абсолютно всі забудовники.

Крім цього, ринок будівельних матеріалів також відчув на собі всі «принади» карантину. За моїми даними, рівень продажів будматеріалів знизився практично вдвічі. Звісно, виробники будуть зацікавлені налагодити збут своєї продукції за прийнятними цінами, які через обмежений попит можуть бути трохи знижені. Не варто забувати і про те, що кількість робітників також може істотно збільшиться, а надлишок робочої сили неминуче веде до зниження рівня заробітку. Після торішнього зростання зарплат у будівництві в середньому на 25-30%, цього року, як це не сумно, відбудеться своєрідний «відкат» зарплат до рівня 2018 року.

Отже, український «посткарантинний синдром» призведе до ще більшої вибірковості покупців, які будуть шукати якісний проект за прийнятними цінами, не забуваючи про репутацію забудовника. Крім цього, наразі стабільність цін цілком реалістична. Можливо, що через зниження витрат на будівництво, деякі компанії, які реалізують переважно об'єкти економ-класу, зможуть знизити ціни на 5-7%. Але середні цінові показники по ринку будуть залишатися стабільними, як мінімум, 1-2 місяці.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
   

Источник:
nv
26 мая 2020 г.
2422
Тривалий карантин і наступна стагнація економіки може стати прискореним «природним д...
25 мая 2020 г.
7430
Новые стандарты охватят все материалы, начиная с качества кабеля и заканчивая цементом и окнами...
15 мая 2020 г.
2477
Покупатели квартир в пригороде ожидают привлекательные условия покупки: длительную рассрочку или ски...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
01 ноября 2024 г.
4710
Це може призвести до повного припинення діяльності основної програми компенсацій в Україні в наступн...
01 ноября 2024 г.
1897
Для цього народні депутати пропонують передбачити відповідні видатки із загального бюджетного фонду...
31 октября 2024 г.
2623
Згідно з ухваленим документом, громадським об'єднанням, які опікуються охороною культурної спадщини,...
01 ноября 2024 г.
1158
Всередині нього буде знаходитися величезний атріум зі спіралеподібною вежею в центрі. Навколо цієї в...
01 ноября 2024 г.
525
Автор проєкту, відомий японський архітектор Шигеру Бан, зазначає, що музей є роботою з органічним фа...
31 октября 2024 г.
3369
Автори проєкту вирішили перепланувати об'єм будинку та оптимізувати його просторову конфігурацію від...
22 октября 2024 г.
1411
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
15 октября 2024 г.
1690
19 листопада усі провідні бімщики країни знову зустрінуться, щоб подискутувати, обговорити події, но...
10 октября 2024 г.
1266
У Києві відбудеться професійний форум, де зберуться провідні експерти та фахівці будівельної га...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
345
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3674
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!