РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.876 EUR: 43.511
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.876
EUR 40.000 41.000 43.511
USD 41.700 42.185 41.876
EUR 43.330 44.030 43.511
Новость

Коли і чому в Україні можуть подорожчати квартири

Чому новобудовам не вистачає покупців
6202
08 мая 2019 г.



Ріст цін на житло

Забудовники Києва шукають нові інструменти для залучення покупців. За І квартал квартири в новобудовах подорожчали на 3–5% проти аналогічного періоду минулого року. Такі показники перебувають у межах статистичної похибки. Будкомпанії намагаються привабити нових клієнтів за допомогою розстрочок, розвиненої інфраструктури навколо житлових комплексів, зручних планувань тощо. Тенденція яскраво виражена в сегментах комфорт- і економ-класу, на які припадає левова частка попиту. Гравці ринку сподіваються, що ціни зростуть восени. Чим зараз живе ринок, вивчав Mind.

Які квартири найпопулярніші? Кожен третій покупець шукає житло вартістю до $30 000, повідомили аналітики порталу Address.ua. На нерухомість за $50 000–70 000 припадає майже 40% попиту.

Найбільш затребувані прості геометрично правильні планування з лоджіями, великою кількістю вікон і просторими кухнями. «Іноді переваги кардинально змінюються залежно від класу нерухомості. Наприклад, у доступних класах популярні планування з мінімальним метражем коридорів, а в преміум-сегменті частіше буває навпаки: чим просторіший коридор, тим краще», – зазначає прес-секретар корпорації «Укрбуд» Гліб Шемовнєв.

На думку директора City Development Solutions Романа Герасимчука, тенденція до затребуваності квартир по 35-50 кв. м може розглядатися забудовниками як позитивна. «Водночас потенційні покупці все ще розглядають житло мінімального метражу, тому про повноцінне відновлення попиту не йдеться. У цілому можна говорити, що на ринку первинної нерухомості проявляються ознаки позитивних системних змін, які, втім, легко можуть змінити тренд на зворотний», – вважає Герасимчук.

Найдорожчим районом столиці залишається Печерський ($2800 за кв. м), найдешевша пропозиція – у Деснянському районі ($700 за кв. м).

Що стримує ціни? За перші чотири місяці року жодних різких цінових стрибків на ринку столичних новобудов не спостерігалося. За даними порталу ЛУН.ua, сьогодні середня ціна квадратного метра в новобудові становить 23 300 грн, що на 1100 дорожче, ніж роком раніше. Мінімальні ціни зросли на 3,8% – до 16 200 грн. У доларовому обчисленні квадратний метр за підсумками чотирьох місяців 2019-го проти аналогічного періоду минулого року подорожчав на $20 – до $870.

Всього по Києву квартири реалізуються в 300 проектах, що приблизно на 20% більше, ніж минулоріч. При цьому, як раніше писав Mind, попит залишився на попередньому рівні. В умовах конкуренції забудовники не можуть піднімати ціни, незважаючи на подорожчання будівельних матеріалів і підвищення зарплат співробітникам будкомпаній. Активізацію попиту також стримували посилення фінмоніторингу і вибори президента України.

Як конкурують забудовники? Спроби грати на коливаннях цін в І кварталі були лише в деяких проектах бізнес-класу в центральних районах столиці. «Що стосується житла комфорт- і економ-класу, то тут конкуренція йде не в ціновому сегменті, а в програмах лояльності забудовника.

Йдеться, перш за все, про умови розстрочки й максимально зручну інфраструктуру навколо і всередині ЖК», – говорить комерційний директор компанії «Інтергал-Буд» Ганна Лаєвська. За її словами, при рівних умовах покупець вибирає забудовника з надійною репутацією на ринку – того, хто не затягує терміни ведення в експлуатацію.

З початку нинішнього року помітно зросла затребуваність розстрочки. За словами Шемовнєва, якщо раніше її частка становила приблизно 40–45% від усіх угод, то зараз таких уже 60%. «Частково це є наслідком поточної маркетингової політики – з початку березня «Укрбуд» повернув «довготривалу» розстрочку на 30 місяців, ще й давши знижку 8% на перший внесок», – уточнює він.

Низький попит змушує забудовників активізувати маркетингові інструменти. Витрати на них, за словами директора з маркетингу та продажу ЖК бізнес-класу RiverStone Ангеліни Деревльової, з 2016–2017 років зросли з 3% до 5% від коштів, виручених від продажу квартир.

Що відбуватиметься з ринком далі? На думку експертів, літо не принесе цінових коливань – це традиційний сезон відпусток. Свою роль зіграє і фактор очікування парламентських виборів. «Покупців не поменшало, проте вони довше приймають рішення про покупку й іноді відкладають заплановані угоди на термін закінчення виборів в Україні», – каже Лаєвська.

Забудовники сподіваються, що восени вдасться підняти ціни. «Оновлені пожежні норми, які набрали чинності з цього року, здорожують собівартість будівництва. Всі нові проекти, а також ті, що перебувають на початковому етапі будівництва, мають їх враховувати. Разом із поступовим зростанням вартості будівельних матеріалів і робіт це веде до зростання собівартості, що вимагає і корекції цін», – пояснює Ангеліна Деревльова. Проте багато що залежить від платоспроможного попиту.

Мінімальний озвучений прогноз щодо підвищення цін у столичних новобудовах до кінця року – 3%, а максимальний – 10%.

Джерело: Mind

08 мая 2019 г.
3886
Під час святкових днів фірма-забудовник зруйнувала історичну пам'ятку...
08 мая 2019 г.
2701
Суд обязал предпринимателя вернуть городу участок набережной на 11-й Фонтана: мэрия не имела права е...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
Сегодня
3289
19 грудня, сталася наймасштабніша кібератака на державні реєстри України за останній ...
18 декабря 2024 г.
3961
Окрім 4 млрд гривень, які на програму єВідновлення заклали у держбюджеті на 2025 рік, додатково виді...
17 декабря 2024 г.
4210
В першому півріччі 2024 року рівень освоєння таких коштів становив лише 16,8%. Загалом під час аудит...
Сегодня
1328
Юрій Шевага, Директор компанії БІГ-СІТІ розповів про стан та вплив війни на мостову інфраструкт...
01 января 2000 г.
24
Дізнайтесь, чому важливо узаконити самобуд і якими є етапи легалізації будови...
19 декабря 2024 г.
7449
Дизайн та концепція проєкту натхненні роботами світових лендарт-митців, зокрема, “Золотою спір...
20 декабря 2024 г.
1345
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2374
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
10 декабря 2024 г.
1567
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2674
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
466
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!