РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.289 EUR: 44.968
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.289
EUR 40.000 41.000 44.968
USD 41.070 41.490 41.289
EUR 44.630 45.230 44.968
Новость

Будівельний конгрес-новий крок у співробітництві виробників будматеріалів (ФОТО, ВІДЕО)

Під час створено «Будівельного конгресу» було створено Мережу енергоефективності виробників будматеріалів
4554
03 мая 2019 г.


БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС І МЕРЕЖА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИКІВ БУДМАТЕРІАЛІВ



24 квітня у Києві, в конгрес-холі «Президент Готелю» створено Мережу енергоефективності виробників будматеріалів. Цю подію назвали «Будівельним конгресом» високого рівня за участю українських і німецьких фахівців.


ДИВІТЬСЯ ФОТОЗВІТ

В Україні створена перша мережа енергоефективності виробників будматеріалів (ФОТО)

Дізнайтесь, як було створено Мережу енергоефективності виробників будматеріалів


…Власник багатоманітного бізнесу з Новоград-Волинського Володимир Герус зацікавився німецьким порядком. Зокрема, як саме у Німеччині досягають високої енергоефективності. Чому б і в Україні не запровадити правило: «Ordnung muss sein!» («Повинен бути порядок!»), перш за все скоротивши витрати на споживання енергії? Нехай і у нас панує «орднунг»!

Ось тому він і приїхав до Києва на урочистий захід-конференцію з нагоди створення Мережі енергоефективності виробників будматеріалів.

Думаєте, тільки один Володимир Герус б’ється над розв’язанням цієї задачі? Поруч з ним у конференц-залі – керівники, провідні менеджери потужних, відомих підприємств – грандів! Одні назви відомі багатьом: Домобудівний комбінат №4, «Бетон Комплекс» (Промислово-будівельна група «Ковальська»), «Керамейя», Роздільський керамічний завод («Євротон»), «Слобожанська будівельна кераміка», Броварський завод залізобетонних конструкцій. А ще ж – і Новомосковський завод залізобетонних і електротехнічних виробів, і «Обербетон-інвест», «Технологія базальту», і НВП «Укрвермікуліт» (тепловер), і «НВП Технологія» (піноскло)…


На фото персони із розділу Будівельної Вікіпедії "Популярні особистості будівельної галузі": Сергій Савчук, Іван Салій

Іван Салій, Салій Іван, Иван Салий, Салий Иван, Сергій Савчук, Олександр Черних, Рікардо Кюльхайм
(зліва направо) Олександр Черних, директор департаменту промислової політики Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Рікардо Кюльхайм, директор проекту «Консультація підприємств щодо енергоефективності», GIZ, Сергій Савчук, голова Держенергоефективності, Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів

З ініціативою створення Мережі виступила Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів, яку очолює Іван Салій.

Цю новацію підтримали відомі підприємства-учасники Спілки, а також інші фірми та виробництва.

Йдеться про енергетичну модернізацію вітчизняних підприємств на підставі європейського досвіду. І сприяє нам у цьому німецький уряд, який діє через Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).


На фото персона із розділу Будівельної Вікіпедії "Популярні особистості будівельної галузі": Катерина Нікітіна

Екатерина Никитина, Никитина Екатерина, Катерина Нікітіна, Нікітіна Катерина
Катерина Нікітіна, засновник Build Portal, президент Best Media Group

Перед початком конференції Володимир Герус розповів про виробничі справи у Новоград-Волинському:

– У нас – чотири лінії з виготовлення пінопласту, бетонних виробів (блоки, каналізаційні, водогінні кільця…). Є власна пекарня, підсобне господарство, кафе для працівників, словом усе як у господаря, – розповідає Володимир Адамович. – Робимо ставку на високу якість продукції. Чому я зацікавився Мережею? Підвищення енергоефективності дозволить нам знизити собівартість виробів, збільшити кількість робочих місць, розвивати виробництво. Бо яка картина сьогодні? Вкладаючи кошти у виробництво, нам не залишається грошей на розвиток – «доганяємо», як завжди… Цьогоріч вже тричі підвищувалися ціни на цемент. І ніхто не може пояснити, чим це викликано. (Хоч привозь цемент з-за кордону, адже там він коштує дешевше.)

Володимир Герус, власник багатоманітного бізнесу з Новоград-Волинського

-А вартість цементу «тягне» догори і ціни на ваші бетонні блоки?

-Звичайно. І це б’є по кишені споживача, а не виробника. Відтак і економіка держави гальмується, бо якби споживач мав змогу купувати будматеріали за доступними цінами, то він і будував би – стабільно й багато.

Як все просто: висока енергоємність виробництва не дозволяє знижувати собівартість продукції. Вихід? Провести енергетичну модернізацію. За приклад узяти німецький досвід.

До речі, торік учасники Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів за програмою GIZ вивчали, як діє мережа енергоефективності в Гамбурзі і переконалися, що цей проект реально втілити і в Україні. Президент Спілки Іван Салій, ознайомившись з німецьким досвідом, розповідає, що в тамтешній країні визнають енергоефективність як загальнонаціональну ідею – від великих підприємств до офісу і готелю, будівлі та квартири – всі мотивовані на енергозбереження, прискіпливо аналізують навіть енерговитрати на будівельних майданчиках. Інновації мотивують податки і пільги, різномасштабні програми, а головне – задіяні всі: влада, бізнес і громадськість.

А чи ми гірші? Чому у нас не панує той самий «орднунг»? Адже Україна, наголошує Іван Салій, має фантастичні можливості. Тільки ж треба на усіх державних щаблях зрозуміти, що економіка – це завод, будмайданчик, кар’єр. І саме економіка забезпечує міць країни, добробут.

А ось тут не до оплесків. Бо рівень енергоємності вітчизняної економіки у 3-4 рази перевищує відповідний середній показник країн Євросоюзу. Понад 40 відсотків енергоспоживання припадає на промисловість та торгівлю. Виживання – стало гаслом для усіх. Бо ж і карколомно зростають тарифи на електроенергію, газ. Отож і зрозуміло, що високі витрати на енергію надто обтяжують підприємства, знижуючи їхню конкурентоспроможність.

Так, є вихід – енергоефективність. І розв’язок не є складним, бо йдеться про використання меншої кількості енергії для підтримання того ж рівня енергетичного забезпечення будівель або технологічних процесів на виробництві. Давайте думати… Ось і Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів підштовхує до цього, спонукає робити перші кроки на цьому шляху, а головне – об’єднатися в Мережу задля підвищення енергоефективності виробництва. Гуртом легше, кажуть в народі.

Сьогодні під егідою та за ініціативою Спілки у таку Мережу згуртувалися виробники будівельних матеріалів. Які плюси? Консультаційна, технічна підтримка від німецької GIZ, обмін досвідом учасників Мережі.


На фото персона із розділу Будівельної Вікіпедії "Популярні особистості будівельної галузі": Іван Салій

Іван Салій, Салій Іван, Иван Салий, Салий Иван, Дірк Кьовенер
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів, Дірк Кьовенер, Leen GmbH

Як каже менеджер проекту, німецький інженер Дірк Кьовенер  (LEEN GmbH), «Мережа – це можливість повчитися один в одного, це – нарощування спільних м’язів, зрештою спільний досвід…»

Звертаючись до керівників українських компаній, пан Кьовенер виокремив важливу тезу: «На цій стежині ви повинні стати командою, яка крок за кроком йтиме до успіху. Не подумайте, що вам хтось хоче «впарити» щось – ні, це ви маєте вчитися один в одного, ділитися досвідом з діловими партнерами Мережі: що, як і де зробити в напрямку енергозбереження, як уникнути помилок, скориставшись правильними рішеннями».

У цьому допоможуть енергоаудит, німецькі консультації. До речі, як зазначив координатор Мережі Олександр Пєтушков, вже сім компаній (учасників Мережі) пройшли енергоаудит.

Що цікаво, на території Німеччини, де діє 250 Мереж (і в кожній – 10-15 підприємств), після проведення енергоаудиту виробництв, їхня енергоефективність зросла більш ніж удвічі.

Директор проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності» (GIZ) Рікардо Кюльхайм зазначає, що Мережі є дуже ефективним інструментом на шляху енергетичної модернізації.


На фото персона із розділу Будівельної Вікіпедії "Популярні особистості будівельної галузі": Іван Салій

Іван Салій, Салій Іван, Иван Салий, Салий Иван
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів

«Так, енергоефективність – це аксіома, яку всі підтримують, – наголосив у своїй доповіді на конференції Іван Салій, – Але ж сьогодні і повсякчас потрібні реальні технічні, інженерні, технологічні і організаційні кроки для досягнення мети».

Роботи на цьому напрямку дуже багато. Отож до праці! І тоді буде «орднунг».

 

Леонід БОРИСЕНКО
Фото: Прес-служба Головного будівельного порталу України Build Portal


26 апреля 2019 г.
5820
24 квітня у Києві, в конгрес-холі «Президент Готелю» було створено Мережу енергоефективн...
24 марта 2019 г.
3424
Підсумки визначної події: думки експертів, презентації, висновки...
24 марта 2019 г.
3256
Підсумки конференції «Забудовник VS Держава. Хто зверху?»...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
Вчера
4695
Це може призвести до повного припинення діяльності основної програми компенсацій в Україні в наступн...
Вчера
1884
Для цього народні депутати пропонують передбачити відповідні видатки із загального бюджетного фонду...
31 октября 2024 г.
2611
Згідно з ухваленим документом, громадським об'єднанням, які опікуються охороною культурної спадщини,...
Вчера
1150
Всередині нього буде знаходитися величезний атріум зі спіралеподібною вежею в центрі. Навколо цієї в...
Вчера
525
Автор проєкту, відомий японський архітектор Шигеру Бан, зазначає, що музей є роботою з органічним фа...
31 октября 2024 г.
3369
Автори проєкту вирішили перепланувати об'єм будинку та оптимізувати його просторову конфігурацію від...
22 октября 2024 г.
1406
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
15 октября 2024 г.
1685
19 листопада усі провідні бімщики країни знову зустрінуться, щоб подискутувати, обговорити події, но...
10 октября 2024 г.
1266
У Києві відбудеться професійний форум, де зберуться провідні експерти та фахівці будівельної га...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
345
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3673
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!