Азбестоцементні труби
Для підвищення безпеки здоров’я людей у нових змінах до державних будівельних норм «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди» та «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди» вилучена можливість використання азбестоцементних труб при проектуванні напірних водоводів та мереж водопостачання, а також каналізаційних трубопроводів. Ці норми вступили в дію 29 січня 2019 року.
“З 2013 року в ДБН щодо внутрішнього водопроводу вже діє норма щодо неможливості використання азбестоцементних труб у внутрішніх водопроводних мережах. Цього року почали діяти аналогічні зміни у ДБН для проектування напірних водоводів, зовнішніх мереж водопостачання та каналізаційних трубопроводів. Чому? Через те, що азбест, а також матеріали та вироби з нього є канцерогенними, тобто дуже шкідливими для здоров’я людини. У багатьох країнах ЄС, наприклад, в Німеччині та Франції, вироби з азбесту взагалі заборонені до використання», - написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, азбестоцементні труби використовуються вже понад 100 років і довгий час, до появи полімерних труб, були майже незамінні, але зараз є багато більш безпечних матеріалів для використання в тому ж водопостачанні.
Зміни у ДБН були розроблені ДП «Український державний науково-дослідний і проектно-вишукувальний інститут «УкрНДІводоканалпроект» та внесені у ДБН В.2.5-74-2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди» та ДБН В.2.5.75-2013 «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди».
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.