Тепер є можливість проектування підземних паркінгів під більшою кількістю громадських закладів. Підземні автостоянки можна будувати не тільки під ТРЦ чи бізнес-центрами, але й під ресторанами та кафе, музеями і театрами, концертними залами, закладами спорту. Можна також робити такі автостоянки під лікарнями, але окрім корпусів, де знаходяться палати для безпосереднього перебування пацієнтів на лікуванні. Адже з 1 жовтня в силу вступила нова норма ДБН щодо автостоянок і гаражів.
По-перше, це велика зручність для людей, які будуть користуватися послугами цих громадських закладів. Знаєте, що, наприклад, під всесвітньо відомою Віденською оперою розташований підземний паркінг для відвідувачів театру - безперечно зручно і вид на оперу не затьмарюється величезною кількістю авто.
Звичайно ж, що такі підземні автостоянки є дуже доречними у наш час, коли майже всі наші міста запарковані автомобілями. Це розвантажить міста, які будуть мати змогу позбутися хаотичного паркування, написав на своїй сторінці у Facebook заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.
Наведу ще один крутий приклад. Пам’ятаєте будівлю Сіднейського оперного театру в Австралії? Ця одна з найбільш відомих споруд у світі знаходиться в гавані і при цьому має під собою багаторівневу підземну автостоянку, тому з парковкою там також проблем немає.
Згідно зі змінами у наших будівельних нормах, підземний паркінг повинен бути відділений перекриттям REI 180, а технічні приміщення закладів, під якими він буде розташовуватися, мають бути відокремлені від нього суцільною протипожежною стіною 1-го типу. Крім цього, паркінг повинен мати самостійні шляхи евакуації та відокремлені інженерні комунікації для безпеки у разі надзвичайних ситуацій.
Зміна була розроблена фахівцями ПАТ КиївЗНДІЕП.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Обновление ДБН. Спецтема
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.