РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.289 EUR: 44.968
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.289
EUR 40.000 41.000 44.968
USD 41.070 41.490 41.289
EUR 44.750 45.430 44.968
Новость

Як заробити на природі: вигоди сонячної станції

Сонячна станція не дає замерзнути взимку і приносить 20 тис грн у літні місяці

3191
26 сентября 2018 г.




Продаж енергії за "зеленим тарифом" дає можливість окупити вартість станції

Сонячна станціяпотужністю30 кВт у селі під Києвом у літні місяці дозволяє заробляти 15-20 тисяч гривень, а взимку - до 1 тисяч гривень. Ігор Золотар, який працює у одній з міжнародних компаній в Києві, встановив СЕС на будинку батьків та продає електроенергію за "зеленим" тарифом.  У 2017 році середньомісячний дохід від сонячної електростанції склав 7,5 тисяч гривень.



Два роки тому Ігор Золотар встановив на даху батьківського будинку невеличку сонячну електростанцію потужністю 1,5 кВт - 6 сонячних панелей, інвертор та акумулятори. СЕС вистачало для роботи холодильника і світлодіодного освітлення.

"У батьків є газовий котел, який потребує електричного управління, - пояснює він. - Сонячні панелі мали б заряджати акумулятори на випадок відключення від загальної мережі для того, щоб не замерзнути взимку".

У 2016 році Ігор Золотар встановив більш потужну сонячну електростанцію для того, щоб продавати електроенергію у загальну мережу за "зеленим" тарифом. Спеціально для сонячних панелей збудували сарай із розвернутим на південь та нахиленим під відповідним кутом до сонця дахом, де на площі у 220 м.кв. змонтували 110 панелей.



«Найдорожчим елементом сонячної електростанції є інвертор, який коштував близько 8 тис. доларів, - розповідає Ігор Золотар. - Батарей у системі немає - енергія, яку генерує станція, одразу передається у загальну мережу».

На підключення сонячної електростанції до мережі пішло кілька місяців, згадує він. "На початку грудня 2016 року подали заявку до РЕМ на підключення до мережі та укладення договору на продаж електроенергії за "зеленим" тарифом", - розповідає власник електростанції. – Ми потрапили якраз у перехідний період: до 31 грудня 2016 року «зелений» тариф складав 4,54 грн за кВт/год, а з 1 січня 2017 року - вже 4,32 грн за кВт/год: різниця складала б приблизно 400 доларів на рік».

Врешті на початку лютого 2017 року Ігор Золотар отримав договір датований груднем 2016 року. Тепер з квітня до кінця вересня батьківський будинок живиться переважно «сонячною» електроенергією.



"Батьки мають прибудинкове господарство, користуються насосом для поливу городу, використовують електроенергію вночі і навіть коли у селі немає світла, то ще понад три години ця система може забезпечувати енергією усі пристрої в будинку, - розповідає він. – Загалом за електроенергію вони платять 30-40 грн у місяць".

Тепер родина вмикає пральну машину вдень, бо інвертор повністю контролює якість струму і немає перепадів напруги, як у загальній мережі.

Власна сонячна електростанція допомагає заощаджувати природний газ для опалення будинку. "Кілька років тому встановив електричні обігрівачі на основі нановуглецевих трубок, які споживають небагато електроенергії, - підкреслює Ігор Золотар. - Вони дозволяють взимку не перетинати межу споживання газу, з якої починається вищий тариф".

На додачу, син купив батькам індукційну електроплиту замість газової. СЕС потужністю 30 кВт обійшлася у близько 30 тисяч доларів. Аби купити обладнання для електростанції, Ігор продав автомобіль.

«Середньомісячний дохід від такої електростанції, за показниками минулого року, склав 7,5 тис. грн, - зазначає Ігор Золотар. – Окупиться СЕС орієнтовно за 6-6,5 років - це з урахуванням податку на доходи фізичних осіб і військового збору - 19,5%».

Сонячна станція працює повністю автоматично. Дані про її роботу можна переглядати онлайн. Однак після зимового сезону варто запрошувати оглянути панелі електрикавиїзд якого коштує 500-600 грн.

"Взимку випадає багато снігу, який потрапляє під панелі на даху, а коли сходить, то трапляються випадки роз'єднання конекторів, - розповідає Ігор Золотар. - Декілька блоків певний час не працювали".

Минулого року почали спрацьовувати автоматичні запобіжники на лічильнику, додає він. «Це відбувалося через значну напругу у сонячні дні та неякісне обладнання, яке встановили працівники РЕМ, - пояснив Ігор Золотар. - Ми тиждень телефонували - бригада не могла виїхати, тоді звернулися у письмовій формі, купили своє обладнання кращої якості і попросили їх поставити».

У березні згорів лічильник, який теж замінили не одразу, каже він, додаючи, що втратили 8-9 тис. грн. Лічильник передає всі дані автоматично в онлайн-режимі до РЕМ, які формують акт, у якому віднімають кількість спожитої електроенергії, а решту оплачують за "зеленим тарифом".

"Фактично ти нічого не робиш, а на поточний рахунок щомісяця відправляють гроші, - каже власник СЕС.- Акти також потрібно підписувати кожного місяця, але у РЕМ йдуть нам на зустріч, можна підписати усі акти раз на кілька місяців».

Сонячна електростанція розглядалася як варіант пасивного доходу, пояснює Ігор Золотар. "СЕС знаходиться на землі моїх батьків і юридично належить їм, - говорить він. - Коли мама з татом повністю перестануть працювати, однієї пенсії буде не зовсім достатньо і вони отримуватимуть зі станції пасивний дохід". Ігор Золотар також планує придбати електромобіль та заряджати його електроенергією згенерованою на власній СЕС.  


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Выручка от альтернативных источников энергии составляет уже 9%


Источник: Ecotown

26 сентября 2018 г.
2528
Министр Рева уточнил, как должно рассматриваться обращение за государственной помощью...
26 сентября 2018 г.
2709
Откроют новый сквер на Печерске уже в начале следующего года...
26 сентября 2018 г.
3070
В Киеве планируют внедрить программу сохранения домовых теплосчетчиков, которая предусматривает заме...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
Вчера
3464
Щодалі сильніші та триваліші теплові хвилі руйнують бітумну черепицю. Різкі перепади температури роз...
01 ноября 2024 г.
4908
Це може призвести до повного припинення діяльності основної програми компенсацій в Україні в наступн...
01 ноября 2024 г.
2083
Для цього народні депутати пропонують передбачити відповідні видатки із загального бюджетного фонду...
Сегодня
427
Бетономешалка для дачи или дома — какие модели лучше выбрать? Поможем определиться с объемом, ...
Вчера
673
Особенности и преимущества масляных радиаторов...
01 ноября 2024 г.
4191
Всередині нього буде знаходитися величезний атріум зі спіралеподібною вежею в центрі. Навколо цієї в...
22 октября 2024 г.
1460
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
15 октября 2024 г.
1739
19 листопада усі провідні бімщики країни знову зустрінуться, щоб подискутувати, обговорити події, но...
10 октября 2024 г.
1274
У Києві відбудеться професійний форум, де зберуться провідні експерти та фахівці будівельної га...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
352
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3679
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!