Мінрегіон змінює життя людей на краще, тому оновлює ДБН, зокрема, вивчає можливість проектування на українських трасах SOS-станцій - засобів екстреного зв’язку при надзвичайній ситуації на дорозі.
Питання безпеки - пріоритет №1. Адже, коли люди в дорозі, можуть трапитися непередбачені надзвичайні ситуації - аварія чи поломка машини. Тому облаштування доріг спеціальними засобами екстреного зв’язку – це безпека та зручність виклику необхідної допомоги: поліції, швидкої медичної допомоги, евакуатора. Крім того, на станції може знаходитись й аптечка екстреного призначення. Про це повідомив на своєї сторінці в Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.
"Ми аналізуємо зарубіжний досвід, зокрема європейський. Ідеальний варіант - так звані «emergency бокси», які обладнані кнопками виклику допомоги (диспетчерської служби), спеціальними камерами, а також окремим боксом з першою лікарською допомогою. В Європі такі станції розташовуються уздовж трас, відстань між ними від 500 м до 2 км. Наші очікування, щоб орієнтовний час очікування приїзду екстреної допомоги (медичної чи поліції) складав до 30 хвилин, а технічної допомоги - до 1 години", - написав він.
Крім того, за його словами, зараз Мінрегіон разом з Міністерство охорони здоров'я України та ДСНС України працює над реалізацією проекта створення Центрів безпеки в громадах для надавання своєчасної допомоги при пожежі чи інших надзвичайних ситуацій. Вони будуть об’єднувати пожежну та екстрену медичну допомогу, поліцейський пункт і єдину диспетчерську для координації дій. Саме такі Центри безпеки можна буде використовувати також і для надання допомоги на дорозі саме завдяки влаштуванню на трасах SOS-станцій.
Джерело: Головний будівельний портал України Build Portal
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.