РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.102 EUR: 51.128
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 43.102
EUR 40.000 41.000 51.128
USD 42.900 43.281 43.102
EUR 50.860 51.509 51.128
Новость

Гетманцев назвав пріоритетні інфраструктурні проєкти, від яких залежатиме економічний ріст України

Серед глобальних інфраструктурних проєктів, які можуть стати драйверами зростання ВВП України після війни, політик назвав, перш за все, розвиток транспортної інфраструктури
1918
15 апреля 2025 г.

Данило Гетманцев, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики

Інфраструктурні проєкти, від яких залежатиме економічний ріст України

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев перелічив пріоритетні галузі економіки, в яких в першу чергу варто реалізовувати масштабні інфраструктурні проєкти після війни, що має дати суттєвий поштовх економічному розвиткові.

Про це Данило Гетманцев розказав на Business Wisdom Summit 2025 "Дієві стратегії лідерів" у Києві, організатором якого є видання Delo.ua.

 

Пріоритетні напрямки розвитку економіки після війни

Серед глобальних інфраструктурних проєктів, які можуть стати драйверами зростання ВВП України після війни, політик назвав, перш за все, розвиток транспортної інфраструктури.

"Якщо ми говоримо про залізницю, то де в нас швидкісна залізниця? Де у нас автобани, окрім, можливо, "Київ – Бориспіль"? Де розвиток портів, спроможність яких можна збільшити на чверть просто модернізувавши їх?", - публічно задався питанням Данило Гетманцев.

На його думку, транспортна галузь є достатньо привабливою для масштабних проєктів, даючи непоганий мультиплікатор для росту ВВП.

Наступна галузь, в якій варто реалізовувати глобальні інфраструктурні проєкти, - енергетика. Ця галузь має перспективи розвитку в тому числі через зацікавленість з боку ринку Європейського Союзу.

Серед пріоритетних галузей - переробка, зокрема сільськогосподарська, але не тільки.

"Ми маємо стимулювати експорт не сировини, а готової продукції чи напівфабрикатів", - переконаний Гетманцев.

Зазначені галузі, на його думку, мають бути пріоритетними для розвитку інфраструктурних проектів задля потужного повоєнного економічного зростання.

Нагадаємо, за оцінками Світового банку, лише прямі матеріальні втрати України від руйнування інфраструктури внаслідок повномасштабної війни наразі перевищують 500 млрд доларів. І втрати продовжують зростати.

 Оптимізація витрат на інженерні системи: що варто знати забудовникам? 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
delo
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Отстройка Украины
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
14 апреля 2025 г.
3816
У 2024 році суттєва частка передбачених на відбудову коштів не була освоєна чере...
14 апреля 2025 г.
1920
Відтепер стане можливою реалізація проєктів, які передбачають модернізацію залізничної інфраструктур...
14 апреля 2025 г.
2838
Ці інвестиції спрямовані на покриття першочергових потреб у громадах - там, де відсутність води, теп...
14 января 2026 г.
3171
Законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, передбачає перехід від...
21 ноября 2025 г.
3962
Єгор Фаренюк, директор ДУ "Фонд енергоефективності", підвів підсумки трьох років роботи програми &la...
22 сентября 2025 г.
3965
Згідно з цим документом, під час воєнного стану та рік після його закінчення доступ до дан...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
Сегодня
1900
KyivBuild стане майданчиком для обміну досвідом між виробниками, постачальниками та фахівцями будіве...
Вчера
505
19 лютого, у межах міжнародної виставки KyivBuild, відбудеться професійна конференція CONCRETECH-202...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: KyivBuild – найбільша будівельна виставка для професіоналів в Україні, 18-20 лютого, Київ
KyivBuild стане майданчиком для обміну досвідом між виробниками, постачальниками та фахівцями будівельної галузі, поєднуючи виставку рішень і професійну ділову програму
МВЦ
18-20
февраля
необходима регистрация