РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.447 EUR: 47.693
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.447
EUR 40.000 41.000 47.693
USD 41.170 41.656 41.447
EUR 47.500 48.251 47.693
Аналитика

У І півріччі орендна активність на ринку складської нерухомості України зросла на 13%

Складський ринок продовжує демонструвати ознаки відновлення і є найстабільнішим сегментом комерційної нерухомості на сьогодні
3866
08 августа 2024 г.

Орендна активність на ринку складів

Орендна активність на ринку складської нерухомості України у січні-червні 2024 року збільшилася на 13% порівняно з аналогічним періодом минулого року та становила близько 70 тис. кв. м, випливає із дослідження компанії CBRE Ukraine.

"Незважаючи на війну і пов'язані з нею виклики, складський ринок продовжує демонструвати ознаки відновлення і є найстабільнішим сегментом комерційної нерухомості на сьогодні. Хоча обсяги орендної активності все ще стримуються через поточний стан ринку, кілька великих орендарів вивчають ринкові можливості для розширення, що може позитивно вплинути на обсяги орендних угод у наступних кварталах", - зазначено у звіті компанії.

За її даними, основним трендом півріччя стало переважання у структурі валового поглинання попередніх договорів оренди, які укладаються до введення об'єктів в експлуатацію. Причиною цього стала низька вакантність на ринку - на рівні 2%, а також зростання попиту від сегмента оптової та роздрібної торгівлі та фармацевтичних компаній.

У другій половині 2024 року та у 2025 році очікується вихід на ринок близько 170 тис. кв. м нової пропозиції, що скоротить тиск мінімальної вакантності, вважають аналітики компанії. Крім того, за наступні два роки планується відновлення 100 тис. кв. м складських площ, які були знищені в результаті ракетних атак агресора у 2022 році.

Прайм-ставка оренди складів у Києві до кінця першої половини 2024 року становила $4,9/кв. м/міс. (без ПДВ та OPEX платежів), що в середньому на 20% нижче, ніж в інших столицях Центральної та Східної Європи.

Водночас, вартість будівництва складської нерухомості в нашій країні на 20% вища, ніж у сусідів: $500-600/кв. м проти $400-500/кв. м. На це впливає як криза в економіці та енергетиці, бойові дії, так і дефіцит робочої сили та порушення ланцюжків поставок, йдеться у дослідженні.

На ринку українських складів спостерігається зростання інвестиційної активності. Аналітики зазначають, що серед іноземних інвесторів, які цікавляться промисловою нерухомістю, виділяються будівельні компанії, які планують брати участь у відновленні України після завершення активних бойових дій.

Крім того, європейські компанії активно розглядають ніаршоринг (аутсорсинг у сусідніх країнах) у країнах Центральної, Південної та Східної Європи, зокрема й в Україні. Згідно з дослідженням, 68% респондентів вважають, що ніаршоринг матиме суттєвий вплив на розвиток логістики в Європі найближчим часом. 

 Цікаво про будівництво: HYDROBASE - сучасні гідроізоляційні рішення для покрівель і фундаментів 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
propertytimes
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
аналитика: недвижимость *
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
07 августа 2024 г.
9080
Ціни на вторинці поступово ростуть в західних регіонах України, і такими ж темпами знижуються в...
26 июля 2024 г.
4225
Найдорожчі та найдешевші міста за вартістю оренди квартир та важливі критерії щодо вибору міста для ...
25 июля 2024 г.
3511
Влітку зазвичай ціни на приватні будинки та котеджі найвищі у порівнянні з іншими порами року. Цього...
26 мая 2025 г.
2984
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 мая 2025 г.
2888
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4174
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
01 января 2000 г.
40
Енергоефективність і THERMOWOOL: Як заощадити на опаленні та кондиціонуванні...
11 июня 2025 г.
1404
Дізнайтесь, як сервісне обслуговування кондиціонерів, діагностика HVAC і регламентні роботи забезпеч...
27 мая 2025 г.
2860
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
26 мая 2025 г.
1560
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
996
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: BUSINESS DAY КБУ – традиційна платформа для професійного діалогу в будівельній галузі, 18 червня, Київ
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднаються для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України
Киев
18
июня
необходима регистрация