РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.526 EUR: 47.074
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.526
EUR 40.000 41.000 47.074
USD 41.330 41.831 41.526
EUR 46.810 47.601 47.074
Новость

НБУ знизив облікову ставку до 20%

Такий крок підтримає відновлення економіки та водночас не створює загроз для макрофінансової стабільності, пояснюють у НБУ
3031
15 сентября 2023 г.


Облікову ставку
знижено до 20%


Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 22% до 20% з 15 вересня 2023 року. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Подальше уповільнення інфляції та можливість НБУ забезпечувати курсову стійкість дозволяють продовжити цикл зниження ставки за збереження достатньої привабливості гривневих заощаджень. Такий крок підтримає відновлення економіки та водночас не створює загроз для макрофінансової стабільності, пояснюють у НБУ.

Інфляція у річному обчисленні у серпні сповільнилася до 8,6%. Цінова динаміка виявилася кращою, ніж очікував НБУ, насамперед завдяки збільшенню пропозиції харчових продуктів. Хороші врожаї сприяли зниженню цін на крупи, борошно, овочі та деякі фрукти.

Зниження базової інфляції (до 10% р/р у серпні) було близьким до липневого прогнозу НБУ. Важливу роль в ослабленні фундаментального цінового тиску мали заходи НБУ щодо забезпечення привабливості гривневих активів та стійкості валютного ринку. Вони, зокрема, сприяли подальшому покращенню курсових та інфляційних очікувань.

Загальна тенденція до зниження інфляції зберігатиметься, проте потенціал її швидкого уповільнення майже вичерпано, зазначають у НБУ.


Цікаво про будівництво:
 що таке кам'яна вата? 6 переваг мінераловатного утеплювача


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal



Источник:
finance
15 сентября 2023 г.
3479
Департамент охорони культурної спадщини КМДА планує скасувати власний наказ від травня 202...
14 сентября 2023 г.
2136
Аirbnb стверджує, що суворі умови негативно вплинуть на туристів, які шукають доступне житло...
14 сентября 2023 г.
3205
Концепція передбачає об’єднання кварталів в одну комфортну зону для людей, де заборонено рух п...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
26 мая 2025 г.
2921
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 мая 2025 г.
2833
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4049
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
29 мая 2025 г.
2964
У північно-західній частині Парижа з'явився новий житловий район - Clichy-Batignolles, який став яск...
28 мая 2025 г.
848
Компанія Viton пропонує комплексне будівництво складських приміщень та логістичних центрів по всій т...
28 мая 2025 г.
1805
Нова арена для проведення заходів вперше в Німеччині буде кліматично нейтральною завдяки проєкт...
27 мая 2025 г.
2698
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
26 мая 2025 г.
1067
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
960
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!