РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.337 EUR: 49.594
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.337
EUR 40.000 41.000 49.594
USD 42.100 42.541 42.337
EUR 49.260 49.960 49.594
Новость

Відбудова Харкова: фонд Нормана Фостера розповів, яким буде відроджене українське місто

Генеральний план Харкова розробляють на основі п’яти пілотних проєктів
3070
21 декабря 2022 г.


Допомога фонду Нормана Фостера
у відбудові Харкова


Які акценти робитиме при відбудові Харкова, розповів фонд архітектора Нормана Фостера у відповідь на запит місцевого видання.

Генеральний план вирішили розробляти на основі п’яти пілотних проєктів: СПАДЩИНА, РІКИ, ПРОМИСЛОВІСТЬ, ЖИТЛО та НАУКОВИЙ КВАРТАЛ.

  • Згідно з проєктом спадщини, створять нову архітектурну пам’ятку в центрі міста, що сприятиме «шанобливому підходу до відновлення історичних будівель».
  • Проєкт річок перетворить шостикілометрову смугу між річками Харків і Немишля на екологічний, пішохідний та велосипедний сполучник, який планують як мережу мобільності.
  • Проєкт промисловості перепрофілює забруднювальну вугільну електростанцію на центр чистої енергії та харчової промисловості.
  • Проєкт житлового будівництва передбачає модернізацію панельних житлових кварталів та створення енергоефективного житла по всьому місту.
  • Проєкт наукового кварталу має розвивати високотехнологічну промисловість, центри дослідження та стартапи, щоб відновити індустріальну базу міста. Цей проєкт стане основою пілотного дослідження – містобудівного плану бульварів, вулиць, площ, парків та озеленення з орієнтирами щодо висоти та відступу будівель із чітким зонуванням.

Усі ці проєкти розробляли спільно з місцевими мешканцями та харківською групою архітекторів. Спільний документ обіцяють представити «найближчими тижнями».

У публічному опитуванні взяли участь більше 16 тисяч харків’ян. Також проводили більше 100 зустрічей і робочих сесій між місцевими та міжнародними стейкхолдерами, щотижневі сесії з групою понад 10 харківських архітекторів, воркшопи і презентації перед спеціалізованими установами ООН, Міністерством розвитку громад та територій України.

Нагадаємо, Фостер сприяв розвитку архітектури в стилі хай-тек та впроваджував енергоефективні будівельні технології. Його роботам властиві масштабні відкриті простори, велика кількість скла та металу і багатофункціональність. Архітектор працював над дизайном штаб-квартири Apple – Apple Park у Каліфорнії (США), спроєктував банк HSBC у Гонконгу і найвищий міст у світі Віадук Мійо у Франції.

Цікаво дізнатись: необхідність та види спецодягу

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник:
the-village
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Отстройка Украины
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
21 декабря 2022 г.
3334
У Чернігівській області розбиті 33 мости та переходи, пошкоджено понад 1100 км автомобільних до...
21 декабря 2022 г.
5300
Цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови та реформування України забезпечить скоорд...
21 декабря 2022 г.
2150
Гроші підуть на ремонт вікон, дахів, дверей, санітарного обладнання та опалення, на облаштування нав...
21 ноября 2025 г.
3605
Єгор Фаренюк, директор ДУ "Фонд енергоефективності", підвів підсумки трьох років роботи програми &la...
22 сентября 2025 г.
3715
Згідно з цим документом, під час воєнного стану та рік після його закінчення доступ до дан...
13 августа 2025 г.
3996
Інвестиційні проекти, які можна буде компенсувати через власні податки підприємства, мають бути реал...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
18 декабря 2025 г.
1565
18 грудня 2025 року у Києві, в Hyatt Regency Kyiv, відбудеться церемонія Ukrainian Building Awards 2...
11 декабря 2025 г.
2127
11 грудня відбудеться IBUILD 2025, де відзначимо кращих представників будівельної галузі - компанії,...
04 декабря 2025 г.
988
25-26 березня 2026 року у Києві відбудеться виставка, присвячена розподіленій генерації та альтернат...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!