РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.655 EUR: 50.312
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.300 43.900 43.655
EUR 49.800 50.800 50.312
USD 43.450 43.950 43.655
EUR 50.050 50.751 50.312
Новость

Як змінились настрої бізнесу, щодо роботи в регіонах

Бізнес оцінив умови роботи у Львові, Одесі, Дніпрі і Харкові
2165
03 октября 2022 г.


Легкість ведення
бізнесу в регіонах


Повномасштабна війна очікувано погіршила умови ведення бізнесу у регіонах України. Про це йдеться у третьому щорічному опитуванні місцевого бізнесу ЄБА.

Підприємцям складно вести бізнес у всіх регіонах, а особливо драматичним є падіння оцінок у Харкові – 1,28 бала та Дніпрі – 1,88 бала з 5-ти можливих. Ситуація в Одесі – 2,15 бала та Львові – 2,52 бала залишається більш стабільною порівняно з минулим роком.



Львів

Більшість львівських підприємців – 56% – стверджують, що рівень розвитку бізнес-клімату у регіоні задовільний, 41% складно вести бізнес і лише 3% вважають, що легко.

Серед актуальних проблем бізнесу підприємці регіону виділяють труднощі з логістикою, зниження купівельної спроможності населення та труднощі із бронюванням працівників від мобілізації. Втрати свого бізнесу в 50% доходів за час воєнного стану відчули 63% підприємців. Лише 6% вдалося отримати прибуток.


Одеса

71% опитаних відповіли, що їм складно вести бізнес у регіоні, решта 29% – що задовільно (раніше таких було 44%). Як і минулого року, жоден підприємець не відповів, що йому просто працювати.

Основні проблеми в регіоні - труднощі з логістикою та зниження купівельної спроможності населення, а також відтік персоналу за кордон. Усі компанії повідомляють, що мають збитки у результаті воєнних дій. Прибуток не отримала жодна з опитаних компаній.

Дніпро

Більшість компаній – 75% – оцінюють умови ведення бізнесу як складні (торік таких було 52%) і 25% – як задовільні. До релокації бізнесу змушені були вдатися 19% підприємств.

До проблем регіону підприємці віднесли втрату активів на окупованих територіях, проблеми з логістикою й відтік персоналу за кордон. Четверта частина бізнесів повідомляють про втрати понад 50% від доходів, а решта 75% – про втрати, що не перевищують 50% доходів.


Харків

Майже всі опитані компанії (93%) повідомили, що їм складно вести бізнес, і лише 7% вважають поточні умови задовільними. Минулого року було складно 45%, а задовільну оцінку давали 41% респондентів.

Основними проблемами наразі бізнес у Харкові вважає відтік персоналу за кордон, зниження купівельної спроможності населення та втрату активів на окупованих територіях. 57% компаній оцінюють свої втрати у понад 50% від доходів, і ще 28% – до 50%.

Опитування проводилося з 15 серпня до 21 вересня включно, участь у дослідженні взяли представники 90 компаній із регіональних офісів Європейської бізнес асоціації.

Цікаво дізнатись: як обрати ортопедичний матрац

Читайте більше новин про війну росії проти України у спецтемі на Build Portal

Інфографіка: ЄБА

Источник:
biz
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
03 октября 2022 г.
1535
Наразі питання розглядається з точки зору відповідності потенційного СП антимонопольному законодавст...
04 октября 2022 г.
5727
Реактор виробляє 40% електроенергії для Фінляндії...
30 сентября 2022 г.
30490
У Сінгапурі за чотири роки завершили будівництво 51-поверхового багатофункціонального комплексу з са...
16 марта 2026 г.
7322
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
12 марта 2026 г.
3637
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
14 января 2026 г.
3433
Законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, передбачає перехід від...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
02 апреля 2026 г.
1397
Подія стане платформою для діалогу про ключові механізми відбудови України - від фінансування до реа...
26 марта 2026 г.
2570
26 березня 2026 року у Києві, в КВЦ «Парковий», відбудеться Інвестиційно-будівельний кон...
17 марта 2026 г.
2250
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!