РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.629 EUR: 47.903
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.629
EUR 40.000 41.000 47.903
USD 41.370 41.831 41.629
EUR 47.420 48.221 47.903
Новость

В Україні вже інвестували 4 млрд євро в альтернативну енергетику

Мета енергетичної політики України — 11% частки ВДЕ в енергобалансі у 2020 році і 25% - в 2035 році - заявив представник Держенергоефективності
4040
27 декабря 2019 г.


Мета енергетичної політики України — 11% частки ВДЕ в енергобалансі у 2020 році

Мета енергетичної політики України — 11% частки ВДЕ в енергобалансі у 2020 році і 25% - в 2035 році, заявив представник Держенергоефективності.

У 2019 році в Україні введено 2,5 тис. МВт потужностей відновлюваної енергетики. Щоб не зменшувати темпи — потрібно продовжувати інвестування і вирішити питання з балансуванням і акумуляцією електроенергії. Про це заявив директор департаменту відновлюваних джерел енергії і альтернативних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко, повідомляє Kosatka.media.

За останні 4 роки в українські об'єкти ВДЕ було інвестовано близько 4 млрд євро, уточнив Шафаренко. За словами представника Держенергоефективності, потрібно дати технічну можливість мережі сприймати ці об'єкти. За його словами, для такого зростання необхідно близько 20 млрд євро.

«Через 10 років ті проекти, які будуються зараз, будуть конкурувати навіть з атомною генерацією. Тому що основний ресурс — сонце і вітер — безкоштовні, операційні витрати незначні, тому вартість електроенергії може впасти, починаючи вже з 2030 року. Головна наша мета — це 11% (частки ВДЕ в енергобалансі України — ред.) у 2020 році. І 25% - у 2035 році. Вважаю, що це не проблема, враховуючи ті темпи, які ми спостерігаємо», — сказав Шафаренко.

Він зазначив, що в компанії Укренерго вже констатували, що вичерпали ліміт, на який могли без проблем приймати ВДЕ в свою енергетичну систему.

«З тих мегават, які побудовані, 4,5 тис. — потребують регулювання. Це сонце і вітер, чия робота залежить від погодних умов. Тому нам необхідно термінове рішення по акумуляції електроенергії», — підсумував Шафаренко.

Як повідомлялося, в кінці листопада в Укренерго заявили, що для інтенсивного впровадження ВДЕ в енергосистемі України до 2023 року потрібно мати 2 ГВт високоманеврових потужностей зі швидким стартом і до 1 ГВт систем підтримки та регулювання частоти на базі акумулювання електроенергії.

Раніше ми писали про те, що «зелені» джерела енергії можуть забезпечити 80% потреб людства вже до 2030 року. А також про цей, що у Чорнобильській зоні запрацювала ще одна СЕС.


Источник:
nv
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
27 декабря 2019 г.
5952
Уряд ініціює запуск пілотного проекту Фонду енергоефективності за активною участю муніципалітетів. П...
27 декабря 2019 г.
4947
Для того, щоб авіакомпанії могли повноцінно використовувати аеропорт Ужгород, залишилося підписати д...
27 декабря 2019 г.
4967
Як відомо, в Україні впроваджуватимуть ВІМ-технології у будівництві, і представники будівельної спіл...
16 июня 2025 г.
2742
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2529
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
26 мая 2025 г.
2990
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
Вчера
6363
Район стане прикладом того, як місто може адаптуватися до змін клімату та ефективно використовувати ...
18 июня 2025 г.
4600
Будівля центру є прикладом передової архітектури з домінуванням бетону й скла. Центр частково &ldquo...
18 июня 2025 г.
6471
Натхненням для проєкту стали природа та світло Австралії. Низький горизонтальний обрис терміналу від...
Вчера
2747
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
17 июня 2025 г.
417
Запрошуємо на Business Day КБУ, який відбудеться вже завтра - 18 червня 2025 року. Другий блок буде ...
17 июня 2025 г.
2989
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: Business Day КБУ відбудеться вже в середу 18 червня! (ЗАХІД ВЖЕ ВІДБУВСЯ)
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднаються для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України
Киев
18
июня
необходима регистрация